Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

  1. W pierwszym dniu Nowego Roku składam Drogim Parafianom i naszym Drogim Gościom serdeczne życzenia zdrowia, dobra i miłości. Życzę wszystkim błogosławionego i spokojnego Roku Pańskiego 2022.
  2. Pierwszy dzień Nowego Roku to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Razem z Matką Bożą rozpoczynamy Nowy Rok 2022 oraz prosimy o pokój na świecie, ponieważ jest to 55. Światowy Dzień Modlitw o Pokój, który obchodzimy pod hasłem nawiązującym do tytułu orędzia papieża Franciszka „Dialog międzypokoleniowy, edukacja, praca: narzędzia budowania trwałego pokoju”.
  3. Dzisiejsza uroczystość jest również zakończeniem oktawy Bożego Narodzenia. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line). Pamiętajmy, że jako katolicy mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
  4. Ponieważ jest to pierwsza sobota miesiąca stycznia, dlatego czcimy Niepokalane Serce Maryi przez modlitwę różańcową o pokój na świecie, który poprowadzą Koła Żywego Różańca o godz. 9:30.
  5. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz” oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, a także brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  6. Niedziela jutro to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Dzieciątka Jezus..
  7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zostały pobłogosławione i poświęcone kreda, kadzidło i woda, które do naszych domów w tych dniach przynieśli przedstawiciele Parafii w zastępstwie Pana Kościelnego. Jest to zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i zwiastun nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii ponownie miałaby charakter „kolędy na zaproszenie”.
  8. Na progu nowego roku kalendarzowego jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość. Niech z pomocą Świętej Bożej Rodzicielki Maryi spełnią się nasze najlepsze życzenia, które sobie w tym czasie składamy, a Nowy Rok 2022 niech będzie dla nas wszystkich czasem spokojnym i błogosławionym.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa