Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

500 tornistrów do 40 parafii w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” przekazała Caritas Diecezji Płockiej. Tornistry trafią do osób i rodzin, które wypełnią je przyborami szkolnymi dla dzieci z uboższych rodzin. Na terenie parafii akcją zajmują się proboszczowie, Parafialne Zespoły Charytatywne i Parafialne Zespoły Caritas.

Jak informuje ks. Adam Przeradzki, wicedyrektor Caritas Diecezji Płockiej, są parafie, które zdecydowały się wziąć po kilkadziesiąt plecaków: „W diecezji płockiej, podobnie jak w całej Polsce, akcja `Tornister pełen uśmiechów` odbywa się po raz drugi. Jest bardzo duże zainteresowanie tą akcją. Wierni chcą pomóc w wyposażeniu tornistrów szkolnych dla dzieci z rodzin żyjących w trudnej sytuacji materialnej. Chcą podzielić się rzeczami materialnymi, ale też sercem”, komentuje ks. Przeradzki.

Łącznie do 40 parafii w diecezji przekazanych zostało 500 tornistrów. Parafianie, którzy zabiorą tornister do domu, wypełnią go przyborami szkolnymi i zwrócą do parafii. Wtedy proboszczowie, Parafialne Zespoły Charytatywne i Parafialne Zespoły Caritas zdecydują, jakim placówkom szkolnym, opiekuńczo-wychowawczym czy rodzinom, przekazać wypełnione plecaki.

„Akcja `Tornister pełen uśmiechów` to jedna z wielu akcji pomocowych, realizowanych w naszej parafii – mówi ks. kanonik Wiesław Gutowski, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Płocku. – Nasza parafia przyznaje stypendia dla uczniów, rozdaje dary żywnościowe, pośredniczy w wymianie potrzebnych rzeczy. Wypełniając tornistry wyprawkami szkolnymi, angażujemy się także w pomoc w przygotowanie dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego”, stwierdza proboszcz.

Akcję „Tornister pełen uśmiechów” można również wesprzeć, wysyłając SMS o treści POMAGAM pod nr 72052.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa