17 czerwca 2021 - Dekret o odwołaniu dyspensy DEKRET  O ODWOŁANIU DYSPENSY  OD ... +++ 17 czerwca 2021 - XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę W imieniu Zarządu Krajowego Instyt ... +++ 17 czerwca 2021 - 1. rocznica urodzin Basi Smolińskiej 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 30. rocznica urodzin Damiana Mikłowskiego 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 14 czerwca. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady 14 czerwca 1940 r. z więzienia w T ... +++ 17 czerwca 2021 - 80. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowo: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego Homilia Biskupa Płockiego Piotra L ... +++ 16 czerwca 2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 13.06.2021 Dziś jedenasta niedziela w roku li ... +++ 14 czerwca 2021 - Intencje Mszy Świętych 14.06.2021 – 20.06.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 czerwca 2021 - Reflektor najazdowy na głównej alei cmentarza parafialnego 04.06.2021 +++ 9 czerwca 2021 - 100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NAROD ... +++ webdesign

W piątek 13 września w Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych odbyła się zbiórka szczoteczek i past do zębów dla dzieci z Czadu w Afryce. Akcja przebiegała pod patronatem Diecezji Płockiej. Szczoteczki i pasty zostały przekazane organizatorom podczas pielgrzymki dzieci i młodzieży do Rostkowa. Najliczniej włączyły się KL. Ia i KL. Ib.

Teskt i zdjęcia: Beata Gregorczyk

Ponad 10 tysięcy szczoteczek i niemal 8 tysięcy past do zębów udało się zebrać w diecezji płockiej w ramach akcji „Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu”. Włączyły się w nią szkoły, parafie i ruchy religijne, w związku z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Akcję pod nazwą „Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu” zorganizował wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej razem z Diakonią Misyjną Ruchu Światło-Życie Diecezji Płockiej. Przedsięwzięcie wsparł także wydział katechetyczny, zachęcając katechetów, księży i świeckich, aby namówili do udziału swoich uczniów. Odzew pozytywnie zaskoczył organizatorów.

– Akcja przerosła nasze oczekiwania, katecheci i dzieci bardzo wielkodusznie odpowiedzieli na nasz apel – mówi ks. kan. dr Jarosław Kamiński, dyrektor wydziału duszpasterskiego płockiej kurii. – Zebraliśmy 10.658 szczoteczek i 7.941 past do zębów, które zostaną w paczkach wysłane do misji Baikoro w Czadzie, w której pracuje s. Barbara Kruszewska.

Szczoteczki i pasty zostały symbolicznie złożone przed ołtarzem podczas 37. Pielgrzymki Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa – miejsc kultu św. Stanisława Kostki, pochodzącego z Mazowsza. Przedsięwzięcie zorganizowano w związku z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym – październikiem 2019.

Źródło: diecezjaplocka.pl

Rok liturgiczny 2020/2021