Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Miejsce trzydziestej pierwszej niedzieli w roku liturgicznym zajmuje dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej i zostali zbawieni. Jednocześnie ta uroczystość jest dla nas przypomnieniem, że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas swoją opieką.
 2. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 8:30, 10:00 (transmisja on-line) i 12:00. O 11:30 Różaniec za zmarłych w części czwartej tajemnic chwalebnych, który zostanie poprowadzony z udziałem Kół Żywego Różańca z Czernic Borowych w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, ponieważ jest to pierwsza niedziela miesiąca. Dzisiaj mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele lub w domu korzystając z transmisji przez środki społecznego przekazu.
 3. Po Sumie za Parafian odprawianej o godzinie 12:00, wyruszy procesja żałobna wokół kościoła, gdzie przy pięciu stacjach będziemy modlić się za zmarłych, m.in. w wypominkach jednorazowych.
 4. Z powodu tak zwanego zamknięcia cmentarzy poświęcenie nowych nagrobków zaplanowane na dzisiaj nie odbędzie się. Mam nadzieję, że taka możliwość będzie w następne niedziele listopada po Mszy Świętej o godz. 10:00, 12:00 i 15:00. Również dzisiaj nie odbędzie się tradycyjna kwesta na renowację nagrobków o charakterze historycznym, pamiątkowym i patriotycznym.
 5. Jutro 2 listopada, to wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w tradycji nazywane Dniem Zadusznym. Msze Święte o godzinie 10:00 (za wszystkich wiernych zmarłych z procesją żałobną wokół kościoła), godz. 12:00 i 16:30 (transmisja on-line). O godz. 16:00 odmówimy Różaniec rozważając tajemnice bolesne za dusze w czyśćcu cierpiące.
 6. Decyzją papieża Franciszka i Stolicy Apostolskiej w tym roku przez cały listopad można będzie codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Jednorazowy odpust zupełny z okazji Dnia Zadusznego można ofiarować tylko za cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy spełnić następujące warunki: nawiedzić kościół, podczas nawiedzenia należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, dodać jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz przyjąć Komunię świętą. Nie trzeba zmarłych wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za osobę zmarłą, która go najbardziej potrzebuje.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie modlitwy różańcowej o godz. 16:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, szczególnie z naszej parafii i wytrwałość w tych powołaniach.
 8. Przed nami również pierwszy piątek miesiąca, który jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godziny 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty, a następnie Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Jezusa.
 9. Najbliższa sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Maryja jest pierwszą wśród zbawionych, dlatego naszą modlitwę za zmarłych ofiarujemy przez Jej Niepokalane Serce, odprawiając o godz. 10:00 Mszę Świętą wotywną, a pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.
 10. W przyszłą niedzielę Różaniec przed Mszą Świętą o godz. 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber, ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca.
 11. W niedzielę za tydzień będziemy przeżywali XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony w tym roku chrześcijanom w Republice Środkowoafrykańskiej, których będziemy wspierać modlitwą i ofiarą do puszki.
 12. W ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej pod nazwą „Różaniec Do Granic Nieba” w intencji dzieci zabitych przed narodzeniem oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej przez oktawę Wszystkich Świętych codziennie o godz. 16:00, a dzisiaj o godz. 11:30. W najbliższą sobotę i niedzielę modlitwa różańcowa odbędzie się o godz. 9:30. Więcej informacji na stronie naszej parafii. Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza Święta, która rozpocznie to modlitewne wydarzenie.
 13. We wtorek 3 listopada tradycyjnie wspominamy Świętego Huberta – biskupa z VII wieku, który jest patronem myśliwych i leśników, ponieważ w czasie polowania objawił mu się jeleń z krzyżem między tykami. Ta historia jest podobna do historii Jakuba Poczty i początków naszej parafii, a znak wieńca z krzyżem jest od 1946 roku oficjalną odznaką Polskiego Związku Łowieckiego, dlatego wszystkich myśliwych z naszej parafii w tym dniu będziemy polecać Panu Bogu przez wstawiennictwo Świętego Huberta. W tym troku z powodu pandemii koronawirusa nie będzie Mszy Świętej za myśliwych żyjących i zmarłych, sprawowanej tego dnia w kościele parafialnym w Węgrze.
 14. W ubiegły piątek zakończył się konkurs różańcowy dla dzieci, który trwał przez miesiąc październik. Dziękuję grupie dzieci w liczbie 11. osób oraz ich rodzicom i opiekunom za udział w tym konkursie, pomimo trudnych okoliczności związanych z koronawirusem.
 15. Nadal przyjmowane są wypominki roczne, które można zamówić w zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej.
 16. Dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych za opiekę nad miejscami naszej pamięci narodowej na cmentarzu parafialnym, a także żołnierzom z jednostki wojskowej w Przasnyszu za symboliczną obecność w tych miejscach w ramach akcji „Żołnierska pamięć”.
 17. Dziękujemy za podarowane do kościoła chryzantemy oraz za przygotowanie okolicznościowej dekoracji, która zachęca nas do modlitwy za wszystkich zmarłych.
 18. Razem z Panem kościelnym dziękujemy za pomoc okazaną wczoraj przy sprzątaniu kościoła i dzwonnicy Rodzinie z ulicy Dolnej w Czernicach Borowych.
 19. W ubiegłym tygodniu parafia kupiła bezdotykowe urządzenie do dezynfekcji rąk, które znajduje się przy drzwiach głównych kościoła.
 20. Składamy serdeczne życzenia wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, różne rocznice i jubileusze. Chorych wspieramy naszą modlitwą, a wszystkich zmarłych w tych dniach listopadowych, szczególnie polecamy Bożemu miłosierdziu.
 21. Po długiej chorobie w czwartek 29 października w wieku 81 lat zmarł bp Józef Zawitkowski, emerytowany biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Był znanym kaznodzieją, nazywanym „złotoustym biskupem”. Swoje wystąpienia publikował jako ksiądz Tymoteusz Jednym z jego ulubionych motywów kazań było poszanowanie pracy na roli oraz przywiązanie do ziemi ojczystej i szacunek dla chleba.
 22. W środę 28 października br. zmarł ksiądz Andrzej Nowakowski, kapelan Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Przeżył 59 lat, w tym 34 lata w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w sobotę 31 października o godz. 11:00, w kościele parafii pw. Świętego Józefa w Makowie Mazowieckim. Mszy Świętej pogrzebowej przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera. Trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona w grobie na miejscowym cmentarzu.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają  w pokoju wiecznym. Amen.
 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 3 listopada (wtorek) – Święty Hubert. Biskup z VII wieku, który jest patronem myśliwych i leśników. Według przekazu historycznego w czasie polowania objawił mu się jeleń z krzyżem między tykami. Ta historia jest podobna do historii Jakuba Poczty i genezy naszej parafii z 1398 roku, a znak wieńca z krzyżem od 1946 roku jest oficjalną odznaką Polskiego Związku Łowieckiego (wspomnienie dowolne).
 • 4 listopada (środa) – Święty Karol Boromeusz (1538-1584). Biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła. Doprowadził do zakończenia Soboru Trydenckiego i gorliwie wprowadzał w życie jego postanowienia, m.in. zawdzięczamy mu powstanie seminariów duchownych, gdzie przyszli księża mogą się nie tylko uczyć, ale też kształtować swoją duchowość. W tym dniu zawsze obchodziliśmy imieniny Ojca Świętego Jana Pawła II.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa