Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (gr. ukazanie się), którą w Polsce nazywamy świętem Trzech Króli. W Kościele ta uroczystość znana jest już od III wieku i przypomina, że Syn Boży ukazuje się ludziom jako Zbawiciel całego świata. W Kościołach Wschodnich dzisiaj jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia.
  2. Uroczystość Objawienia Pańskiego to również Światowy Misyjny Dzień Dzieci, obchodzony w tym roku pod hasłem „Eucharystia źródłem misji”, który ustanowił papież Pius XII w 1950 roku. W Polsce po raz pierwszy obchodziliśmy ten dzień 8 stycznia 1984 roku. Ofiary składane na tacę będą wsparciem Krajowego Funduszu Misyjnego.
  3. W związku ze Światowym Misyjnym Dniem Dzieci, dziś podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00, dzieci i młodzież adorują Pana Jezusa w betlejemskim żłóbku. Dziękujemy scholi pod opieką Pana Organisty za zaśpiewane kolędy oraz obecnym dzieciom i młodzieży.
  4. Również dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 w naszym kościele zagości z okolicznościowym koncertem kolęd Gminna Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza p. Macieja Kowalskiego. Serdecznie witamy po raz kolejny i bardzo dziękujemy, życząc w Nowym Roku dalszych sukcesów muzycznych, łaski zdrowia, a przede wszystkim opieki Matki Bożej Czernickiej i Bożego błogosławieństwa.
  5. Z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego, kredą poświęconą w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, oznaczamy drzwi naszych domów pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara ( K+M+B 2020) lub w myśl innej tradycji od łacińskich słów Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie (C+M+B 2020).
  6. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 10:00 symboliczne błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody, które są zwiastunem wizyty duszpasterskiej nazywanej kolędą, rozpoczynającej się jutro w naszej parafii. Taki zestaw będzie można otrzymać w zakrystii po Mszy Świętej u Pana Kościelnego.
  7. Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” zaczerpniętym z kolędy „Dzisiaj w Betlejem” po raz dwunasty ulicami 872 miejscowości w Polsce oraz w 18 poza granicami naszego kraju przejdzie Orszak Trzech Króli, który także po raz siódmy odbędzie się w Przasnyszu. Około godziny 12:00 rozpocznie się przemarsz orszaku w kierunku Rynku. Warto wiedzieć, że Orszak Trzech Króli w Polsce to największe publiczne jasełka na świecie.
  8. Dzisiaj Biskup Płocki Piotr Libera obchodzi 23. rocznicę przyjęcia święceń biskupich, które otrzymał 6 stycznia 1997 r. z rąk Świętego Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra w Rzymie. Razem z modlitwą składamy życzenia Dostojnemu Pasterzowi naszej diecezji.
  9. Wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny, różne rocznice i jubileusze składamy serdeczne życzenia. Pamiętamy w modlitwie o chorych, szczególnie przebywających w szpitalu, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
  10. W osobach Trzech Króli lub Mędrców ze Wschodu pogański świat złożył pokłon i ofiarował dary nowonarodzonemu Jezusowi Królowi Wszechświata, który objawił się jako Zbawiciel całej ludzkości. Wspominając to wydarzenie, każdy z nas na nowo przyjmuje Jezusa za Zbawiciela. Niech Boże błogosławieństwo, jak gwiazda betlejemska, zawsze prowadzi nas prostymi drogami i pomaga nam dobrze wypełniać posłannictwo głoszenia Ewangelii.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa