Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku liturgicznym, która jest świętem Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest to również zaproszenie do prowadzenia życia wewnętrznego oraz poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Warto uświadomić sobie, że każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia, aby zobaczyć oblicze Chrystusa Zmartwychwstałego.
 2. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12: 00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych, dziewcząt sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich” i liturgicznej służby ołtarza.
 3. Dzisiaj pod hasłem „Żywe Diamenty Maryi” rozpoczęła się 36. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W tym roku mija trzysta lat od koronacji koronami papieskimi Ikony Jasnogórskiej. To wydarzenie stało się inspiracją do hasła tegorocznej pielgrzymki. Tematem „rekolekcji w drodze” jest przesłanie płynące z Fatimy w związku z setną rocznicą Objawień Fatimskich.
 4. Na trasie pielgrzymki są 3 osoby z naszej parafii, a 40. osób uczestniczy w niej duchowo. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 15:00 odbędzie się apel dla pielgrzymów duchowych. W dni powszednie jednoczymy się w szczególny sposób z pielgrzymami w czasie Mszy Świętej o godzinie 16:30, a później Apel Jasnogórski. Przewodnikiem grupy Złotej w tym roku jest ksiądz Arkadiusz Czubakowski – wikariusz parafii Świętego Wojciecha w Przasnyszu. Wspieramy naszą modlitwą całą pielgrzymkę i życzymy wszystkim idącym dużo siły i wytrwałości.
 5. W ramach wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną, dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00 będzie wśród nas p. Wiesław Moszczyński. Jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Ukończył studia magisterskie na kierunku Historia w zakresie Historia Kultury oraz studia podyplomowe m.in. Pedagogiczne, Teologiczne, BHP, Prawno – Społeczne Aspekty Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Od kilku lat prowadzi również lokalny portal internetowy pl, który obecnie cieszy się dużą popularnością. Swój głos oraz grę na fortepianie i akordeonie kształcił w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Mławie. Od kilku lat w miarę możliwości posługuje podczas Mszy Świętych oraz innych uroczystości w różnych parafiach. Pierwszy raz można było usłyszeć w naszym kościele p. Wiesława Moszczyńskiego 11 listopada 2016 r. w Święto Odzyskania Niepodległości. W dniu dzisiejszym po Mszy Świętej zaprezentuje nam kilka pieśni religijnych i patriotycznych. Serdecznie zaprasza do wspólnego śpiewu, bo jak sam mówi: “kto śpiewa modli się dwa razy, a kto śpiewa i fałszuje to nawet trzy razy”!
 6. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Będzie to różaniec fatimski, który odmawiamy 13. dnia każdego miesiąca od maja do października w roku 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.
 7. Jednoczymy się duchowo z mieszkańcami Czernic Borowych z ulicy Sadowej, którzy przeżywają Nawiedzenie Rodzin przez obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. W tym tygodniu rozpocznie się czas Nawiedzenia na ulicy Kościelnej w stronę plebanii, a uroczyste zakończenie Peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego w rodzinach i domach planujemy w połączeniu z dożynkami parafialnymi w niedzielę 3 września podczas Mszy Świętej o godz. 12:00.
 8. W naszej diecezji i w naszej parafii po raz szósty rozpoczyna się akcja dobroczynna prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas przy współpracy z Caritas Diecezji Płockiej pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”, która polega na przygotowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Jest możliwość wsparcia tego dzieła bezinteresownej pomocy wobec dzieci z naszej parafii.
 9. W ramach parafialnego poświęcenia pojazdów i akcji MIVA Polska „jeden grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” z ubiegłej niedzieli, na zakup środków transportu dla misjonarzy przekazaliśmy 800 zł (400 zł – zakupy w sklepie Świętego Krzysztofa oraz 400 zł ze złożonych ofiar materialnych). Wszystkim kierowcom – ofiarodawcom składamy podziękowanie.
 10. Dziękuje również za ofiarę na rzecz parafii, którą przekazano w ubiegłym tygodniu.
 11. Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta reguła towarzyszy wszystkim parafianom i naszym gościom korzystającym z wakacyjnego wypoczynku, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników, pracujących przy tegorocznych zbiorach. Prosimy o wytrwałość dla pielgrzymów idących na Jasną Górę, szczególnie z naszej diecezji i naszej parafii.
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 8 sierpnia (wtorek) – Święty Dominik. Wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się
  w ówczesnej Europie herezje. Założył Zakon Kaznodziejski, zwany Dominikanami.
 • 9 sierpnia (środa) – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein). Męczennica z tragicznych czasów II wojny światowej i patronka Europy. Dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także niedokończonym traktatem teologicznym pt. „Wiedza krzyża”. Zginęła w komorze gazowej w Oświęcimiu 9 sierpnia 1942 roku. Obecnie mija 75. rocznica jej męczeńskiej śmierci (święto).
 • 10 sierpnia (czwartek) – Święty Wawrzyniec. Diakon i męczennik Kościoła rzymskiego z III wieku, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła (święto).
 • 11 sierpnia (piątek) – Święta Klara (1194-1253). Dziewica, zafascynowana życiem świętego Franciszka, która poszła w jego ślady, stając się w ten sposób założycielką drugiego zakonu świętego Franciszka, popularnie zwanego klaryskami. Habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu. Jest patronką m. in. radia i telewizji.
 1. Bądźmy wierni Bogu, który w swoim słowie jest jak lampa w ciemnościach (por. 2 P 1, 16-19). Przykładem heroicznej wierności Ewangelii jest Święta Siostra Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein) o której słyszymy dzisiaj z Listu Prezydium Episkopatu Polski. Niech Boże błogosławieństwo przemienia nasze życie i prowadzi nas drogami tego świata do Królestwa Bożego.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa