Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. W imię Boże rozpoczynamy dzisiaj Nowy Rok 2016. Ten czas, którego jeszcze nie znamy, zawierzamy Bogu Miłosiernemu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki i Jasnogórskiej Pani, która w wizerunku częstochowskiej ikony nawiedziła naszą parafię. Chcemy Ją prosić, by wypraszała nam Boże dary i łaski oraz Jego błogosławieństwo. Słowa błogosławieństwa patriarchy Aarona z dzisiejszego pierwszego czytania czynimy noworocznymi życzeniami dla całej parafialnej wspólnoty i naszych gości: „Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem”. Szczęść Boże w Nowym Roku, który jest Rokiem Świętym Miłosierdzia, jubileuszem 1050. rocznicy chrztu Polski oraz stanie się rokiem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Decyzją polskiego parlamentu rok 2016 będzie rokiem Henryka Sienkiewicza.

2. Razem z Matką Bożą rozpoczynamy Nowy Rok Pański i prosimy o pokój na świecie, ponieważ przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Dzisiejsza uroczystość jest również zakończeniem oktawy Bożego Narodzenia, a także jest to pierwszy piątek miesiąca, dlatego Sercu Jezusa wynagradzamy grzechy całego świata. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę: godzina 10:00, 12:00 i 15:00. Pamiętajmy, że dzisiaj jako katolicy mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej, ale nie mamy obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych ze względu na rangę uroczystości.

3. W pierwszy dzień Nowego Roku za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu Veni Creator Spiritus „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz” oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego Franciszka, a także brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

4. Jutro 2 stycznia w pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi, poprzez Mszę Świętą wotywną o godzinie 10:00.

5. Również w sobotę 2 stycznia o godzinie 11:00 w sali spotkań na plebanii odbędzie się wspólne spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Asysty Procesyjnej. Przypominam o tym spotkaniu i serdecznie zapraszam.

6. W sobotę 2 stycznia obchodzimy wspomnienie obowiązkowe dwóch świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, wielkich teologów i doktorów Kościoła. Bazyli Wielki ponadto jest twórcą liturgii wschodniej.

7. Najbliższa niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się podczas Mszy Świętej o godzinie 12:00.

8. Dziękuję za wspólne powitanie Nowego Roku 2016 na placu parkingowym przed kościołem. Pomimo nocnego chłodu spotkaliśmy się już trzeci raz, żeby kontynuować rozpoczęcie Nowego Roku w tym historycznym miejscu, jakim jest otoczenie naszego kościoła.

9. U progu nowego roku kalendarzowego jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom z pamięcią w modlitwie przekazujemy najlepsze życzenia, aby dobry Bóg opromieniał każdy kolejny dzień swoją łaską i błogosławieństwem.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa