Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
14 maja 2021 - Przewodniczący Episkopatu: Dziękujemy Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia Jana Pawła II Dziękujemy Panu Bogu i Matce Boże ... +++ 14 maja 2021 - Z Dawna Polski Tyś Królową +++ 11 maja 2021 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” 09.05.2021 Dzisiaj szósta niedziela wielkanoc ... +++ 10 maja 2021 - Intencje Mszy Świętych 03.05.2021 – 09.05.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 5 maja 2021 - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI „B” 03.05.2021 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Na ... +++ 4 maja 2021 - Papież modli się na różańcu za zmarłych na koronawirusa – rozpoczął się „maraton modlitewny” o ustanie pandemii Wiele osób bezpośrednio dotknięt ... +++ 4 maja 2021 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” 02.05.2021 Dziś piąta niedziela Wielkanocy i ... +++ 4 maja 2021 - Msza Święta w intencji OSP Czernice Borowe 03.05.2021 +++ 4 maja 2021 - Msza Święta w intencji maturzystów 03.04.2021 +++ 3 maja 2021 - Intencje Mszy Świętych 03.05.2021 – 09.05.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ webdesign
 1. Trzydziesta czwarta niedziela w roku liturgicznym, to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą ustanowił w 1925 roku papież Pius XI. Po Soborze Watykańskim II Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, bo wszystko ma swój początek i koniec w Jezusie Chrystusie, który objawi pełnię swojej władzy królewskiej w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych. To wtedy Bóg „otrze z naszych oczu wszelką łzę” (por. Ap 21) i będzie wszystkim we wszystkich.
 2. Dzisiejsza niedziela jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej obecnie liczy dwanaście osób, a funkcję prezesa pełni p. Beata Kobylińska. Wcześniej przez wiele lat prezesem POAK był p. Jan Pikus. Wszystkich polecamy Bogu w modlitwie, składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za podejmowane inicjatywy duszpasterskie. Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 nowej Pani Prezes zostanie wręczony akt nominacji przygotowany przez Kanclerza Kurii Diecezjalnej Płockiej i podpisany przez Biskupa Płockiego.
 3. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, ponieważ za publiczne odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zostanie też odnowionyJubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, proklamowany w ubiegłym roku.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed Pierwszą Komunią Świętą oraz Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. W czasie spotkania będzie możliwość zamówienia stroju liturgicznego u pani krawcowej oraz omówienia posługi foto – video, dlatego proszę o obecność również rodziców dzieci komunijnych.
 5. W najbliższą sobotę o godzinie 9:00 w Przasnyszu odbędzie się dekanalny etap turnieju halowej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Drużyna z naszej parafii weźmie udział w kategorii wiekowej gimnazjum. Pozostali ministranci, a szczególnie kandydaci do posługi liturgicznej przy ołtarzu, są proszeni o obecność na spotkaniu o godz. 11:00 w sali spotkań na plebanii, ponieważ spotkanie w dniu wczorajszym nie odbyło się, a zbliżają się rekolekcje adwentowe oraz przyjęcie kandydatów i będą omawiane różne sprawy organizacyjne.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu sakrament pokuty tylko w szczególnych sytuacjach dla tych, którzy obchodzą pierwsze piątki miesiąca, ponieważ przed nami spowiedź w czasie rekolekcji adwentowych.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi, poprzedzona modlitwą różańcową od godz. 9:30.
 8. Za tydzień 3 grudnia, to pierwsza niedziela miesiąca i pierwsza niedziela adwentu, która rozpocznie nowy rok duszpasterski w Kościele w Polsce pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ksiądz Vladyslaw Zaricznyj (Władysław Zarzeczny) – proboszcz parafii w Gródku Podolskim na Ukrainie oraz dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kamieńcu Podolskim. Program rekolekcji będzie dostępny na stronie internetowej oraz zostanie podany w następną niedzielę.
 9. W niedzielę za tydzień zostanie poświęcony opłatek wigilijny, który w tym roku będzie rozprowadzał Pan Organista z pomocą Rady Duszpasterskiej, a złożone ofiary materialne będą przeznaczone na wynagrodzenie posługi organisty podczas niedzielnych Mszy Świętych. Już teraz dziękuję za życzliwość w tej sprawie całej wspólnocie parafialnej.
 10. Kończy się miesiąc listopad i nadal trwają porządki grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy, aby odpady naturalne np. stare chryzantemy, składować w wyznaczonym miejscu przy furtce z lewej strony w kierunku bramy oraz w metalowym kontenerze, ale wcześniej wyjąć je z plastikowych doniczek, które proszę zostawić w widocznym miejscu. Odpady plastikowe i szklane, które nie ulegają biodegradacji, zostawiamy w małym pojemniku koloru zielonego.
 11. „Homo viator. Śladami niezłomnych” – takie hasło miało jubileuszowe X Sympozjum Naukowe Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej, które odbyło się wczoraj w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku. Sympozjum tradycyjnie organizowane jest w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla – patrona Akcji Katolickiej. Obrady sympozjalne poprzedziła Msza Święta w bazylice katedralnej, której przewodniczył biskup Mirosław Milewski. Po okolicznościowych referatach zaproszonych gości, z recitalem pieśni żołnierskich i patriotycznych wystąpił Lech Makowiecki z zespołem „Zayazd”. Na zakończenie ogłoszono wyniki konkursu „Idźcie i głoście z Maryją. 100-lecie objawień w Fatimie”. W kategorii literackiej, na trzynaście złożonych prac, pierwsze miejsce zajęła Julia Morawska z klasy 3A, natomiast trzecie miejsce Karolina Ćwiek z klasy 2B Gimnazjum w Czernicach Borowych. Opiekunką naszych nagrodzonych uczennic była pani katechetka Beata Gregorczyk, serdecznie gratulujemy i dziękujemy. W sympozjum również wzięła udział dwuosobowa delegacja z naszej parafii. Dziękujemy Urzędowi Gminy i Dyrekcji Szkoły za pomoc organizacyjną oraz p. Kazimierzowi Granoszewskiemu za bezpieczną podróż.
 12. Apel Kierownika Posterunku Policji w Krasnem oraz Dzielnicowego Gminy Czernice Borowe (czytaj >>>).
 13. W ostatnim czasie parafia zakupiła przenośny odkurzacz spalinowy do zbierania liści oraz spalinową maszynę do odśnieżania. Koszt tych urządzeń wynosi 2.300 zł. Serdecznie dziękuję za każdą ofiarę na rzecz parafii składaną na tacę i przy innych okazjach.
 14. Dziękuję za ofiarę materialną, którą w ostatnim czasie złożyli na rzecz naszej parafii p. Krzysztof i Agnieszka Kowalscy z Zembrzusa Wielkiego.
 15. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i składamy najlepsze życzenia, szczególnie Andrzejom i Zdzisławom. Chorych wspieramy pamięcią w modlitwie, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 30 listopada (czwartek) – Święty Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką jego męczeńskiej śmierci są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”, które spotykamy na przejazdach kolejowych. (święto).
 • 2 grudnia (piątek) – Błogosławiony Rafał Chyliński (1694-1741). Prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (wspomnienie dowolne).
 1. Przed nami tydzień duchowego przygotowania do Adwentu, radosnego i pobożnego czasu oczekiwania na przyjście naszego Króla i Pana. Wspierając modlitwą Ojca Świętego, który dzisiaj wieczorem rozpocznie pielgrzymkę apostolską do Birmy i Bangladeszu oraz trwając w jedności z całym Kościołem powszechnym, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa