Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziewiąta niedziela w roku liturgicznym to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w której pochylamy się nad wielką tajemnicą naszej wiary i dziękujemy za łaskę sakramentu chrztu świętego. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus Chrystus pouczył nas o Ojcu, Synu i Duchu Świętym oraz o miłości łączącej Boga Trójjedynego.
 2. W naszej parafii jest to niedziela Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez grupę trzynastu dzieci z klasy czwartej w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do najbliższego czwartku. Modlitwę rozpoczynamy o godz.16:00 udziałem w ostatnim nabożeństwie majowym jutro, a później wspólna Msza Święta, we wtorek i środę – godz.16:30. W czwartek dzieci biorą udział w uroczystości Bożego Ciała uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 12:00.
 3. Słowa podziękowania dla Pani Katechetki Beaty Gregorczyk za przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz dla rodziców za przygotowanie kościoła i dar ołtarza w postaci ornatu wielkanocnego do odprawiania Mszy Świętej w tym okresie liturgicznym. Serdeczne podziękowanie dla Pana Organisty Adriana, pełniącego obowiązki Kościelnego Pana Patryka, Liturgicznej Służby Ołtarza i wszystkich, którzy przyczynili się do godnego i podniosłego przeżywania dzisiejszej uroczystości. Dziękuję Rodzicom i Rodzicom Chrzestnym, Paniom Dyrektorkom Szkoły Podstawowej, p. wychowawczyni klasy czwartej i nauczycielom. Dziękuję za dekoracje kwiatową kościoła oraz posługę foto-video.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 5. Przed nami już ostatnie dni nabożeństw majowych, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 6. W najbliższy wtorek 1 czerwca świętujemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji dla wszystkich dzieci szczególnie z naszej parafii już dziś serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego. Tego dnia bowiem rozpoczyna się miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa.
 7. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dni powszednie zgodnie z godziną głównej Mszy Świętej, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 lub o godz. 12:00.
 8. W niedzielę za tydzień 6 czerwca pod hasłem „Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych” będziemy obchodzić XIV Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności w Warszawie.
 9. Czwartek 3 czerwca to uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 8:30, 10:00 (transmisja on-line) i 12:00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zachęcam do dekoracji naszych domów i serdecznie zapraszam asystę procesyjną, poczty sztandarowe, liturgiczną służbę ołtarza, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej i odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Szczególnie zapraszam druhny i druhów z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej i proszę o pomoc organizacyjną i porządkową.
 10. Boże Ciało jest to uroczystość nakazana, dlatego wiernych Kościoła katolickiego obowiązuje uczestnictwo we Mszy Świętej. Komunia Święta w tym dniu będzie udzielana pod dwiema postaciami, podobnie jak w Wielki Czwartek podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej.
 11. W czasie procesji eucharystycznej zachowujemy obowiązujące przepisy sanitarne, czyli dystans lub maseczka.
 12. Na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła znajdują się książeczki pt. „Śpiewnik na procesję Bożego Ciała” z ciekawymi informacjami na temat zwyczajów eucharystycznych i cudów eucharystycznych w Polsce.
 13. Razem z Radą Duszpasterską zwracam się z prośbą o przygotowanie czterech ołtarzy przez następujące miejscowości naszej parafii: Ołtarz pierwszy przy posesji p. Kościug – Chrostowo Wielkie, ołtarz drugi przy posesji p. Łąkowskich – Czernice Borowe, ołtarz trzeci przy posesji p. Wojnarowskich – Zembrzus Wielki, ołtarz czwarty przy posesji p. Pikus – Chojnowo, Chojnówka i Chojnowo Kolonia. Ołtarz na Boże Ciało z Czernic Borowych wykonują w tym roku mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej, Okrężnej i Krótkiej. Mieszkańcy tych samych ulic przygotowują również wieniec dożynkowy na parafialne święto plonów.
 14. Po uroczystości Bożego Ciała rozpoczynamy tradycyjne święcenie pól w naszej parafii. W najbliższą sobotę 5 czerwca poświęcenie pól w miejscowości Miłoszewiec i Ostafieje, które rozpocznie się Mszą Świętą w kościele o godz. 12:00.
 15. Słowa podziękowania dla mieszkańców Miłoszewca – Ostafieje za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól.
 16. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, który jest uroczystością Bożego Ciała, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pierwszy piątek miesiąca – od godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 10:00 wotywa ku czci Niepokalanego Serca Maryi, poprzedzona modlitwą różańcową. W pierwszą niedzielę miesiąca czerwca za tydzień – adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00. Ponownie zapraszam asystę i dziewczęta do sypania kwiatkami oraz służbę liturgiczną.
 17. Jutro w poniedziałek 31 maja przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Maryja jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej Elżbiecie podczas nawiedzenia jej domu.
 18. Słowo Biskupa Płockiego do diecezjan z okazji 30. Rocznicy wizyty Świętego Jana Pawła II w Płocku (czytaj >>>).
 19. W piątek 4 czerwca o godz. 17:45 odbędzie się spotkanie scholi parafialnej, dlatego zapraszamy śpiewające dziewczęta, które do należą do scholi lub chciałyby należeć, szczególnie z klasy trzeciej i czwartej.
 20. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w niedziele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 21. Wszystkim parafianom i naszym gościom, którzy przeżywają w tym tygodniu swoje osobiste święta, szczególnie imieniny i urodziny oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, składamy najlepsze życzenia. Chorych wspieramy modlitwą, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 22. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 1 czerwca (wtorek) – Święty Justyn (†165). Największy apologeta chrześcijański II wieku, który poniósł śmierć męczeńską za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza.
 • 3 czerwca (czwartek) – Święty Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886). Męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.
 • 5 czerwca (sobota) – Święty Bonifacy (673-754). Biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
 1. Uroczystość Trójcy Świętej zachęca nas, aby z miłością dążyć do wzajemnej jedności. Na trud tworzenia jedności pośród nas niech Bóg nam pobłogosławi. Jednoczymy się duchowo ze Zgromadzeniem Sióstr Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa, czyli Sióstr Pasjonistek w Płocku, które w tych dniach przeżywa jubileusz 100. rocznicy istnienia.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa