Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Ogólnopolski Festiwal Młodych “Polska Copacabana” (5-8.07.2013) – festiwal związany bezpośrednio z 28. Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro (23-28.07.2013). Będzie on świętem młodzieży i zarazem ostatnim etapem przygotowań, dla tych, który wyjadą do Rio. Festiwal odbędzie się na plaży nad Wisłą w Płocku, dlatego też Copacabanę z Rio “przeniesiemy” właśnie do centrum Polski. Cały festiwal będzie w pewnym sensie odzwierciedleniem tych wydarzeń, które będą miały miejsce w Brazylii.
W ciągu kilku dni młodzież weźmie udział w warsztatach tematycznych, spotkaniach. Będzie miała możliwość wspólnej modlitwy, zabawy. Wydarzenia wieczorne, czyli koncerty na plaży będą otwarte dla wszystkich chętnych. W niedzielę chcemy zorganizować namiastkę karnawału z Brazylii na płockiej plaży.

Idea Festiwalu Młodych powstała w 2008 roku przed 23. ŚDM w Sydney w Australii. Z tej okazji, aby umożliwić młodzieży udział w dniach młodzieży zorganizowaliśmy Sydney Mazowsza.

Od tej pory, spotykamy się każdego roku na Festiwalu Młodych.

Festiwal Młodych to nie tylko niezpomniane spotkanie, ale również koncerty znanych artystów, warsztaty tematyczne (dokładne informacje na ten temat w zakładce Warsztaty), nabożeństwa, wieczory uwielbienia.

Dla uczestników przygotowane jest miasteczko namiotowe, czyli miejsce, które na te kilka dni będzie naszym domem. Pamiętajmy, aby zabrać ze sobą namiot, karimatę lub materac i śpiwór. Na miejscu dostępne są kabiny prysznicowe z ciepłą wodą, kabiny TOI TOI. Wyżywienie (jeśli wybierzecie taką opcję) również serwowane jest na terenie miasteczka (śniadanie, obiad i kolacja). Organizatorzy zapewniają profesjonalną ochronę i opiekę medyczną.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa