5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign
  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (gr. ukazanie się), którą w Polsce nazywamy świętem Trzech Króli. W Kościele ta uroczystość znana jest już od III wieku i przypomina, że Syn Boży ukazuje się ludziom jako Zbawiciel całego świata. W Kościołach Wschodnich dzisiaj jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia.
  2. Objawienie Pańskie to uroczystość nakazana, dlatego dzisiaj mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Ze względu na pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 9:30 modlitwę różańcową prowadziły Koła Żywego Różańca.
  3. Z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego, kredą poświęconą w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, oznaczamy drzwi naszych domów pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara (K+M+B 2018) lub w myśl innej tradycji od łacińskich słów Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie (C+M+B 2018).
  4. Uroczystość Objawienia Pańskiego to również Światowy Misyjny Dzień Dzieci, który ustanowił papież Pius XII w 1950 roku. W Polsce po raz pierwszy obchodziliśmy ten dzień 8 stycznia 1984 roku. W tym roku nosi hasło „Świadkowie Ewangelii mocą Ducha Świętego”. Ofiary składane na tacę będą wsparciem Krajowego Funduszu Misyjnego.
  5. W związku ze Światowym Misyjnym Dniem Dzieci, podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00, dzieci i młodzież adorują Pana Jezusa w betlejemskim. Dzisiaj rozpoczynamy Rok Świętego Stanisława Kostki z okazji 450. rocznicy śmierci, czyli narodzin dla nieba. Dzieci z klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej oraz młodzież z drugiej i trzeciej klasy gimnazjum przed Bierzmowaniem uczestniczą w spotkaniu przy żłóbku w ramach katechezy parafialnej.
  6. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 oraz o godz. 15:00 symboliczne błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody, które w tych dniach przynosi do naszych domów Pan Kościelny. Jest to zapowiedź wizyty duszpasterskiej, nazywanej kolędą, która w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 8 stycznia w Miłoszewcu i Ostafiejach.
  7. Pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” po raz dziesiąty ulicami ponad 650. miejscowości w Polsce oraz w 16. miejscowościach za granicami naszego kraju przejdzie Orszak Trzech Króli, który także po raz piąty odbędzie się w Przasnyszu. Około godziny 12:00 rozpocznie się przemarsz orszaku w kierunku Rynku miejskiego. Warto wiedzieć, że Orszak Trzech Króli w Polsce to największe publiczne jasełka na świecie.
  8. O godz. 16:45 w kościele farnym odbędzie się koncert kolęd i pieśni patriotycznych w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej, która śpiewa mezzosopranem z akompaniamentem skrzypka Bogdana Kierejszy. Na koncert zaprasza Komitet Organizacyjny Orszaku Trzech Króli, Proboszcz Parafii Świętego Wojciecha i Starosta Przasnyski.
  9. W niedzielę 7 stycznia obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okolicznościowe modlitwy ku czci Świętego Stanisława Kostki.
  10. Jutro w niedzielę o godzinie 16:00 zapraszam na wspólne spotkanie opłatkowe Radę Duszpasterską, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Asystę Procesyjną oraz Parafialny Zespół Caritas. Nasze spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
  11. Dzisiaj Biskup Płocki Piotr Libera obchodzi 21. rocznicę przyjęcia święceń biskupich, które otrzymał 6 stycznia 1997 r. z rąk Świętego Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra w Rzymie. Razem z modlitwą składamy serdeczne życzenia Dostojnemu Pasterzowi naszej diecezji.
  12. W osobach Trzech Króli lub Mędrców ze Wschodu cały pogański świat złożył pokłon i ofiarował dary nowonarodzonemu Królowi Wszechświata. Jezus objawił się jako Zbawiciel całej ludzkości. Wspominając to wydarzenie, każdy z nas na nowo przyjmuje Jezusa za Zbawiciela. Spotkanie z Jezusem w tajemnicy objawienia ma przemieniać nasze życie. Niech Boże błogosławieństwo jak gwiazda betlejemska zawsze prowadzi nas prostymi drogami i pomaga nam dobrze wypełniać posłannictwo głoszenia Ewangelii.
Rok liturgiczny 2021/2022