Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Niedziela po Narodzeniu Pańskim to święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to siódmy dzień oktawy Bożego Narodzenia i ostatni dzień kończącego się roku kalendarzowego.
 2. Dzisiejsze święto skłania do refleksji nad rodziną chrześcijańską, jej powołaniem do godnego przekazywania życia, godnością i wielkością. Rodzina, która przyjmuje prawo Boże staje się sanktuarium świętości, miłości, radości i pokoju.
 3. W ostatni dzień roku kalendarzowego wspominamy Świętego Sylwestra I, który był papieżem i zmarł 31 grudnia 335 roku. Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalno – błagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu zostanie odprawione na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00. Chcemy wspólnie przepraszać Boga za popełnione grzechy, dziękować za otrzymane łaski oraz powierzać miłosierdziu Bożemu naszą przyszłość, prosząc o pokój na świecie. Dzisiaj za publiczne odśpiewanie hymnu Te Deum „Ciebie, Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz” oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego Franciszka, a także brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 4. Z okazji niedzieli Świętej Rodziny Msza Święta za Parafian o godzinie 15:00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich małżeństw i rodzin z naszej parafii oraz związanych rodzinnie z naszą parafią. W tym roku w naszej wspólnocie parafialnej diamentowy jubileusz, czyli 60. rocznicę sakramentu małżeństwa, obchodzili państwo Mirosława i Eugeniusz Trojanowicz. Złoty jubileusz sakramentu małżeństwa świętowali państwo Lucyna i Jerzy Kalinowscy oraz państwo Zofia i Janusz Krępscy. Kilka małżeństw przeżywało też swój srebrny jubileusz.
 5. Małżeństwom diamentowym, złotym i srebrnym oraz wszystkim małżeństwom i rodzinom, które przeżywają różne okrągłe jubileusze i rocznice serdecznie gratulujemy i składamy najlepsze życzenia dalszej wytrwałości w zobowiązaniach wynikających z sakramentu małżeństwa. Za wstawiennictwem Świętej Rodziny z Nazaretu modlimy się, aby wszystkie polskie rodziny były wspólnotą miłości, życia, radości i pokoju.
 6. Jutro w poniedziałek 1 stycznia przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, z którą chcemy rozpocząć Nowy Rok Pański 2024. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także zakończenie oktawy Bożego Narodzenia. Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę: o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej, bo jest to „święto nakazane”.
 7. W Nowy Rok za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu Veni Creator Spiritus „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, który jest dniem szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W tych intencjach zostanie ofiarowana Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 9. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi sakramentalnej, a w pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi, wynagradzając grzechy świata i przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego. Koła Żywego Różańca prosimy o modlitwę w intencji misji na świecie, którą rozpoczniemy zwyczajem każdej pierwszej soboty miesiąca o godz. 9:30.
 10. Niedziela za tydzień jest pierwszą niedzielą miesiąca stycznia oraz Niedzielą Chrztu Pańskiego. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Dzieciątka Jezus.
 11. Najbliższa sobota 6 stycznia, to uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (gr. ukazanie się), którą w Polsce tradycyjnie nazywamy świętem Trzech Króli. Jest to uroczystość nakazana, a Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00.
 12. W sobotę 6 stycznia o godz. 18:00 zapraszam na spotkanie Radę Gospodarczą naszej parafii.
 13. W ubiegłym tygodniu Pan Zakrystianin, który również pełni w naszej parafii obowiązki Pana Kościelnego, przyniósł do naszych domów poświęconą kredę, kadzidło i wodę. Jest to zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która rozpocznie się w poniedziałek 8 stycznia 2024 roku. Serdeczne podziękowanie dla całej parafii za życzliwe przyjęcie tych wizyt. Jeśli ktoś był nieobecny w domu podczas wizyty Pana Zakrystianina, to taki zestaw „Trzech Króli” znajduje się na stoliku w głębi kościoła, a naczynie z wodą święconą stoi w kruchcie bocznej.
 14. Bardzo dziękuję za ofiarę materialną, którą w ubiegłym tygodniu złożyli na rzecz kościoła parafialnego p. Grażyna i Stanisław Pszczółkowscy.
 15. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy wczoraj kilku paniom z Czernic Borowych (również Pani Sołtys) z ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej, Okrężnej i Krótkiej.
 16. W Sylwestra o północy spotkajmy się duchowo przez modlitwę w naszych domach, aby w ten sposób wspólnie powitać Nowy Rok. Przed północą nasz kościół będzie otwarty, żeby można było w tym historycznym miejscu podziękować Bogu za czas, który minął i powierzyć w modlitwie nadchodzącą przyszłość.
 17. Wszystkim parafianom i gościom życzymy spokojnego i radosnego ostatniego dnia starego roku. Niech Bóg błogosławi wszystkie małżeństwa i rodziny. Pamiętamy o wszystkich chorych, a naszych bliskich zmarłych polecamy Bogu bogatemu w miłosierdzie. Szczególnie pamiętamy w modlitwie zmarłych w mijającym roku współmałżonkach, rodzicach, dziadkach i rodzeństwie.
 18. W niedzielę 24 grudnia br. zmarł ksiądz Jan Mieczysław Rogoziński – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Walentego w Korzeniu (dekanat gąbiński). Odszedł do wieczności w dniu swoich 90. urodzin i w 66. roku kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w piątek 29 grudnia w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łącku pod przewodnictwem biskupa seniora Romana Marcinkowskiego. Trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona w grobie na cmentarzu parafialnym w Korzeniu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 31 grudnia (niedziela) – Święty Sylwester I, papież. Sprawował posługę 31 stycznia 314 do 31 grudnia 335 r. Święty Kościoła katolickiego i prawosławnego (wspomnienie dowolne).
 • 2 stycznia (wtorek) – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu. Dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, nazywani Ojcami Kapadockimi, którzy bronili czystości wiary przed błędami heretyków.
 1. Razem z Maryją i Józefem w czasie tej Najświętszej Ofiary Jezusa złożyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski małżeństw i rodzin. Umocnieni Bożym błogosławieństwem i opieką Świętej Rodziny z Nazaretu, starajmy się jeszcze bardziej uczestniczyć we wspólnocie Kościoła.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa