5 maja 2021 - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI „B” 03.05.2021 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Na ... +++ 4 maja 2021 - Papież modli się na różańcu za zmarłych na koronawirusa – rozpoczął się “maraton modlitewny ” o ustanie pandemii Wiele osób bezpośrednio dotknięt ... +++ 4 maja 2021 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” 02.05.2021 Dziś piąta niedziela Wielkanocy i ... +++ 4 maja 2021 - Msza Święta w intencji OSP Czernice Borowe 03.05.2021 +++ 4 maja 2021 - Msza Święta w intencji maturzystów 03.04.2021 +++ 3 maja 2021 - Intencje Mszy Świętych 03.05.2021 – 09.05.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 2 maja 2021 - Zapowiedzi przedślubne 02.05.2021 – 09.05.2021 Damian Piotrowski – parafia pw. ... +++ 1 maja 2021 - Nabożeństwa majowe Nabożeństwo majowe w dni powszedn ... +++ 30 kwietnia 2021 - Weronika Korthals – On – Jan Twardowski – poezja śpiewana +++ 27 kwietnia 2021 - Sakrament Chrztu Świętego Zuzanny Kijewskiej 25.04.2021 +++ webdesign

Oddajmy hołd wszystkim uczestnikom Powstania Warszawskiego, a także mieszkańcom stolicy, którzy wspierali żołnierzy walczących o godność, dobro i sprawiedliwość – napisał bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego w specjalnym przesłaniu przed 76. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. 31 lipca w katedrze polowej będzie on przewodniczył Mszy Świętej z tej okazji, natomiast 1 sierpnia, o godz. 17.00 – w godzinę „W” – odezwą się dzwony kościołów i kaplic garnizonowych w całym kraju.

„Pragnę zachęcić wszystkich do modlitwy w intencji poległych i zmarłych Powstańców Warszawskich oraz mieszkańców Warszawy” – napisał w swoim przesłaniu bp Józef Guzdek. W katedrze polowej 31 lipca o godz. 18.00 będzie on przewodniczył Mszy św., która będzie transmitowana na stronie internetowej Ordynariatu Polowego. „Zapraszam do łączności duchowej oraz indywidualnej i rodzinnej modlitwy” – zachęcił bp Guzdek.

„Księży kapelanów zobowiązuję, aby 1 sierpnia, o godz. 17.00 – w godzinę „W” – odezwały się dzwony kościołów i kaplic garnizonowych w całym kraju. Niech ich głos będzie wezwaniem do modlitwy, refleksji oraz wołaniem o wzajemny szacunek. W modlitwie powszechnej podczas Mszy św. polecam dodanie wezwania za żyjących, a także za poległych i zmarłych Powstańców Warszawskich” – czytamy w przesłaniu.

Bp Guzdek zachęcił też, aby wspominając Powstanie Warszawskie, przypominać sobie i innym, „że nie tylko słowami, ale przede wszystkim czynem mamy dawać świadectwo umiłowania Ojczyzny”. „Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączą się w upamiętnienie Powstania Warszawskiego udzielam pasterskiego błogosławieństwa” – napisał.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst przesłania:

PRZESŁANIE BISKUPA POLOWEGO WP JÓZEFA GUZDKA
Z OKAZJI 76. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Za kilka dni będziemy obchodzić 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, która przypomni nam bohaterską postawę powstańców oraz ofiarną pomoc i wsparcie mieszkańców Stolicy.

Głównym motywem podjęcia walki było dążenie do odzyskania niepodległości i wzięcie w swoje ręce odpowiedzialności za przyszłość narodu i państwa polskiego. 63 dni walki stały się powodem zdumienia dla wszystkich państw naszego kontynentu i głośnym krzykiem o wolność i niezależność, jaki rozległ się w okupowanej Europie.

Wspominając tamten zryw sprzed 76 lat, oddajmy hołd wszystkim uczestnikom Powstania Warszawskiego, a także mieszkańcom stolicy, którzy wspierali żołnierzy walczących o godność, dobro i sprawiedliwość.

Pragnę zachęcić wszystkich do modlitwy w intencji poległych i zmarłych Powstańców Warszawskich oraz mieszkańców Warszawy. W katedrze polowej 31 lipca br., o godz. 18.00 odprawię Mszę św., w rygorze obowiązujących zasad sanitarnych. Na stronie internetowej Ordynariatu Polowego będzie przeprowadzona transmisja on line. Zapraszam do łączności duchowej oraz indywidualnej i rodzinnej modlitwy.

Księży kapelanów zobowiązuję, aby 1 sierpnia, o godz. 17.00 – w godzinę „W” – odezwały się dzwony kościołów i kaplic garnizonowych w całym kraju. Niech ich głos będzie wezwaniem do modlitwy, refleksji oraz wołaniem o wzajemny szacunek. W modlitwie powszechnej podczas Mszy św. polecam dodanie wezwania za żyjących, a także za poległych i zmarłych Powstańców Warszawskich.

Wspominając minione wydarzenia, przypominajmy sobie i innym, że nie tylko słowami, ale przede wszystkim czynem mamy dawać świadectwo umiłowania Ojczyzny.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączą się w upamiętnienie Powstania Warszawskiego udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

bp Józef Guzdek
Biskup Polowy Wojska Polskiego