Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta czwarta niedziela w roku liturgicznym to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą ustanowił w 1925 roku papież Pius XI encykliką „Quas Primas” (łac. „Który pierwszy”). Po Soborze Watykańskim II, Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, bo wszystko ma swój początek i koniec w Jezusie Chrystusie, który objawi pełnię swojej władzy królewskiej w dniu ostatecznym.
 2. Dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata liturgia słowa stawia przed nami obraz sądu. Jezus ukazuje ostateczną perspektywę naszego życia i uświadamia nam, że najważniejsza jest miłosierna miłość. „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (por. Mt 25, 31-46).
 3. Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które w diecezji płockiej obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Polecamy Bogu w modlitwie nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i składamy serdeczne życzenia, dziękując za podejmowane różne inicjatywy duszpasterskie.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Ponieważ mamy zimową aurę nie będzie wspólnego nawiedzenia cmentarza parafialnego. Dziękujemy za obecność naszej scholi, którą prowadzi Pan Organista przy współpracy z Rodzicami.
 5. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 6. Niedziela za tydzień 3 grudnia to pierwsza niedziela adwentu, która rozpocznie nowy rok duszpasterski w Polsce pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ksiądz Wojciech Sokołowski MIC – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym, gdzie przebywał uwięziony błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński, dlatego podczas rekolekcji będą wśród nas relikwie Prymasa Tysiąclecia.
 7. Ramowy program nabożeństw w poniedziałek i wtorek zostanie podany w następną niedzielę. Dziś przypomnienie programu adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek (drugi dzień rekolekcji) 4 grudnia: od 11:30 do 12:30 – KŻR z Żeber, od 12:30 do 13:30 – KŻR z Czernic Borowych I i II, od 13:30 do 14:30 – KŻR z Zembrzusa Wielkiego i KŻR z Chojnowa, od 14:30 do 15:00 – dzieci i młodzież, od 16:00 do 16:30 – KŻR z Nowych Czernic i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
 8. W niedzielę za tydzień o godz. 15:00, do uczestnictwa we Mszy Świętej zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 9. W niedzielę za tydzień zostanie poświęcony opłatek wigilijny, który będzie rozprowadzał Pan Organista. Już teraz dziękuję za życzliwość całej wspólnocie parafialnej w tradycyjnym przyjęciu opłatka wigilijnego od Pana Organisty.
 10. Wczoraj przeżywaliśmy po raz pierwszy w naszej parafii i gminie Powiatowe Zaduszki Strażackie pod patronatem Starosty przasnyskiego przy współpracy z UG Czernice Borowe i UG Przasnysz oraz OSP Czernice Borowe jako współorganizatora tej podniosłej uroczystości. Raz jeszcze dziękuję wszystkim za jakąkolwiek pomoc w przygotowaniach organizacyjnych i liturgicznych. Na stoliku z prasą znajdują się pamiątkowe obrazki, przygotowane przez naszą parafię i wykonanych przez firmę KROPEK z/s w Przasnyszu.
 11. W najbliższy wtorek o godz. 10:00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynno – błagalna w intencji Złotych Jubilatów z terenu gminy Czernice Borowe. Z podziękowaniem za współpracę kierownictwu Urzędu Stanu Cywilnego w Czernicach Borowych, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. Zwracam się z prośbą do mieszkańców Czernic Borowych z ulicy Kościelnej, Sadowej, Dolnej i Jasnej o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy w najbliższą sobotę, która będzie pierwszą w miesiącu grudniu w zamian za ostatnią sobotę listopada. Rozpoczęcie prac to mniej więcej godzina 10:30.
 13. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty od godz. 15:30. Szczególnie zapraszamy dzieci z klasy czwartej, które odprawiają dziewięć pierwszych piątków miesiąca
 14. W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o godzinie 10:00, po nabożeństwie różańcowym, które rozpocznie się o godz. 9:30.
 15. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji rozpoczynających się rekolekcji adwentowych.
 16. Kończy się miesiąc listopad i nadal trwają porządki grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy, aby odpady naturalne np. stare chryzantemy, składować przede wszystkim w miejscu do tego przeznaczonym z tyłu cmentarza oraz przy furtce z lewej strony w zielonych pojemnikach przy bramie głównej, ale wcześniej wyjąć je z plastikowych doniczek, które zostawiamy w widocznym miejscu. Odpady plastikowe, szklane i foliowe oraz inne, które nie ulegają biodegradacji, zostawiamy w czarnych pojemnikach przy bramie głównej oraz w metalowym kontenerze z tyłu cmentarza, bo tam jest teraz główne miejsce składowania śmieci z naszego cmentarza. W poniedziałek 4 grudnia zostanie podstawiony na kilka dni dodatkowy kontener KP 7 na odpady „bio”, głównie chryzantemy, które będzie można tam składować, bez doniczki i foliowej osłonki.
 17. W ubiegłym tygodniu zostały wymienione wszystkie drzwi zewnętrzne kościoła na nowe dębowe z metalową ramą w środku. Pozostały jeszcze drobne prace kosmetyczne i odbiór przez konserwację zabytków oraz rozliczenie dotacji.
 18. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz prowadzonych inwestycji w naszej parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Bożenna i Janusz Czarzaści.
 19. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i składamy najlepsze życzenia. W czwartek 30 listopada, szczególnie pamiętamy o Andrzejach, również o ks. Andrzeju Lelewskim, który nadal jest wśród nas podczas niedzielnych nabożeństw. Dziś mija rok od ingresu biskupa Szymona Stułkowskiego do Diecezji Płockiej, dostojnemu pasterzowi życzymy błogosławieństwa Jezusa Miłosiernego. Chorych otaczamy modlitwą, szczególnie przebywających w szpitalach, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, w rocznej modlitwie niedzielnych wypominek.
 20. W środę 29 listopada wspominamy 193. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego i ustanowiony na pamiątkę tego wydarzenia Dzień Podchorążego. Dziękujemy Bogu za wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie wiary i niepodległości.
 21. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 22. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 30 listopada (czwartek) – święty Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra. Tradycja podaje, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, dlatego jest uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto).
 1. Przed nami tydzień kończącego się roku liturgicznego oraz przygotowania do Adwentu, który jest czasem oczekiwania na przyjście naszego Króla i Pana. Umocnieni Bożym błogosławieństwem, idźmy z ewangelicznym dostrzeganiem oblicza Chrystusa Króla Wszechświata we wszystkich, a zwłaszcza w ludziach najsłabszych i zepchniętych na margines.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa