Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, która rozpoczyna tak zwany okres zwykły w roku liturgicznym. Dzisiaj Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach i ze szczególną czcią wypowiada słowa modlitwy: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.
 2. Wyrazem naszej wiary w Trójcę Świętą jest również nasz udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie w połączeniu z godziną głównej Mszy Świętej, a w niedziele o godz. 15:00 lub 12:00. Dziś wyjątkowo to nabożeństwo zostanie odprawione na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00.
 3. Dzisiejsza niedziela to trzecia w miesiącu, dlatego przed Mszą Świętą o godz. 10:00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy przed Mszą Świętą o godz. 10:00 od maja do października.
 4. Dzisiaj w sąsiedniej parafii Pawłowo doroczny odpust ku czci Świętego Antoniego z główną Mszą Świętą o godzinie 12:00 oraz rozpoczęcie Misji Parafialnych.
 5. Dzieci ze szkoły podstawowej otrzymują jeszcze dwie pamiątki niedzielnych Mszy Świętych, dzisiaj i za tydzień. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w niedzielę 30 czerwca po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 10:00.
 6. Z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka, a także zbliżającego się Dnia Ojca – Rada Duszpasterska oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania w ramach VIII Pikniku Rodzinnego, który rozpocznie się na placu przy plebanii po Mszy Świętej o godzinie 12:00. W programie m.in. występ zespołu „Dekalog” oraz naszych śpiewających Seniorów i dziewcząt ze szkoły podstawowej, które 6 czerwca w Siedlcach zajęły I miejsce w wojewódzkim przeglądzie piosenki promującej zdrowie. Poza tym różne gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla wszystkich, prowadzone przez grupę animacyjną TAKT z Przasnysza. Ponadto strefa malucha oraz strefa wesołego miasteczka, pląsy i zabawy w wykonaniu czernickich harcerzy, a także mały koncert naszych „młodych talentów” i nie tylko. W czasie pikniku kuchnia węgierska, żurek, pierogi, przysmaki z grilla i kuchni regionalnej oraz kiełbaska przygotowana przez myśliwych. Wieczorem ognisko z zespołem „Kwadrans”, a na koniec niespodzianka dla wytrwałych. Dodatkowe atrakcje to przejażdżki drezynami, pokazy jazdy konnej, zapoznanie z miłymi zwierzątkami o nazwie alpaki oraz pokaz sprzętu policyjnego i pożarniczego. Ponadto podstawowe porady medyczne i pokazy udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu naszej Służby Zdrowia oraz Harcerskiej Drużyny „Renibus” przy współpracy ze Szkołą Medyczną w Przasnyszu. Patronat medialny objęło Katolickie Radio Diecezji Płockiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i wspólnego świętowania. Dziękujemy naszym dobroczyńcom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają zorganizowanie Święta Rodziny w naszej parafii. Szczególne podziękowania dla Fundacji „SCALAM – prostujemy drogi życia” w Przasnyszu oraz Urzędu Gminy i Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych.
 7. Czwartek 20 czerwca to uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w tradycji nazywana Bożym Ciałem. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego zachęcam do dekoracji naszych domów. Zapraszam też całą asystę procesyjną, poczty sztandarowe, druhny i druhów strażaków, służbę liturgiczną, dziewczęta sypiące kwiatkami, „dzieci fatimskie” oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej i odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Boże Ciało to uroczystość nakazana, dlatego katolików obowiązuje udział w liturgii Mszy Świętej. Przed procesją eucharystyczną poświęcenie odnowionego feretronu ku czci Matki Bożej Różańcowej. Strażaków z naszej jednostki OSP prosimy o pomoc organizacyjną.
 8. Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy przez następujące miejscowości naszej parafii: przy posesji p. Kościug – Chrostowo Wielkie, przy posesji p. Łąkowskich – Czernice Borowe,  przy posesji p. Wojnarowskich – Zembrzus Wielki,  przy posesji p. Pikus – Chojnowo, Chojnówka i Kolonia Chojnowo. Ołtarz na Boże Ciało z Czernic Borowych wykonują mieszkańcy ulicy Długiej i Bagiennej. Mieszkańcy tych ulic przygotowują również wieniec dożynkowy na dożynki parafialne.
 9. Przed nami jeszcze dwa poświęcenia pól w naszej parafii. W sobotę 22 czerwca poświęcenie pól w miejscowości Czernice Borowe, które rozpocznie się Mszą Świętą w kościele o godz. 14:00 oraz w czwartek 27 czerwca na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała w miejscowości Jabłonowo, Kuskowo, Zalesie i Chrostowo Wielkie. Msza Święta o godz. 14:00. Podczas poświęcenia pól w Czernicach Borowych odbędzie się również poświęcenie kapliczki ku czci Świętego Jana Nepomucena przy ulicy Kościelnej.
 10. Słowa podziękowania za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól dla mieszkańców Chojnówki, Chojnowa, Kolonii Chojnowo oraz mieszkańców Dzielina.
 11. W środę 19 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza Święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej zostanie odprawiona w poniedziałek 17 czerwca o godzinie 9:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
 12. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza została zaplanowana w najbliższą sobotę 22 czerwca o godz. 10:00.
 13. W następną niedzielę 23 czerwca w naszej parafii odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. O godzinie 12:00 Suma Odpustowa z obrzędem poświęcenia dwóch odnowionych ołtarzy bocznych, którą odprawi J.E. biskup Roman Marcinkowski.
 14. Do udziału w głównej Mszy Świętej odpustowej oraz procesji eucharystycznej zapraszam całą asystę, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, dziewczęta sypiące kwiatkami, „dzieci fatimskie”, druhny i druhów strażaków.
 15. Dzisiaj w parafii pw. Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników Ciechanowie o godz. 15:00 odbędą się diecezjalne uroczystości 20-lecia beatyfikacji płockich biskupów męczenników. Mszy Świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera.
 16. Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie, Ochotnicza Straż Pożarna, Radni i Sołtys Czernic Borowych przy współpracy z Parafią zapraszają do wspólnego przeżywania Nocy Świętojańskiej, które odbędzie się w niedzielę za tydzień 23 czerwca o godz. 18:00 na łące parafialnej. W programie m.in. tradycyjne wianki na wodzie, ognisko, poczęstunek z grilla oraz zabawa taneczna.
 17. Dziękujemy razem z panem kościelnym Tomaszem za pomoc przy koszeniu trawy kilku mieszkańcom Miłoszewca z panem sołtysem Tadeuszem Pszczółkowskim na czele i prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła mieszkańców Nowych Czernic w najbliższą sobotę 22 czerwca, która wprawdzie nie jest ostatnią sobotą miesiąca, ale jest to sobota przed odpustem parafialnym. Początek pracy ok. godz. 9:30.
 18. Zapraszamy do szkoły. Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu jest szkołą publiczną i całkowicie bezpłatną, kształcącą w kierunkach ważnych społecznie, takich jak: opiekun medyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy, opiekun w domu pomocy społecznej, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekunka środowiskowa, technik usług kosmetycznych, jak też w trybie zaocznym nowość – opiekunka dziecięca. Serdecznie zapraszamy – rekrutacja już trwa. Kontakt telefoniczny: 29 756 30 51, e-mail: sekretariat@zmsp-przasnysz.pl
 19. W tych dniach księża obchodzą rocznice święceń kapłańskich. Wśród nich jest również mój rocznik, przeżywający w tym roku srebrny jubileusz święceń kapłańskich, które w grupie czternastu diakonów przyjęliśmy w katedrze płockiej 11 czerwca 1994 r. z rąk śp. abp. Zygmunta Kamińskiego. Bardzo dziękuję za pamięć w tych dniach, okazywaną życzliwość, a przede wszystkim dar modlitwy.
 20. Wszystkim parafianom i naszym gościom, którzy przeżywają w tym tygodniu swoje osobiste święta, szczególnie imieniny i urodziny oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, składamy najlepsze życzenia. Chorych wspieramy modlitwą, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 21. Szczególnie naszej modlitwie poleca się śp. Jan Nieliwodzki z Przasnysza, który został pożegnany w ubiegłym tygodniu żałobną liturgią pogrzebu. Kilkakrotnie brał udział w naszych Parafialnych Piknikach Rodzinnych grając na akordeonie oraz pełnił posługę organisty u Ojców Pasjonistów w kościele filialnym w Lesznie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 22. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 17 czerwca (poniedziałek) – Święty Albert Chmielowski (1845-1916). Zakonnik i rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im utraconą godność. Był utalentowanym malarzem, a jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi. Jest założycielem zgromadzeń zakonnych albertynów i albertynek, których zadaniem jest pomoc najuboższym. To on nas uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
 • 21 czerwca (piątek) – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591). Zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
 1. Uroczystość Trójcy Świętej zachęca nas, aby dążyć do jedności, która jest możliwa nawet wtedy, gdy ludzie nie darzą się sympatią. Na trud tworzenia jedności pośród nas, z pamięcią o naszej wspólnocie parafialnej, niech Bóg nam pobłogosławi.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa