20 października 2020 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 18.10.2020 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ 19 października 2020 - Intencje Mszy Świętych 19.10.2020 – 25.10.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 19 października 2020 - Próbne podłączenie lamp wokół cmentarza parafialnego 17.10.2020 +++ 19 października 2020 - Obchody 36. rocznicy porwania i męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki 19 października minie 36. rocznica ... +++ 18 października 2020 - 94. Światowy Dzień Misyjny – Tydzień Misyjny 2020 +++ 18 października 2020 - Planowane na najbliższą niedzielę liczenie wiernych w kościołach nie odbędzie się W trosce o zdrowie i życie wiernyc ... +++ 18 października 2020 - Zmarł ks. Benedykt Grabowski Ze smutkiem zawiadamiamy, że 16 pa ... +++ 15 października 2020 - Litania Loretańska z nowymi wezwaniami “Matko nadziei”, “Pociecho migrantów” Litania loretańska do Najświętsz ... +++ 12 października 2020 - Beatyfikacja Carla Acutisa – geniusza internetu z polskimi korzeniami 10.10.2020 Fot. AP/Associated Press/East News ... +++ 12 października 2020 - Podstawowe sposoby ochrony przed koronawirusem COVID-19 +++ webdesign

Nowe naklejki NA PRZEJAZDACH!

Od 1 czerwca 2018 r. przejazdy kolejowo-drogowe zostały wyposażone w naklejki z Indywidualnym Numerem Identyfikacyjnym.

Projekt ma na celu pomóc osobom, które znajdą się na dowolnym przejeździe kolejowo-drogowym w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub mienia.

Po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatkowych znajdują się żółte naklejki, które posiadają indywidualny numer identyfikacyjny. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub wypadku dzwoniąc pod wskazany na naklejce numer telefonu i podając operatorowi numer przejazdu, zwiększa się szansa na odpowiednio wczesne zatrzymanie ruchu pociągów, a tym samym uniknięcie nieszczęśliwego w skutkach zdarzenia.

Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. Skrzyżowania torów z drogami są odpowiednio oznakowane i zapewniają bezpieczny przejazd, pod warunkiem przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Zawsze niezbędna jest także rozwaga i odpowiedzialne zachowanie wszystkich użytkowników dróg.

Brawura, pośpiech, rutyna i skłonność do ryzyka niektórych kierowców oraz pieszych, to główne przyczyny 99% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.

Rozwaga i bezpieczne zachowania pozwolą każdemu bezpiecznie przejść i przejechać przez tory. Unikajmy niepotrzebnych tragedii. Zatrzymanie się przed każdym przejazdem to gwarancja bezpieczeństwa dla kierowcy, osób które przewozi i pasażerów pociągów.

Prosimy o przekazywanie informacji o nowym znakowaniu przejazdów kolejowo-drogowych wszystkim użytkownikom dróg.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.