Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w której pochylamy się nad wielką tajemnicą naszej wiary i dziękujemy za łaskę sakramentu chrztu świętego.

2. W naszej parafii jest to jednocześnie niedziela Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez 15. dzieci z klasy czwartej w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do najbliższego czwartku. Modlitwę rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 16:30, a później nabożeństwo czerwcowe. W czwartek dzieci biorą udział w uroczystości Bożego Ciała.

3. Słowa podziękowania dla pani katechetki Anny Rekosz za przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz dla Pana Jana – szafarza nadzwyczajnego Komunii Świętej, dla Pana Organisty i Pana Kościelnego, dla p. Kasi Bugaj za posługę fotograficzną oraz dla rodziców za przygotowanie kościoła i dar ołtarza w postaci kapłańskiej stuły maryjnej. Serdeczne słowa wdzięczności dla wszystkich, którzy przyczynili się do upiększenia naszej uroczystości.

4. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe, które zostanie odprawione na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

5. Dzisiaj również w wielu polskich miastach, a w naszej diecezji m. in. w Płocku, Ciechanowie i Pułtusku, organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny, aby bardziej promować działania na rzecz poprawy sytuacji demograficznej w Polsce.

6. W poniedziałek 1 czerwca świętujemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji dla dzieci z naszej parafii serdeczne życzenia, połączone z pamięcią w modlitwie podczas nabożeństwa czerwcowego. Jutro bowiem rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa.

7. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dni powszednie zgodnie z godziną Mszy Świętej, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00.

8. W sobotę 6 czerwca w płockiej bazylice katedralnej podczas Mszy Świętej o godz.11:00, biskup Piotr Libera udzieli święceń kapłańskich siedmiu diakonom. Wczoraj biskup Roman Marcinkowski udzielił święceń diakonatu siedmiu klerykom V roku Wyższego Seminarium Duchownego. Polecajmy w modlitwie nowych diakonów i prezbiterów diecezji płockiej oraz całe dzieło powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, szczególnie z naszej parafii.

9. W niedzielę za tydzień 7 czerwca będziemy obchodzić VIII Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności za wszelkie łaski, jakie otrzymujemy od Boga w życiu osobistym, rodzinnym i narodowym. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności w Warszawie.

10. Czwartek 4 czerwca to Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zachęcam do dekoracji naszych domów i serdecznie zapraszam całą asystę procesyjną, poczty sztandarowe, druhów strażaków, służbę liturgiczną ołtarza, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej i odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Uroczystość nakazana!

11. Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy przez następujące miejscowości naszej parafii: przy posesji p. Plucińskich – Chrostowo, p. Łąkowskich – Czernice Borowe, p. Wojnarowskich – Zembrzus Wielki, p. Pikus – Chojnowo, Chojnówka i kolonia Chojnowo. Ołtarz na Boże Ciało z Czernic Borowych wykonują mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej i Okrężnej . Mieszkańcy tych samych ulic wykonują również wieniec dożynkowy na wrześniowe dożynki parafialne.

12. Po uroczystości Bożego Ciała rozpoczynamy tradycyjne święcenie pól w naszej parafii. W najbliższą sobotę 6 czerwca poświęcenie pól w miejscowości Miłoszewiec i Ostafieje, które rozpocznie się Mszą Świętą w kościele o godzinie 12:00.

13. W tym tygodniu pierwszy pierwszy piątek miesiąca – od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty oraz pierwsza sobota miesiąca – o godzinie 10:00 wotywa ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W pierwszy czwartek miesiąca przeżywamy uroczystość Bożego Ciała, a w pierwszą niedzielę miesiąca czerwca za tydzień ze względu na Piknik Rodzinny, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna zostaną odprawione w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00. Zapraszam całą asystę i dziewczęta do sypania kwiatkami.

14. Rada Duszpasterska parafii Czernice Borowe oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania w ramach IV Pikniku Rodzinnego, który planujemy za tydzień w niedzielę 7 czerwca na placu przy plebanii po Mszy Świętej o godzinie 12:00. W programie m.in. występ zespołu religijnego „Dekalog” oraz zespołu młodzieżowego o nazwie „Malita”, a także różne gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i nie tylko prowadzone przez grupę animacyjną „TAKT” z Przasnysza. Ponadto mała strefa wesołego miasteczka, pląsy i zabawy w wykonaniu czernickich harcerzy, przejażdżki konno pod opieką harcerskiej drużyny konnej z Przasnysza oraz prezentacja samochodu ratowniczo – gaśniczego w wykonaniu naszych strażaków ochotników. Młodzież z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, będzie promować to wielkie wydarzenie w ramach akcji pod hasłem „Bilet dla brata”. Poza tym domowy bogracz, przysmaki z grilla i kuchni regionalnej, a wieczorem ognisko z akordeonem oraz inne atrakcje, które mamy nadzieję, będą okazją do wzajemnej integracji naszej parafii i naszych gości. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie zapraszamy dobrą pogodę i już teraz dziękujemy naszym dobroczyńcom. Za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz.
15:00.

15. Rada Duszpasterska zaprasza do wspólnej pielgrzymki autokarowej, aby uczestniczyć w historycznej uroczystości powitania Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie, która odbędzie się w sobotę 20 czerwca w Pułtusku. Wyjazd o godzinie 12:30 z parkingu przy kościele. Koszty organizacyjne to 20 zł, zapisy prowadzi p. Teresa Pikus z Czernic Borowych.

16. Postępują prace przy renowacji ołtarza głównego, który ponownie nabiera pierwotnego blasku stylu późnorenesansowego z elementami baroku. Oddano też do renowacji sześć sztuk lichtarzy, które prawdopodobnie pochodzą z okresu międzywojennego i od dawna stanowią wystrój naszego ołtarza. Cena to 3.600 zł, dlatego tym bardziej dziękuję za ofiarę materialną w wysokości 1.000 zł, która została złożona w ubiegłym tygodniu oraz każdą okazaną pomoc.

17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 1 czerwca (poniedziałek) – Święty Justyn (†165). Największy apologeta chrześcijański II wieku, który poniósł śmierć męczeńską za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza.
• 3 czerwca (środa) – Święci męczennicy z Ugandy w Afryce, Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy, którzy zginęli 3 czerwca 1886 roku.
• 5 czerwca (piątek) – Święty Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, legat papieski na całe Niemcy. Został zamordowany wraz z 52 towarzyszami w dzień Zielonych Świąt 5 czerwca 754 roku.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa