Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, a także ostatnią niedzielą kończącego się roku kalendarzowego.

2. Dzisiejsze święto skłania nas refleksji nad rodziną chrześcijańską, jej powołaniem, godnością i wielkością. O tym stanowi List Episkopatu Polski pt. „Rodzina – Szkołą Miłosierdzia”.

3. Z okazji niedzieli Świętej Rodziny Msza Święta za Parafian o godzinie 12:00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich małżeństw i rodzin z naszej parafii, które w mijającym roku przeżywały rocznice i jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. W tym roku w naszej wspólnocie parafialnej złoty jubileusz sakramentu małżeństwa obchodzili państwo Krystyna i śp. Stanisław Łąkowscy z Czernic Borowych oraz Weronika i Stanisław Bobińscy z Zembrzusa Wielkiego. Kilka małżeństw przeżywało też swój srebrny jubileusz. Małżeństwom złotym i srebrnym oraz wszystkim małżeństwom i rodzinom, które przeżywają różne jubileusze i rocznice serdecznie gratulujemy i składamy najlepsze życzenia dalszej wytrwałości w zobowiązaniach wynikających z przyjętego sakramentu małżeństwa. Za wstawiennictwem Świętej Rodziny z Nazaretu módlmy się, aby wszystkie polskie rodziny były wspólnotą miłości, życia, radości i pokoju.

4. Czwartek 31 grudnia, to wspomnienie świętego papieża Sylwestra i zakończenie roku kalendarzowego. Msza Święta dziękczynno – przebłagalna w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu zostanie odprawiona o godzinie 16:30. W tym dniu za publiczne odśpiewanie hymnu Te Deum „Ciebie, Boga wysławiamy”, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W piątek 1 stycznia przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, z którą chcemy rozpocząć Nowy Rok Pański 2016. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także zakończenie oktawy Bożego Narodzenia. Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę: o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej, bo jest to „święto nakazane” ale nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych ze względu na uroczystość.

6. W Nowy Rok 1 stycznia za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Pierwszy dzień Nowego Roku, to także pierwszy piątek miesiąca. Sakrament pokuty przed każdą Mszą Świętą, a w czasie Sumy za Parafian wystawienie
Najświętszego Sakramentu z litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa.

8. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi, poprzez sprawowaną w tym dniu Mszę Świętą wotywną o godzinie 10:00 oraz modlitwę różańcową o godz. 9:30.

9. Niedziela za tydzień jest pierwszą niedzielą miesiąca stycznia. Adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00.

10. W sobotę 2 stycznia o godzinie 11:00 zapraszam na wspólne spotkanie opłatkowe Radę Duszpasterską, Akcję Katolicką i Asystę Procesyjną. Nasze spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.

11. Jeśli pogoda pozwoli w tym roku w Sylwestra przed północą, spotkajmy się ponownie na placu parkingowym przed kościołem w kręgu parafian i naszych gości, aby wspólnie powitać Nowy Rok 2016.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Niech nam w tym Bóg błogosławi szczególnym błogosławieństwem małżeństw i rodzin.

13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 grudnia (poniedziałek) – Święci Młodziankowie, którymi są niewinne dzieci z Betlejem, zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę. Dzień ich liturgicznego święta jest dniem modlitwy w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

• 31 grudnia (czwartek) – Święty Sylwester I, papież. Sprawował posługę 31 stycznia 314 do 31 grudnia 335 r. Święty Kościoła katolickiego i prawosławnego (wspomnienie dowolne).

• 2 stycznia (sobota) – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu. Dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, nazywani Ojcami Kapadockimi, którzy bronili czystości wiary przed błędami heretyków.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa