III NIEDZIELA ADWENTU „C”

16.12.2012

1. Przeżywamy w Kościele czas Adwentu. Dzisiejsza trzecia niedziela nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!” od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego w dzisiejszej liturgii Mszy świętej zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące nam, że Zbawiciel – Wschodzące z wysoka Słońce, jest już naprawdę blisko.

2. Szczególnym wzorem adwentowego czuwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci w naszym kościele odprawiana jest Msza święta roratnia w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną Mszy świętej.

3. Dzisiaj w czasie Mszy świętej o godzinie 10:00 ministranci młodsi złożą uroczyste przyrzeczenie ministranckie. Naszym ministrantom oraz ich rodzicom, rodzeństwu i bliskim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pełnienie tej pięknej posługi.

4. Razem z Akcją Katolicką naszej parafii serdecznie zapraszamy do wspólnego przygotowania dekoracji świątecznej kościoła, która rozpocznie się dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 15:00.

5. W ramach XIX ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem „Podziel serce – pomnóż miłość” możemy nabywać świece „Caritas” w cenie 6 zł.

6. Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Dlatego miło mi poinformować w imieniu organizatorów Przedświątecznej Akcji Dobroczynnej, żeponad 30. dzieci z naszej parafii otrzyma paczki, które zostaną uroczyście przekazane tym dzieciom w najbliższy piątek 21 grudnia o godzinie 13:00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych. Już dzisiaj zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, dla których przygotowane zostaną świąteczne paczki.

7. W najbliższą sobotę 22 grudnia o godzinie 9:30 w sali spotkań na plebanii, odbędzie się spotkanie opłatkowe ministrantów i lektorów oraz dzieci i młodzieży z Koła Żywego Różańca. Serdecznie wszystkich zapraszam.

8. Uroczysta Msza święta za małżonków z naszej parafii przeżywających w tym roku jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, zostanie odprawiona w Niedzielę Świętej Rodziny (30 grudnia) o godzinie 12:00. Już dzisiaj zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy i radosnego świętowania wszystkich jubileuszy i rocznic małżeńskich.

9. W ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy do puszek 180zł.

10. W ubiegłym tygodniu został zakończony pierwszy etap renowacji dzwonnicy parafialnej. Więcej szczegółów w następną niedzielę.

11. Ekonom Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku ks. Andrzej Redmer kieruje do naszej parafii pismo następującej treści:
„W imieniu Rektora Wyższego Seminarium Duchowego w Płocku, Profesorów i Wykładowców, studentów, a także osób tu pracujących, składam serdeczne „Bóg zapłać” za wielką życzliwość i troskę o materialny byt uczelni przygotowującej kandydatów do kapłaństwa.
Seminaryjna społeczność znajduje w osobie Czcigodnego Księdza Proboszcza, jak i w wiernych parafii Czernice Borowe, czytelny znak działania Opatrzności Bożej, otwierającej ludzkie serca na potrzeby tych, których Chrystus Pan powołuje do swojej służby i przygotowuje do niej w murach Płockiego Seminarium. Nasza wdzięczność jest tym większa, że dzielicie się dobrami, które Wam samym są potrzebne do dostatniego życia.
Dziękuję zatem Czcigodnemu Księdzu Proboszczowi, a na jego ręce wszystkim Ofiarodawcom z parafii Czernice Borowe, za przekazanie na rzecz Seminarium zboża o wartości 4 148,00 zł i 1 630 zł w gotówce.
W intencji naszych Dobroczyńców odprawiana jest w każdą Pierwszą Sobotę miesiąca Msza święta, w której upraszamy łaski potrzebne każdego dnia, a szczególnie dar błogosławionej obecności Chrystusa, który jest światłem życia ludzi wierzących, dar zdrowia i pokoju serca.
Do wyrazów wdzięczności załączam pozdrowienia w Panu.”

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76