Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W czwartek 29 sierpnia 2013r. o godz. 4:00 rano wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu, w której uczestniczyli wierni z parafii Czernice Borowe, Rostkowo, Węgra, w liczbie 60 osób. W pielgrzymce uczestniczył również ks. Michał Gaszczyński – proboszcz parafii Czernice Borowe oraz brat Marcin Mosakowski ze zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, który od kilku lat pracuje w Rzymie. Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od modlitwy o dobrą podróż, a później śpiewaliśmy Godzinki, odmówiliśmy Różaniec oraz śpiewaliśmy różne pieśni maryjne. W Licheniu o godzinie 9:30 czekała na nas pani przewodnik, która przedstawiła historię tworzenia licheńskiego sanktuarium, któremu papież Jan Paweł II 25 lutego 2005r. nadał tytuł Bazyliki Mniejszej.  O godzinie 12:00 uczestniczyliśmy we Mszy świętej sprawowanej w intencji wszystkich pielgrzymów, którzy do modlitwy ogólnej włączali swoje prywatne i rodzinne intencje dziękczynno-błagalne. Po Mszy świętej była możliwość  zwiedzania sanktuarium i jego otoczenia we własnym zakresie m.in. mieliśmy okazję nawiedzić zabytkowy kościół pw. Świętej Doroty, cmentarz parafialny oraz wejść na Golgotę. O godzinie 14:00 można było posłuchać imponującego brzmienia licheńskich organów wyposażonych w  12 323  piszczałki i 157 głosów. Można z nich wydobyć ogromną liczbę kombinacji muzycznych poprzez wykonywane dzieła wybitnych muzyków i kompozytorów. O godzinie 17:30 w lesie grąblińskim rozpoczęła się Droga Krzyżowa, którą poprowadził p. Jan Pikus prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Czernicach Borowych. Około godziny 19:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną dziękując Maryi za dar błogosławionego przeżycia tej pielgrzymki, prosząc w modlitwie o szczęśliwy powrót. Do naszych domów powróciliśmy około godziny 23:30, zmęczeni trudem pielgrzymkowego dnia, a jednocześnie pełni radości i wiary.

Tekst opracowała Pani Elżbieta Biraga

Zdjęcia autorstwa Pani Katarzyny Bugaj

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa