Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Uroczystość Wszystkich Świętych to zawsze wyjątkowy dzień o głębokiej wymowie i niepowtarzalnym nastroju który zachęca nas do cichej refleksji nad sensem naszego życia oraz pochylenia się nad tajemnicą naszego przemijania. W tym szczególnym dniu bardzo licznie odwiedzamy cmentarze oraz miejsca śmierci drogich nam osób, udajemy się na groby bliskich nam zmarłych. Zapalamy znicze i modlimy się w intencji wszystkich zmarłych. Również w tym dniu odwiedzamy miejsca krwawych bitew i cmentarze wojenne, ponieważ nie możemy zapomnieć o bohaterach czasów wojen, dzięki którym żyjemy w kraju wolnym i niepodległym, dlatego powinniśmy pamiętać w modlitwie o poległych za Ojczyznę oraz powinniśmy tym czasie również zapalić symboliczny znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza i miejscach pamięci narodowej. Parafia Czernice Borowe jak co roku godnie uczciła Dzień Wszystkich Świętych. O godzinie 12:00 została odprawiona Msza święta za wszystkich zmarłych parafian, a później na pobliski cmentarz wyruszyła procesja żałobna. W podniosłym nastroju zostały odprawione modlitwy za zmarłych duchownych i świeckich, szczególnie spoczywających na cmentarzu i w obrębie całej parafii. Zakończenie tegorocznej procesji żałobnej wyjątkowo nastąpiło przy odnowionym krzyżu misyjnym, który został poświęcony, a później w świetle parafialnej tradycji, zostały poświęcone nowe pomniki nagrobne. W dniu Wszystkich Świętych Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, ministranci, młodzież i wolontariusze prowadzili III kwestę na renowację starych nagrobków o charakterze zabytkowym. Dzięki pięknej jesiennej pogodzie cała uroczystość przebiegała w podniosłym i ciepłym nastroju głębokiej refleksji, ufnej modlitwy i wdzięcznej pamięci.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa