19 września 2020 - Zakończenie prac związanych z budową alejek na cmentarzu parafialnym +++ 18 września 2020 - Uroczystość Świętego Stanisława Kostki w Diecezji Płockiej – patrona dzieci i młodzieży 18.09.2020 +++ 18 września 2020 - Komunikat Rektoratu Wyższego Seminarium Duchownego Zwracam się z uprzejmą prośbą ... +++ 16 września 2020 - Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego 13.09.2020 +++ 16 września 2020 - Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej 13.09.2020 +++ 15 września 2020 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 13.09.2020 Dziś dwudziesta czwarta niedziela ... +++ 13 września 2020 - Intencje Mszy Świętych 14.09.2020 – 20.09.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 września 2020 - DIECEZJALNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY „CHLEB I WINO” Płock – Rostkowo – Przasnysz 1 ... +++ 12 września 2020 - Zapowiedzi przedślubne 13.09.2020 – 20.09.2020 Grzegorz Czarzasty – parafia pw. ... +++ 12 września 2020 - 18. rocznica urodzin Oliwii Suwińskiej 11.09.2020 +++ webdesign

Oddajmy hołd wszystkim uczestnikom Powstania Warszawskiego, a także mieszkańcom stolicy, którzy wspierali żołnierzy walczących o godność, dobro i sprawiedliwość – napisał bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego w specjalnym przesłaniu przed 76. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. 31 lipca w katedrze polowej będzie on przewodniczył Mszy Świętej z tej okazji, natomiast 1 sierpnia, o godz. 17.00 – w godzinę „W” – odezwą się dzwony kościołów i kaplic garnizonowych w całym kraju.

„Pragnę zachęcić wszystkich do modlitwy w intencji poległych i zmarłych Powstańców Warszawskich oraz mieszkańców Warszawy” – napisał w swoim przesłaniu bp Józef Guzdek. W katedrze polowej 31 lipca o godz. 18.00 będzie on przewodniczył Mszy św., która będzie transmitowana na stronie internetowej Ordynariatu Polowego. „Zapraszam do łączności duchowej oraz indywidualnej i rodzinnej modlitwy” – zachęcił bp Guzdek.

„Księży kapelanów zobowiązuję, aby 1 sierpnia, o godz. 17.00 – w godzinę „W” – odezwały się dzwony kościołów i kaplic garnizonowych w całym kraju. Niech ich głos będzie wezwaniem do modlitwy, refleksji oraz wołaniem o wzajemny szacunek. W modlitwie powszechnej podczas Mszy św. polecam dodanie wezwania za żyjących, a także za poległych i zmarłych Powstańców Warszawskich” – czytamy w przesłaniu.

Bp Guzdek zachęcił też, aby wspominając Powstanie Warszawskie, przypominać sobie i innym, „że nie tylko słowami, ale przede wszystkim czynem mamy dawać świadectwo umiłowania Ojczyzny”. „Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączą się w upamiętnienie Powstania Warszawskiego udzielam pasterskiego błogosławieństwa” – napisał.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst przesłania:

PRZESŁANIE BISKUPA POLOWEGO WP JÓZEFA GUZDKA
Z OKAZJI 76. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Za kilka dni będziemy obchodzić 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, która przypomni nam bohaterską postawę powstańców oraz ofiarną pomoc i wsparcie mieszkańców Stolicy.

Głównym motywem podjęcia walki było dążenie do odzyskania niepodległości i wzięcie w swoje ręce odpowiedzialności za przyszłość narodu i państwa polskiego. 63 dni walki stały się powodem zdumienia dla wszystkich państw naszego kontynentu i głośnym krzykiem o wolność i niezależność, jaki rozległ się w okupowanej Europie.

Wspominając tamten zryw sprzed 76 lat, oddajmy hołd wszystkim uczestnikom Powstania Warszawskiego, a także mieszkańcom stolicy, którzy wspierali żołnierzy walczących o godność, dobro i sprawiedliwość.

Pragnę zachęcić wszystkich do modlitwy w intencji poległych i zmarłych Powstańców Warszawskich oraz mieszkańców Warszawy. W katedrze polowej 31 lipca br., o godz. 18.00 odprawię Mszę św., w rygorze obowiązujących zasad sanitarnych. Na stronie internetowej Ordynariatu Polowego będzie przeprowadzona transmisja on line. Zapraszam do łączności duchowej oraz indywidualnej i rodzinnej modlitwy.

Księży kapelanów zobowiązuję, aby 1 sierpnia, o godz. 17.00 – w godzinę „W” – odezwały się dzwony kościołów i kaplic garnizonowych w całym kraju. Niech ich głos będzie wezwaniem do modlitwy, refleksji oraz wołaniem o wzajemny szacunek. W modlitwie powszechnej podczas Mszy św. polecam dodanie wezwania za żyjących, a także za poległych i zmarłych Powstańców Warszawskich.

Wspominając minione wydarzenia, przypominajmy sobie i innym, że nie tylko słowami, ale przede wszystkim czynem mamy dawać świadectwo umiłowania Ojczyzny.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączą się w upamiętnienie Powstania Warszawskiego udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

bp Józef Guzdek
Biskup Polowy Wojska Polskiego