Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

8 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 08.08.2022 – 14.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 sierpnia 2022 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 31.07.2022 Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku ... +++ 1 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 01.08.2022 – 07.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 31 lipca 2022 - Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień – miesiąc abstynencji 2022 Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa T ... +++ 31 lipca 2022 - Duszpasterz motocyklistów: na drodze do nieba trzeba przestrzegać znaków – przykazań Bożych – Tydzień św. Krzysztofa ma ... +++ 25 lipca 2022 - Poświęcenie pojazdów z okazji Tygodnia Św. Krzysztofa 24.07.2022 +++ 25 lipca 2022 - Powiatowe obchody Święta Policji w Przasnyszu W piątek 22 lipca 2022 roku na pla ... +++ 25 lipca 2022 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 24.07.2022 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 25 lipca 2022 - Intencje Mszy Świętych 25.07.2022 – 31.07.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 lipca 2022 - II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych Z woli Ojca Świętego Franciszka w ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną w tradycji uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00. O godz. 10:00 Msza Święta z naszego kościoła będzie transmitowana przez internet dla osób z konieczności pozostających w domach. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 wyruszy procesja eucharystyczna do jednego ołtarza, przy którym zostaną odprawione trzy stacje. Następnie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata i zakończenie uroczystości w kościele.
 2. Nasz udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tym roku patronują nam słowa „Święty Jan Paweł II żarliwy czciciel Eucharystii”.
 3. Inicjatorką ustanowienia tej uroczystości była Święta Julianna z Cornillon, żyjąca w XIII wieku we Francji. Tamtejszy biskup Jakub z Liege po wyborze na papieża już jako Urban IV wprowadził obchody święta Bożego Ciała w Rzymie w 1264 roku, natomiast papież Jan XXII na początku XIV wieku zatwierdził to święto dla całego Kościoła.
 4. Krakowski biskup Nankier wprowadził uroczystość Bożego Ciała w 1320 roku, podczas synodu krakowskiego. W tym roku przeżywamy 700-lecie Bożego Ciała, które po raz pierwszy było obchodzone w Krakowie. W całej Polsce święto zaczęto obchodzić 100 lat później.
 5. Nabożeństwo czerwcowe w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, zostanie odprawione na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00, a przed wyjściem procesji po Mszy Świętej o godz. 12:00 zostanie pobłogosławiony nowy feretron ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej, w dwóch wizerunkach, które peregrynowały po domach w naszej parafii. Przy tej okazji dziękuję za sfinansowanie wykonania feretronu Paniom z Nowych Czernic oraz opiekę nad nim, a p. Szymonowi Włodarczyk bardzo dziękuję za podjęcie się tego dzieła z wielką życzliwością. Czekamy na feretron Miłosierdzia Bożego z nadzieję, że do najbliższego odpustu parafialnego w niedzielę 28 czerwca, zostanie zakończony.
 6. Dzisiaj Komunia Święta będzie udzielana pod dwiema postaciami, podobnie jak w Wielki Czwartek podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej.
 7. Serdeczne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych, dziewcząt sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich” oraz dla dzieci, które w tym roku przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Dziękuję całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Damianowi – Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej oraz Panu Janowi – szafarzowi w stanie spoczynku, Panu Organiście Adrianowi i Panu Kościelnemu Tomaszowi. Szczególne podziękowania dla druhów i druhen z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność i pomoc organizacyjną. Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę. Pamiętajmy o apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski do wiernych, aby podczas procesji Bożego Ciała zachować między sobą odpowiednią odległość oraz zakrywać usta i nos, będąc blisko siebie.
 8. Słowa podziękowania za przygotowanie ołtarza o tematyce nawiązującej do symboliki eucharystycznej i osoby Świętego Jana Pawła II tym parafianom, którzy podjęli się tego zadania. Szczególnie dziękujemy grupie mieszkańców Czernic Borowych z ulicy Kościelnej, Sadowej, Dolnej i Jasnej. Dziękuję też Panu Kościelnemu Tomaszowi za współpracę.
 1. Po uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa przeżywamy tzw. dawną oktawę Bożego Ciała, w czasie której rozpoczniemy obrzędy poświęcenia pól w naszej parafii. Pierwsze poświęcenie w Miłoszewcu i Ostafiejach w najbliższą sobotę. O godz. 12:00 Msza Święta w kościele, a potem modlitwa przy poszczególnych stacjach, według zwyczaju.
 2. W najbliższą niedzielę modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber.
 3. Wyrazem naszej wiary w sakramentalną obecność Boga wśród nas jest również udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. To nabożeństwo jest odprawiane w naszym kościele codziennie w połączeniu z godziną głównej Mszy Świętej, a w niedziele o godz. 15:00 lub 12:00.
 4. W tych dniach księża obchodzą kolejne rocznice święceń kapłańskich. Dokładnie 26 lat temu ja również przyjąłem święcenia razem z innymi czternastoma diakonami. Wspominam srebrny jubileusz sprzed roku, który przeżywałem razem ze wspólnotą naszej parafii. Bardzo dziękuję za modlitwę różańcową i ofiarowaną tzw. margaretkę, czyli codzienną modlitwę w mojej intencji, którą podjęło kilka osób z naszej parafii. Ja też zapewniam o codziennej modlitwie.
 5. W ubiegły wtorek wieczorem zawyła syrena strażacka w Czernicach Borowych. Tym razem nic się nie stało, była to zbiórka naszej jednostki OSP w ramach akcji dobroczynnej o nazwie „gaszynchallenge” aby pozyskać środki finansowe dla chorego Wojtusia. Dziękujemy za pomoc okazywaną ludziom w również w taki niecodzienny sposób. Wideo z tego wydarzenia można znaleźć pod linkiem: infoprzasnysz.com
 6. Chrystus Pan nazwał swoje Ciało prawdziwym pokarmem, a swoją Krew prawdziwym napojem. Z wiarą zechciejmy przyjąć tę trudną prawdę i trwajmy w niej na każdy dzień naszego życia. Pamiętajmy, że świat potrzebuje dziś bardziej świadków niż nauczycieli, a my jako chrześcijanie mamy być światłem w pielgrzymce wiary. Na kolejne dni długiego weekendu i rozpoczynającą się tzw. oktawę Bożego Ciała przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa