Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swoją rangą trzynastą niedzielę w roku liturgicznym, bowiem święci Piotr i Paweł są nazywani filarami Kościoła. Prawdopodobnie ponieśli śmierć tego samego dnia w Rzymie, dlatego od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto również tego samego dnia.

2. Dzisiejsza niedziela, to ostatnia niedziela miesiąca czerwca, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

3. Dzisiaj również po Mszy Świętej o godzinie 10:00 mamy zakończenie konkursu dla dzieci, który polegał na zbieraniu pamiątek uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej przez cały rok szkolny. Rozstrzygnięcie konkursu w najbliższy piątek po Mszy Świętej o godz. 16:30, ponieważ jest to pierwszy piątek miesiąca.

4. Dzisiejsza uroczystość to również dzień patronalny Biskupa Płockiego Piotra Libery. W tym dniu szczególnie pamiętamy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

5. Dla dzieci i młodzieży rozpoczął się czas wypoczynku po trudach roku szkolnego. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy dobrej pogody i wielu pięknych przeżyć.

6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godzinie 10:00 Msza Święta połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną, na którą zapraszam całą asystę, poczty sztandarowe, dziewczęta sypiące kwiatkami i liturgiczną służbę ołtarza.

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii oraz wytrwałość w powołaniu. Pierwszy piątek miesiąca – od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty, a także pierwsza sobota miesiąca – o godzinie 10:00 wotywa ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

8. W Płocku trwa VII Festiwal Młodych, który zakończy się dzisiaj. Z naszej parafii uczestniczy w nim siedmioosobowa grupa młodzieży.

9. Jutro uroczystość poświęcenia pól przeżywają Czernice Borowe. Msza Święta w kościele o godz. 15:30. Już dzisiaj dziękuje za dar wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii i pielęgnowanie tej pięknej, starej, polskiej tradycji.

10. Kończą się prace remontu fragmentu ogrodzenia kościoła. Więcej informacji na temat prowadzonych inwestycji i remontów w naszej parafii w najbliższym czasie.

11. Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na rzecz Stolicy Apostolskiej.

12. W imieniu parafii składam serdeczne podziękowanie państwu Hannie i Zenonowi Szemplińskim z Żeber za ufundowanie renowacji baldachimu z okazji przeżywanej w tym roku 60. rocznicy sakramentu małżeństwa. Poświęcenie odnowionego baldachimu odbędzie się po wakacjach.

13. W ostatnim czasie ofiarę materialną na rzecz naszej parafii złożyli państwo Kazimierz i Teresa Wójcik z Zembrzusa Wielkiego oraz trzy rodziny anonimowo. Bóg zapłać.

14. W dniach od 5 do 13 lipca będę brał udział w pielgrzymce do Medjugorie, które od dawna jest miejscem objawień Matki Bożej, znajdujące w Bośni i Hercegowinie. W tym czasie posługę duszpasterską w parafii będą pełnili zasadniczo Ojcowie Pasjoniści z Przasnysza, a telefon kontaktowy będzie na plebanii oraz u pana Jana Pikus. Sprawy kancelaryjne będą załatwiane tylko w razie konieczności, dlatego proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej w bieżących sprawach duszpasterskich jeszcze w tym tygodniu, najlepiej po Mszy Świętej. Z Bożą pomocą w tym czasie będę również uczestniczył w XIX Międzynarodowych Rekolekcjach dla Kapłanów. Zapewniam o pamięci w modlitwie i proszę wszystkich o modlitwę.

15. W czwartek 3 lipca obchodzimy święto Świętego Tomasza Apostoła, który w Wieczerniku złożył wyznanie wiary „Pan mój i Bóg mój”, a według tradycji zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie oddał życie za Chrystusa około 52 roku.

16. Rozpoczęły się przygotowania do XXXIII Pieszej Pielgrzymki z Płocka na Jasna Górę, która jak co roku będzie trwała w dniach 6 – 14 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa, które nawiązują do postaci Świętego Jana Pawła II „Cały Twój Maryjo”. Szczegóły organizacyjne u księdza proboszcza oraz na stronie internetowej pielgrzymki lub naszej parafii.

17. ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE NA JASNĄ GÓRĘ.
Umiłowani Diecezjanie! W dniu od 6 sierpnia wyruszy ze Wzgórza Tumskiego w Płocku po raz kolejny Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Kieruję do Was wszystkich gorącą zachętę do podjęcia pątniczego trudu i zapraszam do udziału w tegorocznych „rekolekcjach w drodze”. Ze szczególnym zaproszeniem zwracam się do młodzieży, o której św. Jan Paweł II mówił: „Wy jesteście nadzieją świata, narodu, Kościoła… Jesteście moją nadzieją!”. Proszę również wszystkich chorych, ludzi w podeszłym wieku i tych, którzy nie mogą pielgrzymować pieszo, aby włączyli się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wasza modlitwa, jak również osobiste świadectwo cierpienia i trudy życia codziennego są cennym darem składanym Bogu, a dla pielgrzymów siłą i pomocą w wędrówce. Podczas 33 Pielgrzymki będziemy nieść ze sobą do tronu Pani Jasnogórskiej intencje bliskie naszemu sercu, nasze troski i radości, ufając w Jej niezawodne orędownictwo. Nade wszystko jednak pragniemy w tym roku dziękować naszej Matce i Królowej za dar kanonizacji św. Jana Pawła II. Modlitwą obejmiemy również trwające prace 43 Synodu Diecezji Płockiej. Zapraszając Was na pątniczy szlak, bądźcie pewni mojej modlitwy. Każdego dnia ofiaruję dziesiątkę różańca świętego w intencji naszej pielgrzymki diecezjalnej. Z serca wszystkim błogosławię. Wasz biskup Piotr.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa