II NIEDZIELA ADWENTU „C”

09.12.2012

1. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę adwentu, która jest poświęcona modlitwom za Kościół na Wschodzie, a także zwraca naszą uwagę na różne akcje świątecznej pomocy organizowane w naszym otoczeniu oraz w naszej parafii, bo adwent to czas, który chce rozszerzyć nasze serca i otworzyć je dla tych, którzy są daleko i są blisko.

2. Dzisiejsza niedziela jest także drugą niedzielą miesiąca dlatego modlitwę różańcową przed Mszą świętą o godzinie 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Żeber.Po Mszy świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

3. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Serdeczne podziękowania dla całej Wspólnoty Parafialnej za modlitwę i liczną obecność w czasie poszczególnych nabożeństw oraz przystępowanie do Sakramentów świętych. Szczególne podziękowania dla Kół Żywego Różańca i Akcji Katolickiej oraz dla dzieci i młodzieży z naszych szkół za przewodniczenie poszczególnym adoracjom Najświętszego Sakramentu.

4. Nadal możemy zgłaszać chorych, którzy nie mogli czynnie uczestniczyć w rekolekcjach. Wizyty duszpasterskie u chorych planowane są zasadniczo w tym tygodniu (przede wszystkim w czwartek 13 grudnia br.).

5. Dzisiejsza niedziela z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzona w Kościele w Polsce i wśród Polonii, jako XIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, głównie w Rosji, gdzie pracuje również dwóch misjonarzy z diecezji płockiej: ks. Andrzej Gajewski oraz ks. Rafał Krawczyk. Wyrazem naszej solidarnej pomocy jest okolicznościowa modlitwa i ofiary zbierane do puszek.

6. Trwa rozpoczęta w zeszłą niedzielę „Przedświąteczna Akcja Dobroczynna” polegająca na przygotowaniu paczek z okazji świąt Bożego Narodzenia dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej z naszej parafii. Chętne rodziny i osoby indywidualne, które chcą we własnym zakresie przygotować taką paczkę, zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej w celu uzyskania szczegółów organizacyjnych. Parafialny zespół „Caritas”, Akcja Katolicka naszej parafii oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych, jako organizatorzy tej akcji są wdzięczni za każdy przejaw życzliwości i wsparcia tej nowej, ale bardzo miłej inicjatywy.

7. W czwartek 13 grudnia przeżywamy 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym szczególnym dniu będziemy polecali Bogu w modlitwie naszą Ojczyznę i naszych rodaków, którzy oddali swoje życie w obronie wolności i wiary.

8. W następną niedzielę 16 grudnia w czasie Mszy świętej o godzinie 10:00 ministranci młodsi złożą uroczyste przyrzeczenie ministranckie. Zapraszam rodziców i bliskich naszych ministrantów do udziału w tej uroczystości, a młodsi ministranci przychodzą do kościoła o godz. 9:30 na spotkanie organizacyjne przed złożeniem przyrzeczenia.

9. Również w następną niedzielę po Mszy świętej o godzinie 15:00 w naszym kościele, będzie wykonywana okolicznościowa dekoracja świąteczna. Razem z panem Janem Pikus – prezesem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w tegoroczne prace dekoracyjne.

10. W ramach dziewiętnastej ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom możemy jeszcze w zakrystii nabywać świece „Caritas” w cenie 6 zł i 12 zł.

11. Pan organista zakończył roznoszenie opłatka wigilijnego i składa podziękowania wszystkim mieszkańcom naszej parafii za okazaną życzliwość.

12. Dyrekcja Gimnazjum w Czernicach Borowych oraz Rada pedagogiczna i młodzież ze Szkolnego Koła PCK dziękują ofiarodawcom za wsparcie finansowe zbiórki do puszek z ubiegłej niedzieli na rzecz dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Gołotczyźnie. W ramach przeprowadzonej zbiórki uzyskano kwotę 427,35 zł.

13. Słowa podziękowania dla p. Józefa Polakiewicza z Czernic Borowych za okazaną pomoc przy pracach na cmentarzu związanych z usunięciem czterech karp w najbardziej widocznych miejscach. Pozostałe karpy zostaną usunięte na wiosnę.

14. W najbliższym czasie planowane jest usunięcie śmieci z cmentarza. Pomimo zimowej pogody zachęcam do porządkowania grobów swoich bliskich zmarłych przed świętami Bożego Narodzenia.

15. W ramach projektu „Renowacja dzwonnicy przykościelnej” trwają zaplanowane prace przy wymianie stolarki okiennej i drzwi głównych od strony kościoła, które zostaną zakończone w tym tygodniu.

16. W tym tygodniu patronują nam:

• Czwartek 13 grudnia – święta Łucja, dziewica i męczennica. Oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii. Jest patronką ludzi ociemniałych.

• Piątek 14 grudnia – święty Jan od Krzyża. Karmelita, żyjący w latach 1542-1591. Doktor Kościoła oraz jeden z największych mistyków i teologów duchowości.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76