Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa i ostatnią niedzielą kończącego się roku kalendarzowego.

2. Z okazji niedzieli Świętej Rodziny Msza Święta za Parafian o godzinie 12:00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich małżeństw i rodzin z naszej parafii, które w mijającym roku przeżywały rocznice i jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. W tym roku w naszej wspólnocie parafialnej złoty jubileusz sakramentu małżeństwa obchodzili państwo Janusz i Anna Kunkowscy z Żeber, a państwo Zenon i Hanna Szemplińscy również z Żeber obchodzili diamentowy jubileusz, czyli 60 lat sakramentu małżeństwa. Kilka małżeństw w mijającym roku przeżywało też swój srebrny jubileusz. Małżeństwom diamentowym, złotym i srebrnym oraz wszystkim małżeństwom i rodzinom, które przeżywają swoje jubileusze i rocznice serdecznie gratulujemy i składamy najlepsze życzenia dalszej wytrwałości w zobowiązaniach wynikających z przyjętego sakramentu małżeństwa. Za wstawiennictwem Świętej Rodziny z Nazaretu prośmy Boga, aby wszystkie rodziny naszej parafii zawsze były prawdziwym Kościołem Domowym.

3. Środa 31 grudnia, to wspomnienie świętego papieża Sylwestra I i zakończenie roku kalendarzowego. Msza Święta dziękczynno – przebłagalna za mijający rok zostanie odprawiona o godzinie 16:30 w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy tym bardziej, że w tym dniu za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy”, można uzyskać odpust zupełny.

4. W czwartek 1 stycznia, przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, z którą chcemy rozpocząć Nowy Rok Pański 2015. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także zakończenie oktawy Bożego Narodzenia i pierwszy czwartek miesiąca. Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę: o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej.

5. 1 stycznia za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, dlatego od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość sakramentu pokuty, a w pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi, poprzez sprawowaną w tym dniu Mszę Świętą wotywną o godzinie 10:00.

7. Niedziela za tydzień jest to pierwsza niedziela miesiąca, ale adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą nowenny przed peregrynacją wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w parafiach naszej diecezji odbędzie się podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00 ze względu na koncert kolęd po Mszy Świętej o godz. 12:00.

8. Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” zaprasza na koncert kolędowy, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 4 stycznia po Mszy Świętej o godz. 12:00. W koncercie udział wezmą: zespół „Summer Music” z Wilna, zespół dziecięcy „Mali Karniewiacy” oraz Maria i Izabela Małkowskie. Rada Duszpasterska podjęła decyzję, że w tę niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona kwesta do puszek na rehabilitację i leczenie Weroniki Żelarzewskiej z naszej parafii, która choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Serdecznie zapraszamy.

9. Schola parafialna spotyka się w niedzielę za tydzień w sali spotkań na plebanii o godzinie 11:00, a później uczestniczy we Mszy Świętej o godz. 12:00 i koncercie kolęd.

10. W sobotę 3 stycznia o godzinie 11:00 w sali spotkań na plebanii odbędzie się wspólne spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Asysty Procesyjnej oraz Parafialnego Zespołu Synodalnego. Serdecznie zapraszam.

11. W tym roku również w sylwestra przed północą spotkajmy się w kręgu parafian i naszych gości na placu parkingowym przed kościołem, aby wspólnie powitać Nowy Rok poprzez sztuczne ognie, noworoczne życzenia, a przede wszystkim modlitwę dziękczynną.

12. Serdeczne podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz dla wszystkich sympatyków za wykonanie nastrojowej dekoracji naszego kościoła, która pomaga nam lepiej przeżywać tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Słowa podziękowania również dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, abyśmy tegoroczne święta Bożego Narodzenia przeżywali w podniosłym nastroju.

13. W ubiegłym tygodniu ofiarę materialną z przeznaczeniem na renowację ołtarza i prowadzony remont dzwonnicy złożyli p. Piotr i Justyna Rogowscy z Nowych Czernic.

14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 2 stycznia (piątek) – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu. Biskupi i doktorzy Kościoła, którzy żyli w IV wieku.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa