Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę czasie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres zwykły w roku liturgicznym. Dzisiaj Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach.

2. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie w połączeniu z Mszą Świętą, a w dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 15:00.

3. Dzisiaj w sąsiedniej parafii Pawłowo doroczny odpust ku czci Świętego Antoniego oraz w parafii Koziczynek ku czci Trójcy Przenajświętszej.

4. Za tydzień 22 czerwca w naszej parafii odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. O godzinie 12:00 uroczysta Suma z kazaniem, którą odprawi ojciec Wiesław Wiśniewski – przeor klasztoru Ojców Pasjonistów i proboszcz parafii Świętego Stanisława Kostki w Przasnyszu. Tradycyjnie w tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

5. Do udziału w Sumie odpustowej oraz procesji eucharystycznej zapraszam liturgiczną służbę ołtarza, całą asystę procesyjną, dziewczęta sypiące kwiatkami, poczty sztandarowe oraz druhów strażaków.

6. W dniu odpustu parafialnego zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty dzieci i młodzież z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.

7. Dzieci ze szkoły podstawowej otrzymują jeszcze dwie pamiątki niedzielnych Mszy Świętych, dzisiaj i za tydzień. W niedzielę 29 czerwca w czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00 odbędzie się zakończenie konkursu.

8. Czwartek 19 czerwca to uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w tradycji nazywana Bożym Ciałem. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego zachęcam do dekoracji naszych domów. Serdecznie zapraszam całą asystę procesyjną, poczty sztandarowe, druhów strażaków, służbę liturgiczną ołtarza, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz dzieci, które w tym roku odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Boże Ciało to uroczystość nakazana, dlatego katolików obowiązuje udział w liturgii Mszy Świętej.

9. Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy przez następujące miejscowości naszej parafii: przy posesji p. Plucińskich – Chrostowo, p. Łąkowskich – Czernice Borowe, p. Wojnarowskich – Zembrzus Wielki, p. Pikus – Chojnowo, Chojnówka i Kolonia Chojnowo. Ołtarz na Boże Ciało z Czernic Borowych wykonują mieszkańcy ulic Kościelnej, Sadowej, Dolnej, Jasnej i Krótkiej. Mieszkańcy tych ulic przygotowują również wieniec dożynkowy na dożynki parafialne.

10. Po uroczystości Bożego Ciała rozpoczynamy tradycyjne poświęcenie pól w naszej parafii. W piątek 20 czerwca poświęcenie pól w miejscowości Dzielin, które rozpocznie się Mszą Świętą w kościele o godz. 14:00, a w sobotę w miejscowości Kownaty – Msza Święta o godz. 12:00.

11. Za nami III Parafialny Piknik Rodzinny, który był pięknym świętem dzieci, młodzieży i dorosłych. Słowa podziękowania dla Rady Duszpasterskiej naszej parafii, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za organizację i przygotowanie pikniku. Jako organizatorzy dziękujemy za okazaną pomoc całej parafii, a także naszym szkołom, urzędom, instytucjom oraz osobom indywidualnym. Dziękujemy harcerzom z drużyny „Zielony Płomień” oraz druhom strażakom z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej za współpracę, pokaz ratownictwa drogowego i pomoc w sprawach porządkowych, a śpiewającym seniorom za nastrojowy wieczór przy ognisku. Dziękujemy wszystkim sponsorom i dobroczyńcom, a szczególnie Fundacji „SCALAM – prostujemy drogi życia” w Przasnyszu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czernicach Borowych.

12. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” zaprasza młodzież do udziału w VII Festiwalu Młodych, który odbędzie się w Płocku w dniach 27 – 29 czerwca br. Szczegóły na stronie internetowej www.festiwalmlodych.pl

13. Parafia Świętego Wojciecha w Przasnyszu zaprasza na koncert dziękczynny za Jana Pawła II Papieża Rodziny w wykonaniu zespołu „Moja Rodzina”, który odbędzie się w czwartek 19.06.2014 r. o godz. 19:00. Sponsorem koncertu jest Fundacja SCALAM.

14. Na pomoc dla poszkodowanych przez powódź na Bałkanach w ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do puszek uzyskaliśmy kwotę 120 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

15. Trwają prace wykończeniowe przy remoncie fragmentu ogrodzenia kościoła, które zostaną zakończone w tym tygodniu, jeśli tylko pogoda pozwoli. W najbliższym czasie czeka nas również naprawa fragmentu ogrodzenia plebanii od strony mleczarni, ponieważ poszczególne elementy płotu znacznie się pochyliły i grozi to przewróceniem się całej konstrukcji. Za każdą okazaną pomoc przy prowadzonych pracach remontowych i naszych inwestycjach, składam serdeczne podziękowanie.

16. W ubiegłym tygodniu został wykonany nowy, dębowy katafalk potrzebny do liturgii pogrzebu, który swoim kształtem nawiązuje do biblijnego motywu liry, instrumentu znanego już w Starym Testamencie. Koszt tej inwestycji to symboliczne 700 zł, dlatego dziękuję p. Szymonowi Włodarczyk za wykonaną pracę i tym samym życzliwość okazaną naszej parafii.

17. Od pewnego czasu w drzwiach głównych kościoła została zamontowana metalowa krata, dzięki której możemy nawiedzać kościół w ciągu dnia, np. w drodze do szkoły lub na cmentarz, do czego zachęcam. Poza tym możliwe jest wietrzenie wnętrza kościoła, co jest konieczne po każdej zimie w takich zabytkowych kościołach. W najbliższym czasie będzie jeszcze wykonana metalowa rozeta do kraty w drzwiach głównych i krata do drzwi na zewnątrz od strony zakrystii. Tymi pracami zajmuje się p. Czesław Zieleniecki.

18. Komunikat z 365. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (czytaj >>>).

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa