Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, przez który Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Wydarzenia nad Jordanem są także zapowiedzią naszego chrztu, kiedy stajemy się dziećmi Bożymi.
 2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia w Kościele Rzymskokatolickim. Tradycyjnie jeszcze trwamy w nastroju świątecznym do 2 lutego, czyli do Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz.10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi parafialnej.
 4. Dzisiaj o godzinie 16:00 w sali spotkań na plebanii wspólne spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, Asysty Procesyjnej oraz Lektorów.
 5. W czwartek 17 stycznia obchodzimy w Polsce 22. Dzień Judaizmu, który w tym roku nosi hasło zaczerpnięte z Księgi Ozeasza „Nie przychodzę, aby zatracać…” (Oz 11, 9).
 6. Od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z Księgi Powtórzonego Prawa „Dąż do sprawiedliwości” ( Pwt 16, 18-20).
 7. PROGRAM KOLĘDY NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:
 • Poniedziałek (14 stycznia) – Zembrzus Wielki, godz. 9:30.
 • Wtorek (15 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.
 • Środa (16 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Krótka, ul. Chełchowskiego (początek), Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza, godz. 14:30.
 • Czwartek (17 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chrostowa i Zembrzusa oraz Jabłonowo, godz. 10:00.
 • Piątek (18 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz. 11:00.
 • Sobota (19 stycznia) – Nowe Czernice od strony Węgry, godz. 9:00.
 1. Bardzo proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz za ofiary materialne składane na cele parafialne i na kolędę.
 2. Podobnie jak w roku ubiegłym kwota zebranych ofiar na rzecz parafii zostanie podana po zakończeniu kolędy.
 3. Komunikat Urzędu Skarbowego w Przasnyszu czytaj >>>.
 4. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DIECEZJALNY DZIEŃ MŁODYCH „POŁĄCZENI Z PANAMĄ”. Drodzy Księża, Dekanalni Duszpasterze Młodzieży, Kochani Młodzi Diecezji Płockiej. W dniach 22 – 27 stycznia 2019 r. w Panamie odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. W spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodzieżą całego świata weźmie także udział 40 osób z naszej diecezji. Razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży chcę stworzyć szansę młodzieży Diecezji Płockiej, by mogła duchowo połączyć się z Następcą Apostołów i swoimi rówieśnikami. Z tą myślą, w sobotę 26 stycznia o godz. 15:00 w hali sportowej w Łącku koło Płocka, organizujemy Diecezjalny Dzień Młodych pod hasłem „Połączeni z Panamą”. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Eucharystia, której będę przewodniczył. Gorąco pragnę, by księża, szczególnie dekanalni duszpasterze młodzieży, mogli wziąć udział w tym ważnym dla młodego kościoła diecezji płockiej wydarzeniu – liczę, że na moje zaproszenie odpowiecie wielkodusznie i razem z młodzieżą przyjedziecie do Łącka, by wspólnie świętować, modlić się i radośnie przeżywać naszą wiarę. Raz jeszcze serdecznie zapraszam i błogosławię w Nowym Roku, za przyczyną Matki Najświętszej – Patronki ŚDM w Panamie i św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Wasz biskup Piotr.
 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 17 stycznia (czwartek) – Święty Antoni, opat. Żył na przełomie III i IV wieku. Jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu ascetycznej doskonałości chrześcijańskiej.
 • 19 stycznia (sobota) – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924). Biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji. Założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
 1. Wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny, różne rocznice i jubileusze składamy serdeczne życzenia. Pamiętamy w modlitwie o chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 2. Dziś szczególnie dziękujemy Bogu za sakrament chrztu świętego. Z pomocą Bożą starajmy się ten dar w sobie umacniać i rozwijać, a także cieszyć się każdego dnia z bezcennej godności bycia chrześcijaninem.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa