Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Niedziela 10 listopada 2013r. w Parafii Czernice Borowe miała bardzo nastrojowy charakter, który nawiązywał do Narodowego Święta Niepodległości, a tym samym do 95. rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę po 123 latach niewoli i zaborów. Po Mszy świętej o godzinie 10:00 i 12:00 grupa artystów z Sońska pod kierownictwem p. Tadeusza Stępniewskiego zaprezentowała pełen wzruszeń i wspomnień koncert pieśni religijnych i patriotycznych, który nawiązywał do historii dawnej i tej całkiem niedawnej. W czasie koncertu wykonano m.in. takie pieśni jak: Marsz marsz Polonia, Jeszcze jeden mazur dzisiaj, Białe róże, Piechota, Warszawskie dzieci, Czerwone Maki na Monte Cassino, Ojczyzno ma. W czasie koncertu nie mogło zabraknąć pieśni Marsz Pierwszej Brygady poświęconej żołnierzom Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także wspólnie zaśpiewano podniosłą pieśń Nie rzucim Chryste. Koncert zakończyła ulubiona pieśń Błogosławionego Jana Pawła II pt. Barka. Poszczególne utwory o tematyce patriotyczno – religijnej wytworzyły wśród licznie obecnych wiernych szczególny nastrój poczucia jedności bycia Kościołem Chrystusowym i tożsamości narodowej, bowiem ta niedziela była również piątym Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwą i ofiarą wspieramy chrześcijan w Nigerii. Msza święta o godzinie 12:00 również miała swój wymowny nastrój, ponieważ była sprawowana za zmarłych Kombatantów II Wojny Światowej z udziałem Kolegów i Koleżanek z Gminnego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej oraz zaproszonych Drogich Gości – przedstawicieli samorządu województwa, powiatu i gminy, współpracowników, przyjaciół i dobroczyńców parafii. Koncert został sfinansowany ze środków Fundacji „Scalam – Prostujemy Drogi Życia” z siedzibą w Przasnyszu, za co bardzo serdecznie dziękujemy.


Pięknym dopełnieniem tej wyjątkowej niedzieli był również koncert pieśni patriotycznych zaprezentowanych po Mszy świętej o godzinie 15:00 przez grupę śpiewających Seniorów o nazwie „Nadzieja w nas” przy akompaniamencie akordeonu w wykonaniu p. Franciszka Czajki.

Zdjęcia oraz materiał wideo autorstwa p. Katarzyny Bugaj.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa