Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny czas Bożego Narodzenia w Kościele Rzymskokatolickim. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku, który przypomina i uobecnia w liturgii publiczne nauczanie Pana Jezusa. Jednak tradycyjnie trwamy w nastroju świąt Bożego Narodzenia oraz przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci i młodzieży z Koła Żywego Różańca. Dziękujemy również za modlitwę różańcową pod przewodnictwem Kół Żywego Różańca z Czernic Borowych, prowadzoną przed Mszą Świętą o godz.10:00.

3. Dzisiaj również po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi parafialnej w sali spotkań na plebanii oraz spotkanie dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą razem z rodzicami z Panią krawcową w zakrystii.

4. W sobotę 17 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Judaizmu. Postarajmy się tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od patriarchy Abrahama całkowitego zaufania Panu Bogu.

5. W ubiegłą niedzielę podczas kwesty do puszek zebraliśmy na pomoc dla Weroniki prawie 2 tysiące złotych. Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla wszystkich dobroczyńców.

6. Bardzo dziękuję również pani Krystynie Rutkowskiej z Rodziną z Zembrzusa za podarowanie do zakrystii stylowej szafy do przechowywania szat liturgicznych, a Rodzinie państwa Wójcik z Zembrzusa dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu parafialnym.

7. Ogólne podsumowanie sakramentów świętych i posług duszpasterskich w roku 2014. 5 zawartych sakramentalnych związków małżeńskich, 11 dzieci otrzymało sakrament chrztu świętego, 12 dzieci odnowiło Przyrzeczenia Chrztu Świętego, 38 osób młodzieży przyjęło sakrament bierzmowania, 82 wizyty u osób chorych, 17 tysięcy udzielonych Komunii Świętych, (Bogu niech będą dzięki), 18 pogrzebów osób zmarłych (Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci).

8. Główne inwestycje przeprowadzone i rozpoczęte w ubiegłym roku kalendarzowym. Remont fragmentu kamiennego ogrodzenia przykościelnego oraz zabytkowych schodów do dzwonnicy; rozpoczęcie drugiego etapu remontu dzwonnicy z wykonaniem łazienki i ogólną adaptacją dwóch pomieszczeń do celów użytkowych, a także zamontowanie rynien na budynku dzwonnicy oraz rozprowadzenie instalacji do monitoringu wizyjnego parkingu i otoczenia kościoła; renowacja starych nagrobków o charakterze zabytkowym na cmentarzu parafialnym, rewitalizacja starego stawu na łące parafialnej i prace porządkowe na obrzeżach ziemi należącej do parafii. Zakup wzmacniacza do nagłośnienia stacjonarnego w kościele oraz wzmacniacza podtrzymania napięcia, a także zakup nagłośnienia przenośnego. Rozpoczęcie renowacji ołtarza głównego. Wszystkie główne inwestycje i wydatki parafii były konsultowane z Radą Gospodarczą i na bieżąco podawane do wiadomości parafian w ogłoszeniach duszpasterskich.

9. Planowane inwestycje w bieżącym roku kalendarzowym.
Zakończenie drugiego etapu remontu dzwonnicy; kontynuacja renowacji ołtarza głównego; dalsza renowacja starych nagrobków o charakterze zabytkowym na cmentarzu parafialnym; ogólne prace porządkowe, które zostały rozpoczęte przy wykopanym stawie parafialnym i na obrzeżach ziemi należącej do parafii.

10. PROGRAM KOLĘDY NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:

  • Poniedziałek (12 stycznia) – Chrostowo Wielkie, godz. 9:30.
  • Wtorek (13 stycznia) – Kuskowo, godz. 9:30.
  • Środa (14 stycznia) – Zalesie, godz. 12:00.
  • Czwartek (15 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz.9:30.
  • Piątek (16 stycznia) – Nowe Czernice od strony Węgry, godz.9:30
  • Sobota (17 stycznia) – Czernice Borowe ul. Długa od p. Andrzeja Przybyłowskiego do p. Stanisława Wesołowskiego, godz. 9:30.
  • Poniedziałek (19 stycznia) – Nowe Czernice od strony Zembrzusa i Jabłonowo, godz.9:30.

11. Bardzo proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i jednocześnie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na cele parafialne i na kolędę w minionym tygodniu. Bóg zapłać.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 17 stycznia (sobota) – Święty Antoni opat, żyjący na przełomie III i IV wieku. Słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu ascetycznej drogi doskonałości chrześcijańskiej. Podtrzymywał na duchu chrześcijan prześladowanych za wiarę przez cesarza Dioklecjana.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa