Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego, to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Wydarzenia nad Jordanem są także zapowiedzią naszego chrztu, kiedy staliśmy się dziećmi Bożymi.
 2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny czas Bożego Narodzenia w Kościele Rzymskokatolickim. Tradycyjnie trwamy w nastroju świątecznym do 2 lutego, czyli do Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okolicznościowe modlitwy ku czci Świętego Stanisława Kostki.
 4. Za tydzień druga niedziela miesiąca, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz.10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 5. Dzisiaj o godzinie 16:00 zapraszam na wspólne spotkanie opłatkowe Radę Duszpasterską, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Asystę Procesyjną oraz Parafialny Zespół Caritas. Nasze spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 6. W poniedziałek 8 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską, nazywaną kolędą W czasie kolędy można ustalić terminy poświęcenia pól w roku 2018. Podobnie jak w latach ubiegłych, ofiary materialne składane na rzecz naszej parafii będą przeznaczone na planowane inwestycje. Przede wszystkim będzie to naprawa ogrodzenia cmentarza i prace przy drzewostanie na cmentarzu oraz montaż instalacji ogrzewania kościoła. W marcu mamy spłatę pierwszej raty kredytu rolniczego zaciągniętego na zakup ziemi w sąsiedztwie kościoła i kilka innych planów uzgodnionych z Radą Gospodarczą, o których będę informował na bieżąco.
 7. W miarę możliwości proszę wszystkich o obecność, a dzieci i młodzież o zeszyty do lekcji religii. Tradycyjnie też proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i już teraz za wszystko serdecznie dziękuję.
 8. Podobnie jak w roku ubiegłym kwota zebranych ofiar na rzecz parafii zostanie podana po zakończeniu kolędy.
 9. PROGRAM KOLĘDY NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:
 • Poniedziałek (8 stycznia) – Miłoszewiec i Ostafieje , godz. 9:30.
 • Wtorek (9 stycznia) – Dzielin, godz. 9:30.
 • Środa (10 stycznia) – Kownaty, godz. 14:00.
 • Czwartek (11 stycznia) – Chrostowo Wielkie, godz.9:00.
 • Piątek (12 stycznia) – Zalesie, godz.9:30.
 • Sobota (13 stycznia) – Kuskowo, godz. 9:30.
 • Poniedziałek (15 stycznia) – Zembrzus Wielki, godz. 9:30.
 1. Rada Duszpasterska, Parafialny Zespół Caritas oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zapraszają dzieci z naszej parafii, na spotkanie świąteczno – noworoczne, które planujemy w niedzielę za tydzień 14 stycznia o godz. 16:00 w świetlicy w Chojnowie. W programie różne gry i zabawy z grupą animacyjną TAKT, koncert kolęd z zespołem „Dekalog”, a także spotkanie ze Świętym Mikołajem, który już był w niedzielę wigilijną oraz mała zabawa taneczna. Już teraz dziękujemy za życzliwość i każdą okazywaną pomoc.
 2. Ogólne podsumowanie sakramentów świętych i posług duszpasterskich w roku 2017.
 3. zawarte sakramentalne związki małżeńskie, 15. dzieci otrzymało sakrament chrztu świętego, 20. dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej, 28. dzieci odnowiło Przyrzeczenia Chrztu Świętego, 37 osób młodzieży przyjęło sakrament bierzmowania, 96 wizyt u osób chorych, ok. 18 tysięcy udzielonych Komunii Świętych, (Bogu niech będą dzięki), 27 pogrzebów osób zmarłych (Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci).
 4. Wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny, różne rocznice i jubileusze składamy serdeczne życzenia. Pamiętamy w modlitwie o chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 5. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam umacniać każdego dnia radość z otrzymanego sakramentu chrztu świętego, który jest naszym przymierzem z Bogiem, a także naszą świadomość godności dziecka Bożego.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa