Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiejsza czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym, to święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej, które przenosi nas ponownie w klimat Bożego Narodzenia. Mamy okazję jeszcze raz spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania zła i grzechu. Dzisiejsze święto kończy tradycyjny czas śpiewania kolęd.

2. Z woli papieża błogosławionego Jana Pawła II, od 1997 roku cały Kościół powszechny obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a także zechciejmy materialnie wspierać zakony klauzurowe, których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za Kościół, cały świat i każdego z nas.

3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, w czasie Mszy świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.

4. W święto Matki Bożej Gromnicznej, przypada również doroczny odpust w parafii Węgra z uroczystą Sumą o godz. 12.00.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek koronką do Miłosierdzia Bożego dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek chcemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.

6. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową przed Mszą świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic, a po Mszy świętej spotkanie
Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

7. Spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów zaplanowane na wczoraj nie odbyło się z powodu złych warunków pogodowych. Jeśli pogoda będzie lepsza to zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę 8 lutego o godz. 10:00 w sali spotkań na plebanii.

8. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, gościnność, życzliwe przyjęcie i okazywaną wszechstronną pomoc
w kolędowaniu. Bardzo dziękuję również za złożone ofiary w czasie kolędy, szczególnie na potrzeby wspólnoty naszej parafii. W tym roku kolęda trwała 19 dni, w czasie których miały miejsce 363 wizyty duszpasterskie. Jest nas wszystkich mieszkających na co dzień w parafii 1279 osób, a zameldowanych (dane z roku 2013) – 1458, więc różnica wynosi 179 osób, które już właściwie nie mieszkają w parafii.

9. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w odśnieżanie terenu wokół naszego kościoła, na cmentarzu i przy plebanii, a szczególnie dziękuję naszej młodzieży z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych.

10. Warto wiedzieć, że w dniach 1 – 8 lutego br. będzie trwała wizyta polskich biskupów diecezjalnych w Rzymie, która nazywa się w języku łacińskim „ad limina Apostolorum”, co dosłownie oznacza „do progów Apostołów”. Jest to zwyczaj w Kościele katolickim, który oznacza zobowiązanie regulowane prawem kanonicznym, że każdy biskup diecezjalny jest zobowiązany co pięć lat udać się do Rzymu dla uczczenia grobów świętych apostołów Piotra i Pawła oraz spotkać się z Biskupem Rzymu, czyli papieżem i przedstawić sprawozdanie o stanie powierzonej sobie diecezji. Ostatnia taka wizyta miała miejsce osiem lat temu, na początku pontyfikatu papieża Benedykta XVI. W tegorocznej wizycie bierze udział biskup płocki Piotr Libera, którego w tych dniach wspieramy szczególną modlitwą.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 5 lutego (środa) – Święta Agata, dziewica i męczennica, szczególna patronka Sycylii we Włoszech. Ze względu na swoje męczeństwo, podczas którego odcięto jej piersi, może też być wzywana jako wspomożycielka kobiet karmiących i zmagających się z chorobami piersi.

• 6 lutego (czwartek) – Święty Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy japońscy z XVI wieku.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa