Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny czas Bożego Narodzenia w Kościele. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej.

2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci i młodzieży z Koła Żywego Różańca. Dziękujemy również za modlitwę różańcową pod przewodnictwem Kół Żywego Różańca z Czernic Borowych, prowadzoną przed Mszą świętą o godz.10:00.

3. W piątek 17 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od patriarchy Abrahama całkowitego zaufania Panu Bogu.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia, razem z chrześcijanami na całym świecie, będziemy przeżywać kolejny tydzień ekumeniczny. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa Świętego Pawła z Pierwszego Listu do Koryntian: Czyż Chrystus jest podzielony? (1 Kor 1,1-17).

5. Program kolędy na bieżący tydzień:

Poniedziałek (13 stycznia) – Zalesie, godz. 9:30; Czernice Borowe – ul. Krótka,
Ośrodek Zdrowia, p. Krupa i p. Malinowscy, godz. 16:00.
Wtorek (14 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.
Środa (15 stycznia) – Nowe Czernice od strony Węgry, godz. 12:00.
Czwartek (16 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz.9:30.
Piątek (17 stycznia) – Nowe Czernice od strony Zembrzusa i Jabłonowo, godz.9:30
Sobota (18 stycznia) – Czernice Borowe ul. Długa od p. Andrzeja Przybyłowskiego
do p. Stanisława Wesołowskiego, godz. 9:30.
Poniedziałek (20 stycznia) – Chojnowo Wieś. Początek od strony p. Piotrowskich, godz. 9:30.

6. Bardzo proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i jednocześnie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na cele parafialne i na kolędę w minionym tygodniu. Bóg zapłać.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 17 stycznia (piątek) – Święty Antoni opat, żyjący na przełomie III i IV wieku. Słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu ascetycznej drogi doskonałości chrześcijańskiej.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa