Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta czwarta niedziela w roku liturgicznym to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą ustanowił w 1925 roku papież Pius XI. Po Soborze Watykańskim II, Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, bo wszystko ma swój początek i koniec w Jezusie Chrystusie, który objawi pełnię swojej władzy królewskiej w dniu ostatecznym.
 2. Pan Jezus w godzinie swojej męki wyznaje, że jest Królem, ale Jego królestwo przekracza wyobrażenia tego świata. Chrystus zmartwychwstając zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba. Tam zasiada po prawicy Boga, który powierzył Mu wieczne królowanie.
 3. Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Polecamy Bogu w modlitwie nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i składamy serdeczne życzenia, dziękując za podejmowane inicjatywy duszpasterskie.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po krótkim spotkaniu w kościele pójdziemy na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach bliskich oraz żołnierzy nieznanych i ofiar terroru hitlerowskiego, zamordowanych w Pomiechówku. Na cmentarzu opuścimy flagę na maszcie przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
 5. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich kandydatów jest obowiązkowa.
 6. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Parafialnego Zespołu Caritas.
 7. W najbliższą sobotę 30 listopada o godz. 14:00 zapraszam na spotkanie andrzejkowe ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 8. Niedziela za tydzień 1 grudnia, to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie to także pierwsza niedziela adwentu, która rozpocznie nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. W naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ksiądz dr Krzysztof Białowąs, pochodzący z Terespola. Od wielu lat związany jest z włoską diecezją San Marino-Montefeltro. W 2010 roku został nominowany postulatorem rzymskim i zamieszkał w Wiecznym Mieście, by prowadzić proces kanonizacyjny błogosławionego  Dominika Spadafory OP.
 9. W niedzielę za tydzień zostanie poświęcony opłatek wigilijny, który będzie rozprowadzał Pan Organista z pomocą Rady Duszpasterskiej. Już teraz dziękuję za życzliwość całej wspólnocie parafialnej.
 10. W niedzielę 27 października br. zostało przeprowadzone w naszej parafii liczenie wiernych dominicantes, czyli obecnych na Mszy Świętej i communicantes, czyli przystępujących do Komunii Świętej. W kościele było nas w tym dniu około 400 osób, a Komunię Świętą przyjęło około 230 osób. Statystyka pokazuje, że w naszej parafii niedzielne praktyki religijne wiernych utrzymują się na tym samym poziomie, czyli około 30% obecności stanu personalnego parafii, choć w ostatnich latach więcej osób przyjmuje Komunię Świętą.
 11. Kończy się miesiąc listopad i nadal trwają porządki grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy, aby odpady naturalne np. stare chryzantemy, składować przede wszystkim w miejscu do tego przeznaczonym przy furtce z lewej strony w kierunku bramy głównej, ale wcześniej wyjąć je z plastikowych doniczek, które zostawiamy w widocznym miejscu. Odpady plastikowe i szklane, które nie ulegają biodegradacji, zostawiamy w małym pojemniku w kolorze zielonym przy bramie głównej oraz w metalowym kontenerze z tyłu cmentarza.
 12. W następną sobotę bardzo proszę o pomoc mieszkańców Kownat w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy. Przed rekolekcjami i adwentem dobrze byłoby też uporządkować skwer parafialny, parking i otoczenie kościoła z liści, które jeszcze spadają z drzew. Rozpoczęcie prac to mniej więcej godzina 11:00.
 13. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i składamy najlepsze życzenia, szczególnie Katarzynom, Zdzisławom i Andrzejom. Chorych wspieramy pamięcią w modlitwie, szczególnie przebywających w szpitalach, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 24 listopada (niedziela) – Święty Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839) i jego Towarzysze Męczennicy Wietnamscy. Ponieśli śmierć męczeńską, ponieważ odważnie głosili wiarę chrześcijańską na ziemiach dzisiejszego Wietnamu.
 • 25 listopada (poniedziałek) – Święta Katarzyna Aleksandryjska, dziewica i męczennica. Żyła w IV wieku w Egipcie, gdzie poniosła śmierć za wiarę. Jest patronką m.in. nauczycieli, filozofów, bibliotekarzy, księgarzy i kolejarzy (wspomnienie dowolne).
 • 30 listopada (sobota) – Święty Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra. Tradycja podaje, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji i ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie. Oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu, dlatego pamiątką jego męczeńskiej śmierci są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”, które spotykamy na przejazdach kolejowych (święto).
 1. Przed nami tydzień przygotowania do Adwentu, który jest czasem oczekiwania na przyjście naszego Króla i Pana. Umocnieni Bożym błogosławieństwem, idźmy z zapałem głosić ludziom, że Jezus Chrystus jest Królem Wszechświata.
Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa