24 czerwca 2022 - Piknik integracyjny +++ 23 czerwca 2022 - Ciekawy film na wakacje +++ 23 czerwca 2022 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 19.06.2022 Dzisiaj dwunasta niedziela w roku l ... +++ 20 czerwca 2022 - 85. rocznica urodzin Szanownej Pani Jadwigi Brzeźniak 19.06.2022 +++ 20 czerwca 2022 - Intencje Mszy Świętych 20.06.2022 – 26.06.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 czerwca 2022 - NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA „C” 16.06.2022 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Na ... +++ 16 czerwca 2022 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 16.06.2022 +++ 14 czerwca 2022 - 30. rocznica sakramentu małżeństwa Państwa Wandy i Jana Salwa 11.06.2022 +++ 13 czerwca 2022 - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ „C” 12.06.2022 Dziesiąta niedziela w roku liturgi ... +++ 13 czerwca 2022 - Intencje Mszy Świętych 13.06.2022 – 19.06.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ webdesign

#PodajDalej to hasło przewodnie i słowo-hasztag drugiej odsłony akcji informacyjno-edukacyjnej “Świeć Przykładem”. Organizuje ją wspólnie: polska Policja, Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski oraz Polska Rada Ekumeniczna. Akcja ma zachęcać do bezpiecznej jazdy i do przekazywania odblasków naszym bliskim.

Przedstawiciele Komendy Głównej Policji oraz Kościoła w Polsce spotkali się 20 września w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, by promować bezpieczeństwo na drodze i zachęcać do włączenia się w akcję “PodajDalej”.

Jak wyjaśniają organizatorzy, chodzi o to, by przekazywać sobie nawzajem dedykowane odblaski, tak, by przypominały one o potrzebie zachowania bezpieczeństwa.

Celem akcji #PodajDalej jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. – Co do zasady pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku – wyjaśnia policja. Organizatorzy akcji radzą, by odblaski umieszczać jak najniżej, np. na wysokości kolan, dłoni, w okolicach środka klatki piersiowej i pleców, gdyż tam są najbardziej widoczne.

– Koniecznie zadbaj, aby dzieci i osoby starsze stosowały elementy odblaskowe we właściwy sposób – podkreślają przedstawiciele Policji. Poprzez akcję #PodajDalej zachęcają, by przekazać element odblaskowy swoim bliskim, przyjaciołom, rodzinie, aby byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas kolejnej edycji akcji “Świeć Przykładem” odblaski w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski podpisywała Karolina Pilarczyk – mistrzyni driftu. Opowiedziała ona o bezpieczeństwie z punktu widzenia kobiety-kierowcy uprawiającej niebezpieczny sport i zachęciła do noszenia odblasków.

Akcja ma na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa, kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, jak również budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych.

(źródło: https://ekai.pl/swiec-przykladem-wspolna-akcja-policji-kep-i-pre)

Rok liturgiczny 2021/2022