Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Niedziela Chrztu Pańskiego, to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem są także zapowiedzią naszego chrztu, który uczynił nas umiłowanym dzieckiem Boga. W roku jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy wodę, aby przypomnieć sobie wartość i znaczenie sakramentu chrztu.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny czas Bożego Narodzenia w Kościele Rzymskokatolickim. Jednak tradycyjnie trwamy w nastroju świąt Bożego Narodzenia do 2 lutego, czyli do Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci i młodzieży z Koła Żywego Różańca. Dziękujemy również za modlitwę różańcową pod przewodnictwem Koła Żywego Różańca z Nowych Czernic, prowadzoną przed Mszą Świętą o godz.10:00.

4. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi parafialnej w sali spotkań na plebanii oraz spotkanie dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą razem z rodzicami z panią krawcową w zakrystii.

5. Podziękowania dla p. Janusza Nosarzewskiego z Nowych Czernic za odśnieżenie parkingu przy kościele oraz przy plebanii.

6. PROGRAM KOLĘDY NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:

  • Poniedziałek (11 stycznia) – Kuskowo, godz. 9:30.
  • Wtorek (12 stycznia) – Chrostowo Wielkie, godz. 9:30.
  • Środa (13 stycznia) – Zalesie, godz. 13:00.
  • Czwartek (14 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz. 9:30.
  • Piątek (15 stycznia) – Nowe Czernice od strony Węgry, godz. 9:30
  • Sobota (16 stycznia) – Nowe Czernice od strony Zembrzusa i Jabłonowo, godz. 9:30.
  • Poniedziałek (18 stycznia) – Zembrzus Wielki, godz. 9:30.

7. Bardzo proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na cele parafialne i na kolędę.

8. W poszczególne niedziele stycznia, Msza Święta za Parafian o godz. 12:00, będzie sprawowana w intencji rodzin, które już miały kolędę w minionym tygodniu.

9. Podobnie jak w roku ubiegłym kwota zebranych ofiar na rzecz parafii zostanie podana po zakończeniu kolędy.

10. Wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice przekazujemy serdeczne życzenia.

11. Cenna jest godność bycia chrześcijaninem, dlatego dziś szczególnie dziękujemy Bogu za dar sakramentu chrztu świętego. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam ten dar w sobie umacniać i rozwijać, a także cieszyć się każdego dnia z godności dziecka Bożego.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa