Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, to największe święto Kościoła katolickiego i całego chrześcijaństwa. W tym roku święta wielkanocne są inne od wszystkich. Miłość jednak ostatecznie zwycięża śmierć, dlatego przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Boga i dzielmy się tym darem z innymi ludźmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza w życiu społecznym i narodowym.
 2. Ze względu na okoliczności Biskup Płocki Piotr Libera i Biskup Pomocniczy Mirosław Milewski przekazują nam życzenia wielkanocne w formie video, które są dostępne na stronie diecezji płockiej i naszej parafii.
 3. Drogim Parafianom razem z Rodzinami i Bliskimi, z którymi się jednoczymy duchowo, ja również składam świąteczne życzenia: „Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał”. Niech ta prawda będzie źródłem nadziei, niech uwalnia ludzkość od wszelkich lęków i niepewności oraz daje moc i odwagę do podążania za Chrystusem. Spokojnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 4. Dzisiaj jeszcze w naszym kościele Msze Święte o godzinie: 10:00 i 12:00. Może w nich uczestniczyć maksymalnie pięć osób. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 5. Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocnej. Msze Święte o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00.
 6. Wszystkie Msze Święte dwóch dni świątecznych będą transmitowane „on-line” na profilu facebookowym naszej parafii.
 7. W piątek wielkanocny ze względu na oktawę nie ma postu od pokarmów mięsnych.
 8. Niedziela za tydzień, to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą w 2000 roku ustanowił Święty Jan Paweł II.
 9. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.
 10. Słowa podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz wszystkich osób wspomagających za przygotowanie Grobu Pańskiego w nawiązaniu do hasła Roku Duszpasterskiego w Kościele w Polsce, pandemii koronawirusa na świecie oraz objawień Matki Bożej i wezwania do modlitwy różańcowej. Szczególne podziękowanie dla Łukasza Kobylińskiego za wykonanie techniką metaloplastyki postaci Chrystusa w koronie cierniowej. Dziękuję wszystkim, którzy choćby przez chwilę mogli być przy Grobie Pańskim w Wielki piątek i Wielką Sobotę. Dziękuję najstarszym ministrantom z Liturgicznej Służby Ołtarza oraz panom z asysty procesyjnej i druhom z naszej jednostki OSP za symboliczną obecność. Dziękuję lektorkom i lektorom, a także panu organiście Adrianowi i panu kościelnemu Tomaszowi. Dziękuję Panu Damianowi Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii Świętej, a także raz jeszcze całej wspólnocie parafialnej za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczną dekorację naszego kościoła. Dziękuję Redakcji strony internetowej parafii za współpracę.
 11. Jutro przypada 35. rocznica święceń biskupich biskupa seniora Romana Marcinkowskiego. Dostojnemu Jubilatowi składamy serdeczne życzenia z darem naszej modlitwy.
 12. W czwartek 16 kwietnia przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II, na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności papieża seniora i jego życie ukryte w zaciszu Watykanu.
 13. We wtorek w oktawie Wielkanocy 14 kwietnia, w naszą paschalną radość wpisuje się Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP w ubiegłym roku. Tego dnia będziemy wspominać Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku, kiedy został ochrzczony książę Mieszko I. To wydarzenie ukonstytuowało polską państwowość i chrześcijańską tożsamość naszego narodu. Wdzięczni za wiarę minionych pokoleń, módlmy się w tym dniu o zachowanie tej wiary i życie według jej zasad dla współczesnych pokoleń Polaków.
 14. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pamiętamy o chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, szczególnie w modlitwie przy pustym Grobie Pańskim. W tych świątecznych dniach otaczamy naszą szczególną modlitwą Służbę Zdrowia i wszystkie służby, które są zaangażowane w przezwyciężanie pandemii Covid-19. Policja przypomina, aby w czasie świąt pozostać w domu, ale jeśli ktoś będzie z konieczności podróżował samochodem, prosimy zachować ostrożność na drodze.
 15. Święta Zmartwychwstania Pańskiego to wielka tajemnica naszej wiary. Dlatego bądźmy stróżami wielkanocnego poranka. Umocnieni ofiarą Mszy Świętej podzielmy się pełnym radości orędziem, że Pan rzeczywiście zmartwychwstał.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa