Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, to największe święto Kościoła katolickiego i całego chrześcijaństwa. W tym roku święta wielkanocne są nadal inne od wszystkich. Miłość jednak ostatecznie zwycięża śmierć, dlatego dziękujmy Bogu za dar nowego życia w Chrystusie. W tym roku jest to pierwsza niedziela miesiąca.
 2. Biskup Płocki Piotr Libera przekazuje nam życzenia wielkanocne: Umiłowani Diecezjanie! Tegoroczne Święta Paschalne ponownie przeżywamy w trudnych okolicznościach doświadczenia pandemii i jej skutków. Niech jednak światło i moc Zmartwychwstania Pańskiego przyniesie nam wszystkim nową nadzieję, pokrzepi serca i wzmocni siły! Niech zainspiruje nas również do konkretnych działań, będących znakiem nowej solidarności. Powierzając się ufnie Zmartwychwstałemu Jezusowi, przekazuję Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Paschalnych! Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem.
 3. Życzenia Hospicjum Domowego Caritas Diecezji Płockiej w Przasnyszu: Niech Zmartwychwstały Chrystus dotknie nasze serca nową mocą i nadzieją. Niech Święta Wielkiej Nocy staną się czasem zwycięstwa dobra i miłości. Alleluja!.
 4. Drogim Parafianom razem z Rodzinami i Bliskimi, z którymi się jednoczymy duchowo, ja również składam świąteczne życzenia: Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 5. Dzisiaj w naszym kościele Msze Święte o godzinie: 6:00, 10:00 (transmisja on-line), 12:00 i 13:30 (sakrament chrztu). Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 6. Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocnej. Msze Święte o godzinie 8:30 (transmisja on-line), 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line). W czasie Mszy Świętych zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na rzecz katolickich szkół i uczelni w diecezji płockiej.
 7. W piątek wielkanocny ze względu na oktawę nie ma postu od pokarmów mięsnych.
 8. Niedziela za tydzień, to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą w 2000 roku ustanowił Święty Jan Paweł II.
 9. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 będzie prowadziło Koło Żywego Różańca z Żeber.
 10. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom oraz osobom spoza naszej parafii, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.
 11. Słowa podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz wszystkich osób wspomagających za przygotowanie Grobu Pańskiego oraz Ołtarza Wystawienia w nawiązaniu do hasła Roku Duszpasterskiego w Kościele w Polsce „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”, Roku Świętego Józefa w Kościele Powszechnym, 90. rocznicy pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego Świętej Siostrze Faustynie w Płocku oraz trwającej nadal pandemii koronawirusa. Dziękuję wszystkim, którzy choćby przez chwilę byli przy Grobie Pańskim w Wielki piątek i Wielką Sobotę. Dziękuję ministrantom z Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Paniom i Panom z asysty procesyjnej oraz druhnom i druhom z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność. Dziękuję lektorkom i lektorom oraz dziewczętom i paniom śpiewającym psalmy, a także panu organiście Adrianowi i panu kościelnemu Tomaszowi. Dziękuję Panu Damianowi Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii Świętej oraz Paniom Katechetkom, a także raz jeszcze całej wspólnocie parafialnej za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, Ołtarza Wystawienia i świąteczną dekorację naszego kościoła. Dziękuję Redakcji strony internetowej parafii za współpracę.
 12. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pamiętamy o chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, szczególnie w modlitwie przy pustym Grobie Pańskim. W tych świątecznych dniach otaczamy naszą szczególną modlitwą Służbę Zdrowia i wszystkie służby, które są zaangażowane w przezwyciężanie pandemii Covid-19. Policja ponadto przypomina o ostrożności na drodze podczas świątecznych podróży.
 13. W najbliższą sobotę 10 kwietnia będziemy przeżywali 11. rocznicę katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem. Wspominając to tragiczne wydarzenie, prośmy tego dnia w modlitwie przy Grobie Pańskim, abyśmy nauczyli się wyciągać właściwe wnioski z każdej bolesnej lekcji historii naszego narodu. Pamiętajmy też, że od roku 2007 decyzją polskiego parlamentu, dzień 13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Katynia.
 14. Święta Zmartwychwstania Pańskiego to wielka tajemnica naszej wiary. Dlatego bądźmy stróżami wielkanocnego poranka. Umocnieni ofiarą Mszy Świętej podzielmy się pełnym radości orędziem, że Pan rzeczywiście zmartwychwstał.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa