Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnim akordem roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przeżywanego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościoła, ta uroczystość ma miejsce w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swój koniec w Chrystusie.

2. Dzisiejsza niedziela jest zakończeniem obecnego roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem „Być solą ziemi”. Jest to również święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej, która istnieje w naszej parafii. Wszystkich, którzy należą do Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej polecamy Bogu w modlitwie, składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za podejmowane różne inicjatywy duszpasterskie.

3. Dzisiaj w Watykanie pod przewodnictwem papieża Franciszka odbywa się uroczyste zakończenie Roku Wiary, który ogłosił papież senior Benedykt XVI dnia 11 października 2012r. w związku z 50. rocznicą otwarcia obrad Soboru Watykańskiego II. Przez ten rok dokonało się wiele ważnych wydarzeń zarówno w całym Kościele, jak i w naszej społeczności diecezjalnej, dekanalnej i parafialnej.

4. Na zakończenie Roku Wiary dzisiaj w czasie każdej Mszy świętej odnawiamy przyrzeczenia chrztu świętego i śpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus”.

5. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a po Mszy świętej o godz. 15:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

6. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu, która rozpocznie nowy rok liturgiczny w Kościele pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które będzie prowadził ks. Łukasz Gach – wikariusz parafii Świętego Krzyża w Płocku.

7. W przyszłą sobotę 30 listopada o godzinie 10:00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.

8. We wtorek 26 listopada br. od godziny 15:00 Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych organizuje bal andrzejkowy dla najmłodszych mieszkańców Gminy Czernice Borowe. Wśród andrzejkowych atrakcji m.in. przewidziano czytanie wierszy Juliana Tuwima. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

9. W niedzielę 20 października br. zostało przeprowadzone ogólnopolskie liczenie wiernych dominicantes, czyli obecnych na Mszy świętej i communicantes, czyli przystępujących do Komunii świętej. W naszej świątyni w niedzielę 27 października było około 450 osób, a Komunię świętą przyjęło około 170 osób. Statystyka pokazuje, że w naszej parafii niedzielne praktyki religijne wiernych utrzymują się na tym samym poziomie, nieco ponad 30 % obecności stanu personalnego parafii.

10. We wtorek 19 listopada br. swoją pielgrzymkę wiary zakończyła śp. Marianna Popiełuszko – mama bł. księdza Jerzego kapłana męczennika, która zmarła w opinii świętości. Liturgia pogrzebu miała miejsce wczoraj w Suchowoli, gdzie została pochowana na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

11. Zostały zakończone w całości prace przy wymianie stolarki okiennej i drzwiowej w budynku dzwonnicy, która została wykonana z drzewa dębowego. Zostały również zamontowane nowe dębowe parapety okienne wewnątrz kondygnacji na pierwszym piętrze. Koszt tegorocznych prac wyniósł 12.700 zł, przy dotacji Kurii Diecezjalnej Płockiej w wysokości 5.000 zł. Dalsze prace renowacji dzwonnicy będą kontynuowane w przyszłym roku. Za okazywaną pomoc przy wykonywanych pracach w różnej formie, bardzo serdecznie dziękuję.

12. W ostatnim czasie został wykonany przyrząd do zwijania nowego chodnika, który możemy zobaczyć przy wejściu na chór. Koszt tej inwestycji wyniósł 1.000 zł.

13. Koszt usunięcia śmieci z cmentarza w nowym systemie do dzisiaj wyniósł 1.250 zł.

14. W ramach zbiórki do puszek w ubiegłą niedzielę na rzecz pomocy ofiarom tajfunu na Filipinach, uzyskaliśmy kwotę 260 zł. Bóg zapłać.

15. W ostatnim czasie ofiarę materialną na rzecz naszej parafii złożyli:
Rodzina p. Luberadzkich – Żebry oraz p. Wiesław Cesarczyk – Nowe Czernice.

16. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 30 listopada (sobota) – Święty Andrzej Apostoł, brat świętego Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, dlatego jest też uroczyście czczony w Kościołach wschodnich.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa