Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy i 224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na Jasnej Górze gromadzą się wierni, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce i Królowej, której uroczystość obchodzi się zwykle 3 maja.

2. Matkę Bożą Królową Polski uczcimy jutro 4 maja, ponieważ niedziele Wielkanocy zajmują w tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych wyższe miejsce niż uroczystości maryjne. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godz. 10:00 i 16:30.

3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe połączone z nowenną przed nawiedzeniem diecezji płockiej przez Matkę Bożą oraz procesja eucharystyczna z udziałem asysty i dziewcząt sypiących kwiatkami.

4. W trwającym miesiącu maju przez życie idziemy z Maryją, którą wielbimy codziennie w nabożeństwie majowym w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo majowe zostanie odprawione w połączeniu z adoracją Najświętszego Sakramentu w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00, która zostanie odprawiona z uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

5. Dzisiaj o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wspomnienia Świętego Floriana – patrona strażaków oraz Msza Święta dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i światło Ducha Świętego dla tegorocznych maturzystów.

6. Dziś nie ma spotkania scholi, które odbędzie się za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00.

7. Najbliższy czwartek 7 maja to pierwszy w miesiącu. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań w połączeniu z nabożeństwem majowym.

8. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, a po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży oraz wymiana tajemnic różańcowych, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca.

9. Również w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 15:00 w sali spotkań na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży.

10. W przyszłą niedzielę na prośbę Episkopatu Polski oraz Caritas Polska wspieramy modlitwą i ofiarą do puszek poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu.

11. W środę 6 maja o godzinie 13:30 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej, w miarę możliwości razem z rodzicami, przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

12. Lektorzy i starsi ministranci naszej parafii w dniach 1 – 2 maja brali udział w X Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Halowej o puchar „Króluj nam Chryste” w Elblągu. Dziękuję ministrantom za reprezentowanie naszej parafii i diecezji oraz postawę sportowej rywalizacji, a rodzicom dziękuję raz jeszcze za pomoc w przygotowaniu organizacyjnym do wyjazdu. Sukcesem był sam udział w tym turnieju, upamiętniony przez okolicznościowy puchar i statuetkę.

13. Wojewoda Mazowiecki oraz Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu zapraszają mieszkańców gminy Czernice Borowe do udziału w debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa, która odbędzie się 6 maja br. w godzinach 16:00 – 17:00, w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Czernicach Borowych.

14. W środę 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc siłę z Chrystusa Zmartwychwstałego udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej, szczególnie z naszej parafii.

15. W piątek 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, diecezji płockiej, a także naszej parafii. Jest on wzorem do naśladowania dla ludzi, którzy codziennie powinni oddawać swoje życie dla umacniania Chrystusowej owczarni.

16. W najbliższy piątek względu na uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

17. W piątek 8 maja obchodzimy 70. rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej i pierwszy raz w Polsce będziemy przeżywać Narodowy Dzień Zwycięstwa. Pamiętajmy w modlitwie o poległych i pomordowanych w obronie wolności naszej Ojczyzny, wśród których było wielu księży, kleryków zakonników i zakonnic.

18. W środę 29 kwietnia odbyła się pielgrzymka kapłanów z Polski do Dachau z okazji 70. rocznicy wyzwolenia tego obozu koncentracyjnego, który był miejscem szczególnego martyrologium duchowieństwa polskiego podczas II wojny światowej.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa