Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
25 stycznia 2021 - Zapowiedzi przedślubne 24.01.2021 – 31.01.2021 Kamil Balcerzak – parafia pw. Św ... +++ 25 stycznia 2021 - III NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 24.01.2021 Słowo Boże trzeciej niedzieli zwy ... +++ 25 stycznia 2021 - Intencje Mszy Świętych 25.01.2021 – 31.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 22 stycznia 2021 - Niedziela Słowa Bożego 24.01.2021 Papież Franciszek postanowił, że ... +++ 22 stycznia 2021 - Życzenia Funkcjonariuszy Mazowieckiej Policji +++ 19 stycznia 2021 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 17.01.2021 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 18 stycznia 2021 - Intencje Mszy Świętych 18.01.2021 – 24.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 stycznia 2021 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 +++ 13 stycznia 2021 - ROK ŚWIĘTY JAKUBOWY 2021 +++ 13 stycznia 2021 - AP+ Wspieram Ewangelizację Więcej informacji >>> +++ webdesign
 1. Druga niedziela po Bożym Narodzeniu to uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (gr. ukazanie się), którą w Polsce nazywamy świętem Trzech Króli. W Kościele ta uroczystość znana jest już od III wieku i przypomina, że Syn Boży ukazuje się ludziom jako Zbawiciel całego świata. W Kościołach Wschodnich dzisiaj jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia.
 2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 w naszym kościele gości z okolicznościowym koncertem kolęd Gminna Orkiestra Dęta po batutą kapelmistrza p. Macieja Kowalskiego. Serdecznie witamy i bardzo dziękujemy, życząc w Nowym Roku dalszych sukcesów muzycznych, łaski zdrowia, a przede wszystkim opieki Matki Bożej Czernickiej Bożego błogosławieństwa.
 3. Z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego, kredą poświęconą w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, oznaczamy drzwi naszych domów pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara ( K+M+B 2019) lub w myśl innej tradycji od łacińskich słów Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie (C+M+B 2019).
 4. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 oraz o godz. 15:00 symboliczne błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody, które w tych dniach zabieramy ze sobą do naszych domów. Jest to zapowiedź wizyty duszpasterskiej nazywanej kolędą, która jutro rozpocznie się w naszej parafii. Taki zestaw będzie można otrzymać również w trakcie kolędy.
 5. Uroczystość Objawienia Pańskiego to również Światowy Misyjny Dzień Dzieci, który ustanowił papież Pius XII w 1950 roku. W Polsce po raz pierwszy obchodziliśmy ten dzień 8 stycznia 1984 roku. W tym roku nosi hasło „Umocnieni Duchem dla Misji”. Ofiary składane na tacę będą wsparciem Krajowego Funduszu Misyjnego.
 6. W związku ze Światowym Misyjnym Dniem Dzieci, podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00, dzieci i młodzież adorują Pana Jezusa w betlejemskim żłóbku. Szczególnie zapraszamy dzieci z klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej oraz młodzież, która w ubiegłym roku przyjęła sakrament bierzmowania.
 7. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okolicznościowe modlitwy przed rozpoczęciem 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019, które będą trwały w dniach 22 – 27 stycznia. Dziś również ok. godz. 16:00 spotkanie opłatkowe Rady Gospodarczej, które odbędzie się na plebanii.
 8. Pod hasłem „Odnowi Oblicze Ziemi” po raz jedenasty ulicami 752. miejscowości w Polsce oraz w 22. miejscowościach za granicami naszego kraju przejdzie Orszak Trzech Króli, który także po raz szósty odbędzie się w Przasnyszu. Około godziny 12:00 rozpocznie się przemarsz orszaku w kierunku Rynku, a o godz. 16:00 w kościele farnym koncert w wykonaniu zespołu Moja Rodzina Warto wiedzieć, że Orszak Trzech Króli w Polsce to największe publiczne jasełka na świecie.
 9. W niedzielę za tydzień 13 stycznia obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Ponieważ jest to również druga niedziela miesiąca, dlatego przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego poprowadzi modlitwę różańcową.
 10. Również w niedzielę za tydzień ok. godziny 16:00 zapraszam na wspólne spotkanie opłatkowe Radę Duszpasterską, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Asystę Procesyjną oraz Lektorów czytających Pismo Święte podczas Mszy Świętych. Nasze spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 11. Jutro w poniedziałek 7 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską, nazywaną kolędą. W miarę możliwości proszę wszystkich o obecność, a dzieci i młodzież o zeszyty do lekcji religii. Proszę też o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i już teraz za wszystko serdecznie dziękuję. Na stronie parafii znajduje się planowany rozkład tegorocznej kolędy, żeby powiększyć grafik trzeba kliknąć.
 12. W czasie kolędy można ustalić terminy poświęcenia pól w roku 2019. Ofiary materialne składane na rzecz naszej parafii będą przeznaczone na dofinansowanie przeprowadzonych inwestycji w ubiegłym roku. Wykorzystana kwota wynosi prawie 400 tysięcy złotych z udziałem środków zewnętrznych. W marcu mamy spłatę drugiej raty kredytu rolniczego zaciągniętego na zakup ziemi w sąsiedztwie kościoła oraz pożyczki na przeprowadzenie remontu dachu dzwonnicy.
 13. Podczas kolędy zostanie przekazana pocztówka z modlitwą za misje parafialne, które zostały zaplanowane w Wielkim Poście, w dniach 7 – 12 kwietnia br. Ostatnie misje odbywały się w roku 2006.
 14. PROGRAM KOLĘDY NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:
 • Poniedziałek (7 stycznia) – Miłoszewiec i Ostafieje , godz. 9:30.
 • Wtorek (8 stycznia) – Dzielin, godz. 9:30.
 • Środa (9 stycznia) – Kownaty, godz. 14:30.
 • Czwartek (10 stycznia) – Chrostowo Wielkie, godz.9:30.
 • Piątek (11 stycznia) – Zalesie, godz.9:30.
 • Sobota (12 stycznia) – Kuskowo, godz. 9:30.
 1. Ogólne podsumowanie sakramentów świętych i posług duszpasterskich w roku 2018.
  6 zawartych sakramentalnych związków małżeńskich, 20. dzieci otrzymało sakrament chrztu świętego, 14. dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej, 20. dzieci odnowiło Przyrzeczenia Chrztu Świętego, 31. osób przyjęło sakrament bierzmowania, 137 wizyt u osób chorych, ok. 18 tysięcy udzielonych Komunii Świętych, 16 pogrzebów osób zmarłych (Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci).
 2. Dzisiaj Biskup Płocki Piotr Libera obchodzi 22. rocznicę przyjęcia święceń biskupich, które otrzymał 6 stycznia 1997 r. z rąk Świętego Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra w Rzymie. Razem z modlitwą składamy serdeczne życzenia Dostojnemu Pasterzowi naszej diecezji.
 3. Wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny, różne rocznice i jubileusze składamy serdeczne życzenia. Pamiętamy w modlitwie o chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Modlimy się za tragicznie zmarłe nastolatki z Koszalina, bezdomnych, którzy stracili życie w pożarze budynku na Żeraniu w Warszawie, ofiary zawalenia się bloku mieszkalnego w odległym i mroźnym Magnitogorsku.
 4. Serdeczne podziękowania dla Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie spotkania dla dzieci z okazji świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Objawienia Pańskiego. Dziękujemy Urzędowi Gminy i Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicach Borowych, grupie animacyjnej TAKT i zespołowi „Dekalog” z Przasnysza, Panu Adrianowi (również za ogólną współpracę) i Panu Sebastianowi za wspólny koncert kolęd na trąbkę i akordeon. Dziękujemy obecnym gościom oraz całej parafii za wsparcie materialne i wszystkim, którzy okazali swoją konkretną pomoc. Bóg zapłać.
 5. W osobach Trzech Króli lub Mędrców ze Wschodu pogański świat złożył pokłon i ofiarował dary nowonarodzonemu Jezusowi Królowi Wszechświata, który objawił się jako Zbawiciel całej ludzkości. Wspominając to wydarzenie, każdy z nas na nowo przyjmuje Jezusa za Zbawiciela. Niech Boże błogosławieństwo jak gwiazda betlejemska zawsze prowadzi nas prostymi drogami i pomaga nam dobrze wypełniać posłannictwo głoszenia Ewangelii wobec współczesnego świata.
Rok liturgiczny 2020/2021


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego