Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, to największe święto Kościoła katolickiego i całego chrześcijaństwa. W tym roku święta wielkanocne ponownie są inne od wszystkich z powodu wojny na Ukrainie. Miłość jednak ostatecznie zwycięża śmierć, a dobro zwycięża zło, dlatego dziękujmy Bogu za dar nowego życia w Chrystusie.
 2. Biskup Płocki Szymon Stułkowski przekazuje nam życzenia wielkanocne: Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie! Przed rokiem, podczas Wigilii Paschalnej, papież Franciszek powiedział: „Nasza nadzieja ma na imię Jezus. Wszedł do grobu naszego grzechu, dotarł do najdalszych miejsc, gdzie byliśmy zagubieni, przeszedł przez plątaninę naszych lęków, dźwigał ciężar naszych ucisków i z najciemniejszych głębin naszej śmierci obudził nas do życia i przemienił naszą żałobę w taniec”. Życzę Wam i sobie, byśmy uwierzyli, że Jezus obudził nas do życia, do pełni życia! Niech ta wiara czyni z nas radosnych świadków Chrystusa Zmartwychwstałego, by świat stawał się bardziej ludzki i bardziej Boży. Modlę się za Was i o modlitwę proszę!
 3. Drogim Parafianom oraz Drogim Gościom razem z Rodzinami i Bliskimi, z którymi jednoczymy się duchowo, ja również składam świąteczne życzenia: Niech przeżywanie wielkiej tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa przyniesie pokój, nadzieję i radość, pomimo trwogi dzisiejszego świata. Niech świętowanie Wielkanocy umocni wiarę Kościoła Chrystusowego w zwycięstwo prawdy, dobra i miłości. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości i rodzinnego ciepła.
 4. Dzisiaj w naszym kościele Msze Święte o godzinie: 6:00, 10:00 (transmisja on-line) i 12:00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 5. Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocnej. Msze Święte o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line). W czasie Mszy Świętych zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary na tacę zostaną przeznaczone na rzecz katolickich szkół i uczelni w diecezji płockiej.
 6. Uroczystość Wielkanocy posiada oktawę, która polega na tym, że każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca, ale ze względu na Wielkanoc, modlitwa różańcowa przed Mszą Świętą o godz. 10:00 zostanie poprowadzona w trzecią niedzielę miesiąca za tydzień. Przewodniczyć będzie Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego.
 8. Następna niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą w 2000 roku ustanowił Święty Jan Paweł II.
 9. W sobotę 15 kwietnia br. w godzinach 10:00-16:00, w Ośrodku Caritas w Popowie- Letnisku odbędzie się 3. Diecezjalny Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach nieregularnych. Szczegóły na plakacie w gablocie kruchty bocznej kościoła.
 10. Jutro 10 kwietnia przypada 13. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tej narodowej tragedii oraz módlmy się za naszą Ojczyznę. Pamiętajmy również o tym, że decyzją polskiego parlamentu, od roku 2007 dzień 13 kwietnia, to Dzień Pamięci Ofiar Katynia.
 11. W najbliższy piątek przypada rocznica chrztu Polski. Historycy bowiem są zgodni, że Mieszko I przyjął chrzest w Wielką Sobotę 14 kwietnia. W roku 2016 uroczyście obchodziliśmy w naszej Ojczyźnie 1050 rocznicę tego wiekopomnego wydarzenia. Warto pamiętać o kropielniczkach, które wtedy mogliśmy nabyć do naszych domów, aby znajdowała się w nich woda święcona.
 12. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom oraz osobom spoza naszej parafii, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.
 13. Słowa podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych oraz wszystkich osób wspomagających za przygotowanie Grobu Pańskiego oraz Ołtarza Wystawienia w nawiązaniu do hasła Roku Duszpasterskiego w Kościele w Polsce „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Duchowym darem w tym roku dla Zmartwychwstałego Pana są deklaracje Duchowej Adopcji dziecka Poczętego, które złożyło 38 osób w niedzielę 26 marca br. Również dzieci złożyły dar materialny w postaci skarbonek Caritas z Jałmużną Wielkopostną. Dziękuję wszystkim, którzy choćby przez chwilę byli przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej za przeprowadzone czuwania poszczególnych miejscowości. Ministrantom z Liturgicznej Służby Ołtarza, asyście procesyjnej, dziewczętom sypiącym kwiatkami i pocztom sztandarowym oraz druhnom i druhom z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność i współpracę. Dziękuję lektorkom i lektorom oraz dziewczętom i paniom śpiewającym psalmy, a także panu organiście Adrianowi, panu Bogusławowi trębaczowi wojskowemu i panu Patrykowi po. Pana Kościelnego. Dziękuję Panu Damianowi Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii Świętej oraz Księdzu Andrzejowi i Katechetkom: p. Annie i s. Marcie, harcerzom z drużyny szkolnej, dzieciom i młodzieży, a także raz jeszcze całej wspólnocie parafialnej za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, Ołtarza Wystawienia i świąteczną dekorację naszego kościoła. Dziękuję Redakcji strony internetowej parafii za współpracę.
 14. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pamiętamy o chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, szczególnie w modlitwie przy pustym Grobie Pańskim. W tych świątecznych dniach otaczamy naszą szczególną modlitwą wszystkie służby, które pełnią dyżury dla naszego dobra, zdrowia i bezpieczeństwa. Policja ponadto przypomina o ostrożności na drodze podczas świątecznych podróży, a także o właściwym zabezpieczeniu swojego domu lub mieszkania podczas nieobecności.
 15. Święta Zmartwychwstania Pańskiego to wielka tajemnica naszej wiary. Umocnieni modlitwą Mszy Świętej podzielmy się Bożym pokojem i pełnym radości orędziem, że Pan prawdziwie zmartwychwstał, a my głęboko wierzymy w jeden, święty, powszechny, apostolski Kościół Chrystusowy.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa