Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Dnia 26 maja 2012r. w „Dzień Matki” wyruszyła pielgrzymka modlitewna  do Loretto k. Wyszkowa KŻR z naszej parafii i parafii sąsiednich. W tym dniu odbyło się IV spotkanie Rodzin Loretańskich oraz Kół Żywego Różańca. Nasza pielgrzymka rozpoczęła się błogosławieństwem księdza proboszcza i modlitwą o dobrą podróż. W Loretto członkinie KŻR odmówiły IV część Różańca. Wzięliśmy udział we Mszy Św. Wiele osób przystąpiło do Sakramentu Pokuty. Siostry Loretanki przygotowały dla wszystkich nam przedstawienie. Wystąpiły dzieci przedszkolne z przedszkola na Bródnie (Warszawa) które prowadzą siostry. Każda z mam otrzymała laurkę. Drugą częścią tego święta był występ zespołu „Chodorowiacy” z Siedlec. Artyści pokazali nam tańce ludowe, mazur, polka, oberek, chodzony. Usłyszeliśmy też w ich wykonaniu wiele pieśni i przyśpiewek. Mogliśmy podziwiać kunszt artystyczny i stroje z tamtej epoki. Dziękowaliśmy im gromkimi brawami.
Wzięliśmy udział w nabożeństwie majowym a następnie odprawiliśmy Drogę Krzyżową. Następnie odwiedziliśmy też cmentarz, gdzie spoczywa założyciel zgromadzenia, J. Kłopotowski i wiele sióstr Loretanek. Znajduje się też tam grób naszej krajanki siostry Rafaeli z d. Sosińskiej zm. w 1992r.
Po uroczystościach wyruszyliśmy w drogę powrotną w czasie której odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego śpiewałyśmy pieśni maryjny.

Tekst i zdjęcia Pani Elżbieta Biraga

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa