3 grudnia 2020 - 190. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego fot. Kancelaria Sejmu / Aleksander ... +++ 3 grudnia 2020 - Pomóżmy Laurze!!! W imieniu rodziców Laury chorując ... +++ 1 grudnia 2020 - I NIEDZIELA ADWENTU „B” 29.11.2020 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 1 grudnia 2020 - Rekolekcje Adwentowe 2020 +++ 30 listopada 2020 - Intencje Mszy Świętych 30.11.2020 – 06.12.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 29 listopada 2020 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 28 listopada 2020 - Papież zachęcił Polaków do dobrego przeżywania Adwentu Niech radosne oczekiwanie na przyj ... +++ 28 listopada 2020 - Prezydium Episkopatu: Niech adwentowe oczekiwanie nas przemieni Niech oczekiwanie na spełnienie te ... +++ 28 listopada 2020 - Oddanie33 Więcej informacji >>> +++ 26 listopada 2020 - Rekolekcje Adwentowe Czernice Borowe, dn. 29 listopada ... +++ webdesign

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

W kontekście zbliżającej się Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – mając na uwadze zdrowie i życie naszych rodaków – zwracam się do wszystkich uczestników uroczystości religijnych z gorącym apelem o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny proszę o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Wskazania te obowiązują wszystkich uczestników liturgii, z wyjątkiem celebransów.

Wyrażając radość ze zniesienia limitu wiernych mogących uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych – zwłaszcza w niedzielnej Eucharystii – pragnę jednocześnie przypomnieć o dalszej konieczności stosowania prewencyjnych zasad bezpieczeństwa w duszpasterstwie, według zaleceń biskupa miejsca.

W tym kontekście zachęcam, aby jeden kapłan udzielał Komunii Świętej na rękę a pozostali kapłani udzielali odrębnie Komunii Świętej do ust. Jeśli jest obecny tylko jeden kapłan, proszę, aby udzielał Komunii Świętej najpierw osobom pragnącym przyjąć Ją na rękę, a później tym, którzy pragną przyjąć Komunię Świętą do ust.

Dołóżmy wszelkich starań, aby – w poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych – godnie i bezpiecznie celebrować święte tajemnice naszej wiary.

Wszystkich Polaków zapewniam o mojej stałej modlitwie za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski i św. Jana Pawła II.

Arcybiskup Stanisław Gądecki

Rok liturgiczny 2020/2021