BOŻE NARODZENIE „C”

25.12.2012

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel” Łk 2,10-11.

Dzieląc się radością fragmentu Ewangelii według Świętego Łukasza życzę całej Wspólnocie Parafialnej i naszym drogim Gościom dobrych i spokojnych świąt Narodzenia Pańskiego oraz Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku!

1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu… Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga Wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i zamieszkał wśród nas na zawsze. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i naszych Gości będą pełne miłości, którą przynosi ze sobą Dzieciątko Jezus pod nasze polskie dachy, do naszych rodzin i serc każdego z nas. Niech Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą codzienność naszego życia, która nieraz jest trudna i bolesna. Postarajmy się dotrzeć do źródła tej niepojętej radości i miłości, do samej głębi Tajemnicy Wcielenia. Przeżywajmy te święta pochyleni nad Dobrą Nowiną, która zwiastuje pokój i miłość na całym świecie.

2. Życzenia Biskupa Płockiego Piotra Libery na święta Bożego Narodzenia:
Kochani Diecezjanie! „Patrzcie, jak obfitą łaskę wylało na wszystkich Narodzenie Pańskie” – wołał do sobie współczesnych św. Ambroży, wielki pasterz Kościoła, żyjący w IV wieku.
Dziś, w radosny dzień Bożego Narodzenia chcę powtórzyć Wam jego słowa. Bo zajaśniała nam gwiazda wiary, a tym, którzy poszli do Betlejem, samo niebo złożyło życzenia: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”. Tak! Boże Narodzenie wylało na nas obfitą łaskę.
Moją modlitwą przy żłóbku Pana, ogarniam Was wszystkich. Życzę, aby wiara zaprowadziła Was do żywego Jezusa, ukrytego w Słowie i sakramentach; abyście umieli się chętnie dzielić dobrocią i miłosierdziem, jak podzieliliście się opłatkiem; i abyście w świąteczny czas rozśpiewali Waszą wiarę kolędą.
Wszystkim z serca błogosławię życząc pięknych świątecznych chwil spędzonych w gronie osób życzliwych i bliskich oraz szczęśliwego Nowego Roku!

3. W uroczystość Bożego Narodzenia we wszystkich kościołach diecezji płockiej można uzyskać odpust zupełny. Jest to łaska związana z trwającym Rokiem Wiary. Zgodnie z dekretem biskupa płockiego, wierni, którzy będą zgromadzeni na Mszy świętej lub liturgii godzin i odmówią wyznanie wiary, uzyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Są nimi: wyznanie grzechów w sakramencie pokuty, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach ojca świętego, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

4. Dziś Msze święte o godzinie 10:00 i 12:00, nie będzie Mszy świętej o godzinie 15:00.

5. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto świętego Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze święte o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00 w czasie których zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. W drugi dzień świąt ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na rzecz edukacji młodzieży uczącej się w szkołach katolickich w diecezji płockiej oraz jako wsparcie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

6. Jutro również nastąpi poświęcenie kredy, kadzidła i wody, które do naszych domów przyniesie Pan Kościelny gdyż są to symbole naszej wiary, a także zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) i nadchodzącej kolędy, która w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 7 stycznia 2013 roku.

7. W przyszłą niedzielę 30 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, dlatego Msza święta o godzinie 12:00 zostanie odprawiona w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, przeżywających różne jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i wspólnego świętowania.

8. W imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękuję harcerzom za przekazanie betlejemskiego światełka pokoju, które w tym roku jest roznoszone w całej Polsce pod hasłem ”Odważ się być dobrym”.

9. Oktawa Bożego Narodzenia jest bogata w liturgiczne wspomnienia. W czwartek, 27 grudnia wspominamy Świętego Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. A w piątek, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków, męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do modlitwy w intencji poszanowania życia, szczególnie życia dzieci nienarodzonych.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76