5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign

Nowe naklejki NA PRZEJAZDACH!

Od 1 czerwca 2018 r. przejazdy kolejowo-drogowe zostały wyposażone w naklejki z Indywidualnym Numerem Identyfikacyjnym.

Projekt ma na celu pomóc osobom, które znajdą się na dowolnym przejeździe kolejowo-drogowym w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub mienia.

Po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatkowych znajdują się żółte naklejki, które posiadają indywidualny numer identyfikacyjny. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub wypadku dzwoniąc pod wskazany na naklejce numer telefonu i podając operatorowi numer przejazdu, zwiększa się szansa na odpowiednio wczesne zatrzymanie ruchu pociągów, a tym samym uniknięcie nieszczęśliwego w skutkach zdarzenia.

Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. Skrzyżowania torów z drogami są odpowiednio oznakowane i zapewniają bezpieczny przejazd, pod warunkiem przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Zawsze niezbędna jest także rozwaga i odpowiedzialne zachowanie wszystkich użytkowników dróg.

Brawura, pośpiech, rutyna i skłonność do ryzyka niektórych kierowców oraz pieszych, to główne przyczyny 99% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.

Rozwaga i bezpieczne zachowania pozwolą każdemu bezpiecznie przejść i przejechać przez tory. Unikajmy niepotrzebnych tragedii. Zatrzymanie się przed każdym przejazdem to gwarancja bezpieczeństwa dla kierowcy, osób które przewozi i pasażerów pociągów.

Prosimy o przekazywanie informacji o nowym znakowaniu przejazdów kolejowo-drogowych wszystkim użytkownikom dróg.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Rok liturgiczny 2021/2022