Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy, to największe święto Kościoła katolickiego i całego chrześcijaństwa.

2. W ten radosny dzień przyszliśmy do naszej świątyni, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia świata oraz za Chrystusowe zwycięstwo nad ciemnością grzechu i śmierci.

3. Biskup Płocki Piotr Libera przekazuje nam życzenia wielkanocne:
Kochani Diecezjanie! Z okazji Świąt Wielkanocnych w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia przesyłam Wam serdeczne życzenia paschalne. Niech Zmartwychwstały Pan umocni w Waszych sercach radosną nadzieję, opromienioną Jego zwycięstwem nad mocami zła. Życzę, aby każdy z Was stawał się świadkiem Miłosierdzia Pana, budowniczym cywilizacji miłości i pielęgnował w sobie nowe życie, jakie przynosi nam Chrystus. Przeżyjmy również tegoroczną Paschę w duchu wdzięczności za Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski oraz w duchu modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży w naszej Ojczyźnie. Niech modlitewnemu czuwaniu i naszej radości ze spotkania Zmartwychwstałego Pana towarzyszy także Maryja, która w kopii Jasnogórskiego Obrazu nawiedza naszą wspólnotę diecezjalną. Pełnych miłości spotkań przy wielkanocnym stole! Wszystkich Was zapewniam o mojej modlitwie i z serca błogosławię w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego.

4. Drogim Parafianom i naszym Gościom ja również składam świąteczne życzenia: Niech zapali się w nas ogień paschalny. Niech dotrze do nas prawda o Wielkiej Nocy, którą tak wymownie opiewa „Exsultet”: „Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie, z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym, rozprasza nienawiść, usposabia do zgody i ugina potęgi”. Błogosławionych, radosnych i spokojnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla wszystkich.

5. Dzisiaj jeszcze w naszym kościele Msze Święte o godzinie: 10:00 i 12:00 (sakrament chrztu świętego). Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

6. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. W czasie Mszy Świętych zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na rzecz płockiego seminarium duchownego i edukację młodzieży w szkołach katolickich diecezji płockiej.

7. Niedziela za tydzień, to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą w 2000 roku ustanowił Święty Jan Paweł II. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, a także jest to pierwsza niedziela miesiąca kwietnia. W czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam całą asystę, poczty sztandarowe i dziewczęta sypiące kwiatkami.

8. W sobotę 2 kwietnia o godzinie 11:00 zapraszam na spotkanie wielkanocne do sali spotkań na plebanii ministrantów i lektorów, dzieci i młodzież z Koła Żywego Różańca oraz dziewczęta ze scholi parafialnej, a także młodzież z Parafialnego Centrum ŚDM.

9. Również w najbliższą sobotę grupa ministrantów z gimnazjum wyjeżdża do Sierpca na diecezjalny etap Halowego Turnieju Piłki Nożnej. Będziemy wspierać naszych zawodników modlitwą i już dzisiaj życzymy sukcesów w duchu sportowej rywalizacji.

10. W tym tygodniu podczas oktawy paschalnej będziemy przeżywać czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

11. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz prosimy modlitwą do Miłosierdzia Bożego o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. W piątek chcemy wynagrodzić grzechy całego świata przez adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godzinie 15:30. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej w ofierze Mszy Świętej o godzinie 10:00. Pół godziny wcześniej rozpocznie się Różaniec papieski połączony z Litanią do Świętego Jana Pawła II z okazji kolejnej rocznicy odejścia do Domu Ojca.

12. Z okazji Jubileuszu Świętego Roku Miłosierdzia, który od kilku miesięcy przeżywamy w Kościele powszechnym, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Grupa Wsparcia AA „Szansa” przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Parafialnym Zespołem Caritas zapraszają ludzi uzależnionych razem z rodzinami z terenu gminy Czernice Borowe na spotkanie wielkanocne 29 marca we Wtorek Wielkanocny. O godzinie 14:00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta z możliwością sakramentu pokuty i sakramentu chorych, a później spotkanie przy herbacie w sali widowiskowej Domu Strażaka w Czernicach Borowych.
13. Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej, Wójt Gminy Czernice Borowe i Proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych zapraszają na uroczystość poświęconą pamięci Stanisława Chełchowskiego z okazji 150. rocznicy urodzin, która odbędzie się w niedzielę 3 kwietnia br. O godzinie 12:00 w kościele parafialnym w Czernicach Borowych zostanie odprawiona Msza Święta, a później nastąpi złożenie kwiatów na grobie Stanisława Chełchowskiego, który spoczywa na pobliskim cmentarzu. O godzinie 14:00 rozpocznie się dalsza część uroczystości w odrestaurowanym dworku w Chojnowie, gdzie odbędzie się prelekcja Piotra Kaszubowskiego pt.: “Dwór w Chojnowie jako ośrodek myśli naukowo-badawczej”, prezentacja wybranych pieśni i bajek ze zbiorów Stanisława Chełchowskiego w wykonaniu Koło Emerytów i Rencistów z Czernic Borowych i aktorki Anny Milewskiej, a także okolicznościowe koncerty muzyczne w wykonaniu profesora Pawła Roka oraz Juliusza i Swietłany Jakóbiak. W uroczystości udział wezmą przedstawiciele rodu Chełchowskich: p. Anna Milewska i p. Halina Żelechowska. W trakcie spotkania będzie można włączyć się w dobroczynną zbiórkę na odbudowę spalonego domu p. Orłowskich z Czernic Borowych.

14. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i wszystkich sympatyków za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Wystawienia w nawiązaniu do 1050. rocznicy chrztu Polski oraz przeżywanego w Kościele Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej za przygotowanie modlitewnych zmyśleń przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę przez poszczególne miejscowości naszej parafii oraz Paniom Katechetkom i Panu Piotrowi ze scholą parafialną za adorację dzieci i młodzieży, którzy ofiarowali w tym czasie skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną. Dziękuję druhnom i druhom strażakom oraz harcerzom ze szkoły podstawowej i gimnazjum za pełnienie honorowej warty, a także ministrantom i lektorom za obecność przy Grobie Pańskim i posługę liturgiczną przy ołtarzu. Dziękuję lektorom i lektorkom świeckim oraz paniom psałterzystkom śpiewającym psalmy. Dziękuję całej asyście procesyjnej i dziewczętom sypiącym kwiatkami za udział w porannej Rezurekcji oraz panu Organiście i panu Kościelnemu. Bardzo dziękuję Panu Janowi Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej i Klerykowi Damianowi za współpracę, a także raz jeszcze całej wspólnocie parafialnej za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczną dekorację naszego kościoła. Dziękuję także dziewczętom z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży oraz Redakcji strony internetowej. Bóg zapłać wszystkim za okazane dobro i wspólną modlitwę.

15. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy”, świętujmy prawdę o zmartwychwstaniu Pańskim w naszych rodzinach razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym Bożym błogosławieństwem powróćmy do naszych domów, miejsc pracy i nauki, aby dzielić się pełnym nadziei radosnym orędziem o pustym grobie Pana Jezusa.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa