Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Caritas_TPU2014_plakat_A3_11p...

Caritas pomaga dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. Po raz szósty zbieramy fundusze na zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. W 2013 roku udało nam się przekazać blisko 30 tysięcy wyprawek.

W kampanię włączają się diecezjalne Caritas w całej Polsce. W wielu parafiach do specjalnych koszy zbierane będą podstawowe artykuły szkolne, które wypełnią plecaki zakupione przez Caritas. Akcję można też wspomóc wysyłając SMS z hasłem Tornister lub dokonując wpłaty na konto Caritas.

– Jak informuje GUS, ponad milion polskich dzieci żyje w ubóstwie, a koszt wyprawki szkolnej często przekracza możliwości rodziców. Poprzez wsparcie dzieci w okresie edukacji wspieramy nasze własne społeczeństwo. Starajmy się dać szansę tym dzieciom, które są w trudnej sytuacji życiowej – mówi dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Zakup wyprawki szkolnej, szczególnie dla rodzin wielodzietnych jest dużym wyzwaniem: – Ten wydatek często jest po to, żeby nasze dzieci nie musiały się wstydzić w szkole. Wyposażenie tornistra, plecaki, stroje sportowe, książki, buty – myślę, że to jest minimum tysiąc złotych na dziecko” – mówi Cezary Jurkiewicz, ojciec ósemki dzieci.

Tegoroczną kampanię Tornister pełen Uśmiechów po raz kolejny wspierają wydawcy edukacyjni z Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki. Wydawnictwa: WSiP, Nowa Era, Oxford University Press, Pearson i Macmillan za pośrednictwem Caritas bezpłatnie przekazują swoje podręczniki 8 tysiącom dzieci. – Razem w grupie pięciu wydawców edukacyjnych przekażemy w tym roku pomoc o wartości kilkuset tysięcy złotych. Kiedy działamy przez Caritas mamy gwarancję, że nasza pomoc trafia do tych, którzy jej naprawdę potrzebują – powiedział Jarosław Matuszewski, przewodniczący sekcji wydawców edukacyjnych w Polskiej Izbie Książki. Kampanię wspiera również firma BIC – producent artykułów biurowych, przekazując środki na zakup wyprawek szkolnych z prowadzonej przez siebie akcji „Bądź BIC bohaterem”.

Ważnym elementem kampanii jest jej wielki finał. Tegoroczny piknik odbędzie się 24 sierpnia w Przemyślu. 8 tysięcy dzieci, które przyjdą na przemyski rynek otrzyma „Tornistry pełne uśmiechów”. W trakcie pikniku odbędą się koncerty Łukasza Zagrobelnego i zespołu Lombard, który w 2006 roku otrzymał nagrodę Ubi Caritas za wspieranie działalności charytatywnej.

Akcję można wspomóc wysyłając SMS z hasłem „TORNISTER” pod numer 72052 (2,46 zł) oraz wpłacając środki na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Tornister Pełen Uśmiechów”.

Patronat medialny nad kampanią objęli: TVP1, Polskie Radio Program Pierwszy, Gość Niedzielny i portal deon.pl .

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa