Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną w tradycji uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 odprawimy nabożeństwo majowe i wyruszy procesja eucharystyczna (teoforyczna) do czterech ołtarzy, a później błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata i zakończenie uroczystości w kościele. Pamiętajmy, że jest to uroczystość „nakazana” i kończy „biały tydzień” dla dzieci, które przystąpiły w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.

2. Po uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa przeżywamy dawną Oktawę Bożego Ciała i rozpoczynamy tradycyjne święcenie pól w poszczególnych miejscowościach naszej parafii. W najbliższą sobotę obrzęd poświęcenia pól w miejscowości Miłoszewiec i Ostafieje, który rozpocznie się w kościele Mszą Świętą w kościele o godz. 12:00.

3. Serdeczne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych , dziewcząt sypiących kwiatkami oraz dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dziękuję całej Liturgicznej Służbie Ołtarza (ministrantom i lektorom), Panu Janowi – Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej, Panu Organiście i Panu Kościelnemu oraz p. Kasi Bugaj za posługę fotograficzną. Szczególne podziękowania dla druhów i druhen z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność i pomoc organizacyjną.

4. Bardzo dziękuję za przygotowanie czterech ołtarzy, które w odpowiedni sposób nawiązują do dzisiejszej uroczystości oraz Roku Miłosierdzia i Roku Duszpasterskiego w Polsce: ołtarz pierwszy przy posesji p. Plucińskich – Chrostowo Wielkie, ołtarz drugi przy posesji p. Łąkowskich – Czernice Borowe (mieszkańcy ulicy Długiej i Bagiennej), ołtarz trzeci przy posesji p. Wojnarowskich – Zembrzus Wielki, ołtarz czwarty przy posesji p. Pikus – Chojnowo, Chojnówka i Kolonia Chojnowo.

5. W tym roku dzisiejsza uroczystość przypada w Dniu Matki. Zapewniamy wszystkie mamy o naszej wdzięczności i modlitwie, aby żyjącym dobry Bóg wynagrodził każde dobro swoim błogosławieństwem, a nasze zmarłe mamy przyjął do swojej chwały.

6. W piątek 27 maja przeżywamy Dzień Samorządu Terytorialnego. Jest to polskie święto, które zostało uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2000 roku i upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Katolicką patronką polskiego samorządu jest Święta Kinga, której polecamy w modlitwie naszych lokalnych pracowników samorządowych oraz składamy serdeczne życzenia wytrwałości w posłudze dla naszych „małych ojczyzn”.

7. W sobotę 28 maja podczas nabożeństwa majowego o godz. 9:30 będziemy się modlić w intencji rychłego wyniesienia do chwały ołtarzy Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego z okazji 35. rocznicy jego śmierci. Warto wiedzieć, że 16 maja br. minęła 60. rocznica przygotowania Ślubów Jasnogórskich, które Prymas Tysiąclecia napisał w więzieniu.

8. Również w sobotę w bazylice katedralnej w Płocku podczas Mszy Świętej o godz.11:00, biskup Roman Marcinkowski udzieli święceń diakonatu pięciu klerykom V roku Wyższego Seminarium Duchownego. W tym dniu będziemy polecać Panu Bogu w modlitwie nowych diakonów diecezji płockiej.

9. Starajmy się, aby Boża obecność w naszym życiu oddziaływała również na nasze codzienne wybory, a nasz Pan i Bóg niech wspiera nas swoją mocą i błogosławieństwem (o które prośmy idąc za Nim w eucharystycznej procesji).

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa