1 sierpnia 2021 - Apel zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji 1. „Zgromadzeni na świętej wiec ... +++ 1 sierpnia 2021 - Intencje Mszy Świętych 02.08.2021 – 08.08.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 sierpnia 2021 - Niedziela 01.08.2021. 77. rocznica Powstania Warszawskiego +++ 31 lipca 2021 - 18. rocznica urodzin Sebastiana Adamskiego 31.07.2021 +++ 30 lipca 2021 - Poświęcenie pojazdów z okazji Tygodnia Św. Krzysztofa 25.07.2021 +++ 27 lipca 2021 - „Sub una campana”, czyli jubileusz 500-lecia dzwonu Zygmunt 12 600 kg wagi, 450 cm całkowitej ... +++ 27 lipca 2021 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 25.07.2021 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 27 lipca 2021 - 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę Więcej informacji >>> +++ 26 lipca 2021 - Intencje Mszy Świętych 26.07.2021 – 01.08.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 26 lipca 2021 - Papieskie Orędzie na Dzień Dziadków i Osób Starszych 25.07.2021 ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO ŚWIATOWY ... +++ webdesign

Przez całą sobotę od 9.00 do 19.00 w sanktuarium na błoniach i ścieżkach pasyjnych gromadzili się pielgrzymi. Było ich mniej niż przed pandemią, ale i tak zapełniony w znacznej części plac, a jeszcze bardziej modlitewne skupienie uczestników, czynne uczestnictwo, kolejki do spowiedzi i liczne Komunie św. cieszyły serca ojców karmelitów.

Patronem tegorocznego spotkania rodziny karmelitańskiej i związanego z nim 22. Ogólnopolskiego Wieczernika Królowej Pokoju był św. Józef. Mówił o nim w konferencji przed Mszą św. o. Piotr Męczyński, karmelita z Obór, odpowiedzialny za sobotnie spotkanie, a także o. Wiesław Strzelecki, nowy prowincjał karmelitów. Przewodniczył on Mszy św. i wygłosił kazanie.

Ojciec prowincjał wskazał na “trzy cechy wiary św. Józefa, które powinny być przeniesione na nasze życie”: czystość serca, zjednoczenie z Maryją i autentyczne przyjęcie słowa Bożego do swego życia.

– Karmel jest jak piękny ogród położony na górze. Gdy jesteśmy w drodze na ten szczyt, musimy pamiętać, że godnym naszego zainteresowania jest tylko Bóg. Nie powinniśmy się zbytnio zatrzymywać i zachwycać tym, co przygodne, aby nie zapomnieć o największym celu, którym jest Bóg – mówił o. Strzelecki, komentując czystość serca św. Józefa.

Zwrócił uwagę, że Maryję i jej oblubieńca szczególnie łączyło milczenie wobec przeżywania Bożych tajemnic. – Milczenie jest jak biały karmelitański płaszcz: ono chroni człowieka. W milczeniu szukajmy znaków obecności Boga. Oprócz pośpiechu i mówienia niech będzie w nas płodne milczenie i słuchanie – zachęcał kaznodzieja.

Mówiąc z kolei o słuchaniu i przyjmowaniu słowa Bożego do czystej duszy i o owocu życia wiary, jakim jest “mistyczne poczęcie i zrodzenie słowa na wzór Maryi i Józefa”, ojciec prowincjał zachęcał zgromadzonych do częstego słuchania słowa Bożego i łączenia go z często przyjmowaną Komunią św.

W dalszej części spotkania zgromadzeni wysłuchali świadectw, przyjmowali szkaplerz karmelitański i wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu.

(źródło: plock.gosc.pl)

Rok liturgiczny 2020/2021