Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign
 1. Niedziela po Narodzeniu Pańskim to święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to siódmy dzień oktawy Bożego Narodzenia i ostatni dzień kończącego się roku kalendarzowego.
 2. Dzisiejsze święto skłania do refleksji nad rodziną chrześcijańską oraz jej powołaniem do godnego przekazywania życia. O tym stanowi List Prezydium Episkopatu Polski pt. „Kochać, nie zabijać”.
 3. W ostatni dzień roku kalendarzowego wspominamy Świętego Sylwestra, który był papieżem i zmarł 31 grudnia 335 roku. Msza Święta dziękczynno – przebłagalna z wystawieniem Najświętszego Sakramentu zostanie odprawiona o godzinie 15:00. Chcemy dzisiaj wspólnie przepraszać Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Za publiczne odśpiewanie hymnu Te Deum „Ciebie, Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz” oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego Franciszka, a także brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 4. Z okazji niedzieli Świętej Rodziny Msza Święta za Parafian o godzinie 15:00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich małżeństw i rodzin z naszej parafii. W tym roku w naszej wspólnocie parafialnej złoty jubileusz sakramentu małżeństwa obchodzili państwo Janina i Wiesław Milewscy z Zembrzusa Wielkiego. Kilka małżeństw przeżywało też swój srebrny jubileusz. Małżeństwom złotym i srebrnym oraz wszystkim małżeństwom i rodzinom, które przeżywają różne okrągłe jubileusze i rocznice serdecznie gratulujemy i składamy najlepsze życzenia dalszej wytrwałości w zobowiązaniach wynikających z sakramentu małżeństwa. Za wstawiennictwem Świętej Rodziny z Nazaretu modlimy się, aby wszystkie polskie rodziny były wspólnotą miłości, życia, radości i pokoju.
 5. Jutro w poniedziałek 1 stycznia przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, z którą chcemy rozpocząć Nowy Rok Pański 2018. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także zakończenie oktawy Bożego Narodzenia. Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę: o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej, bo jest to „święto nakazane”.
 6. W Nowy Rok za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu Veni Creator Spiritus „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, który jest dniem szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W tych intencjach na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 16:30, zostanie ofiarowana Koronka do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi sakramentalnej, a w pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi, wynagradzając grzechy świata i przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego.
 8. Niedziela za tydzień jest pierwszą niedzielą miesiąca stycznia. Adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00.
 9. W piątek 5 stycznia o godz. 18:00 zapraszam na opłatek Radę Gospodarczą naszej parafii. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
 10. W następną niedzielę 7 stycznia o godzinie 16:00 zapraszam na wspólne spotkanie opłatkowe Radę Duszpasterską, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Asystę Procesyjną oraz Parafialny Zespół Caritas. Nasze spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 11. SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PIOTRA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO I ORSZAKIEM TRZECH KRÓLI. Kochani Bracia i Siostry! W sobotę, 6 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego. W wielu miastach i miejscowościach naszej diecezji odbędą się piękne Orszaki Trzech Króli. Zachęcam Was serdecznie do włączenia się w te inicjatywy. Tego dnia, podczas uroczystych Mszy świętych, otworzymy Rok św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży oraz naszej diecezji płockiej, w 450. rocznicę jego śmierci. Nasze rodzinne świętowanie wpisze się także w obchody stulecia Niepodległości Polski. Drodzy Bracia i Siostry! Przyjdźcie z całymi rodzinami na te piękne jasełka po ulicach Waszych miast i wsi! Niech nasze barwne, radosne, korowody, ze śpiewem pięknych polskich kolęd i uśmiechem na ustach będą znakiem wdzięczności dla Boga, który jak głosi tegoroczne hasło „jest dla wszystkich”. Na czas przygotowań do Orszaku jego Organizatorom i Wam wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Wasz Biskup Piotr.
 12. W uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami wielu miast i miasteczek w Polsce oraz w diecezji płockiej przejdzie Orszak Trzech Króli, który także po raz piąty odbędzie się w Przasnyszu, gdzie ok. godziny 12:00 rozpocznie się przemarsz orszaku w kierunku rynku miejskiego, a potem wspólne kolędowanie i jasełka. O godz. 16:45 w kościele farnym odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej z akompaniamentem znakomitego skrzypka Bogdana Kierejszy, na który zaprasza Komitet Organizacyjny Orszaku Trzech Króli oraz Proboszcz Parafii Świętego Wojciecha i Starosta Przasnyski.
 13. W tych dniach Pan Kościelny przynosi do naszych domów poświęconą kredę, kadzidło i wodę. Jest to zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 8 stycznia 2018 roku.
 14. W ubiegłą niedzielę podczas kwesty do puszek zebraliśmy na pomoc dla Pauliny z Przasnysza prawie 1.500 złotych. Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla wszystkich dobroczyńców za złożoną ofiarę oraz dla Parafialnego Zespołu Caritas za przeprowadzenie kwesty. Paulinie życzymy szybkiego powrotu do pełnego zdrowia.
 15. Bardzo dziękuję za ofiarę materialną, którą złożyli na rzecz naszej parafii p. Wiesław i Janina Milewscy z Zembrzusa Wielkiego. Będzie to przyczynek do renowacji żyrandola w prezbiterium, którego koszt został wyceniony na ok. 10 – 12 tysięcy złotych.
 16. W Boże Narodzenie w wieku 83 lat zmarł biskup senior diecezji warszawsko – praskiej Stanisław Kędziora. Niech po trudach pasterskiej posługi spoczywa w pokoju. Pomódlmy się za wszystkich zmarłych w mijającym roku, szczególnie z naszej parafii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
 17. Dzisiaj w Sylwestra przed północą, spotkajmy się ponownie na placu parkingowym przed kościołem w kręgu parafian i naszych gości, aby wspólnie powitać Nowy Rok 2018.
 18. Wszystkim parafianom i gościom życzymy spokojnego i radosnego ostatniego dnia starego roku. Niech Bóg błogosławi wszystkie małżeństwa i rodziny.
 19. Razem z Maryją i Józefem w czasie tej Najświętszej Ofiary Jezusa złożyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski małżeństw i rodzin. Umocnieni Bożym błogosławieństwem i prosząc o opiekę Świętej Rodziny nad nami zanieśmy Boży pokój do naszych domów.
 20. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 31 grudnia (niedziela) – Święty Sylwester I, papież. Sprawował posługę 31 stycznia 314 do 31 grudnia 335 r. Święty Kościoła katolickiego i prawosławnego (wspomnienie dowolne).
 • 2 stycznia (wtorek) – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu. Dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, nazywani Ojcami Kapadockimi, którzy bronili czystości wiary przed błędami heretyków.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa