W piątek (24 lipca 2020 roku) na placu przed Komendą Powiatową Policji w Przasnyszu, odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, w których udział wzięli funkcjonariusze, przedstawiciele samorządów oraz zaproszeni goście.
Obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w kościele farnym Parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, którą celebrował Kapelan Przasnyskiej Policji ks. Prałat. Tadeusz Niestępski wspólnie z ks. Andrzejem Petrykowskim oraz ks. Michałem Gaszczyńskim proboszczem parafii w Czernicach Borowych w intencji policjantów oraz pracowników Policji. Następnie na placu przed przasnyską komendą policji, odbyła się uroczysta zbiórka. Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak w swoim wystąpieniu zapewnił, że każdego dnia przasnyscy policjanci dbają o dobro i poczucie bezpieczeństwa obywateli naszego kraju, a w sposób szczególny o bezpieczeństwo mieszkańców naszej małej ojczyzny jaką jest powiat przasnyski. W swoim przemówieniu wspomniał również o dobrej współpracy z władzami samorządowymi, a na zakończenie Komendant Łysiak podkreślił, że jest dumny z tego, że przez wiele lat mógł kierować przasnyską Komedą.
Podczas uroczystości 46 policjantom, wręczono nominacje na wyższy stopnień służbowy. W korpusie oficerów awansowało 4 policjantów, w korpusie aspirantów 20 policjantów, w korpusie podoficerów 15 policjantów , a w korpusie szeregowych 7 policjantów.
Na zakończenie Komendant życzył wszystkim policjantom i pracownikom Policji, satysfakcji z pełnionej służby a ich rodzinom, cierpliwości i okazywania wsparcia.